Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Licurici de ianuarie-februarie 2009 (171)


Recommended Posts

miere, eu stiam ca 3D-ul nu e recomandat copiilor... Deloc... Eu nu am dus-o pe Daria la film, sonorul este mult prea tare, am vrut, o data, dar ni s-a spus de la biroul de cumparat bilete ca nu e bine pentru copii. Plus ca nu stiu daca ar avea rabdare. [url="http://dinputinsefacemult.blogspot.com/"]Din putin se face mult - ajutor umanitar![/url] [url="https://picasaweb.google.com/106847915526522394338"]Lucrusoare de vanzare...[/url] In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 276
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi iar am fost la teatru:) Cenusareasa! Nu va zic bucuria din ochisori cand aplauda, mai ales ca asta a fost un fel de musical:). Si-a luat cu el o masinuta, pe care, cand trebuia sa aplaude, mi-o dadea mie, apoi mi-o cerea :)) Cred ca mergem si maine, la "Ladita fermecata"[pk] [pup]mamici si licurici Am o [comoara] din 21.01.2009 [ruga]! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! [ruga]![ruga]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

micola ce frumos ca ati fost la teatru cred ca le voi duce si eu pe ale mele sa vedem cum ne-am descurca sau macar sa incerc intai cu antonia doar nu stiu dar voi incerca crisspy eu zic CA SI FETELE MERGETI LA SPECTACOL super cadou cred ca voi lua si eu bilete miu-ar placea si mie sa vad asa ceva[:D] cat despre tableta eu zic sa nu i-o mai arati acasa cand vii zici ca ti-a luat-o seful la munca si gataaaaaaaa si i-o mai dai cand mai creste ledi da de ce nu cauti alta gradi? una mai simpla cu oameni mai cuminti sufleteste si mai buni nebuna aia de educatoare trebuia ea sa le explice acea diferenta si nu sa ii intrebe pe ei ca si antonia saptamana asta a facut despre crizanteme si alte floriiiiiiiiiiii noi suntem la una cu program scurt de aici si cand nu-mi convine ceva imediat zic educatoarei chiar ne-am imprietenit ca asta e .... o stresez permanent cu intrebarile despre antonia mai ales ca si ea trece prin momente in care sta si nu vrea sa execute activitatile in felul asta se razbuna pe mine ca o las acolo desi pana acum le facea fara problerme [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miere si mie petra la fel imi facea pana s-a autointarcat chiar si antonia eu de aia la antonia am renuntat la 1 an la alaptat din cauza ca eram ffffffffff obosita ca ma trezea din ora in ora noaptea dar nici petra nu doarme la pranz decat maxim o ora acum dar macar noaptea baga somn cu treziri sau fara depinde incearca sa te odihnesti cand se odihneste si ea pe mine m-a luat salvarea de la mega oboseala asta imi scadea tensiunea si simteam ca ma prabusesc ca imi pierd cunostinta [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana ai gasit ceva jucarii de dat? ca se apropie craciunul si vreau sa fac cateva pachetele pt cativa copilasi din parohie cat despre activitatile extra de la gradi la noi fac dans pt 15 ron f mult comparativ cu ce zicea selene de 2 lei si am inteles ca din semestrul doi se va face englezaaaaaa si antronia stie de planeta pamant dar doar atat stie fructele si legumewle stie sa faca forme de biscuitei din aluat stie sa se joace de-a bucataria si ii plac masinutele f mult dar si jocurile de constructie le adora nu ma plang avand in vedere ca anul trecut pe vremea asta abia isi dadea drumul la gura [mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Selene, de ce nu e recomandat 3D la copii? Listen to your children when they're young, and they'll listen to you when they're old.
En terme de protection 3d. La projection d'un film en 3D est normalement déconseillée au enfant de moins de 7 ans. En moyenne ces dernier n'ont pas la vue complètement développé et leur représentation dans l'espace non encore maîtrisé. En effet sur la 3ds il est bien précisé qu'elle est déconseillée au moins de 7 ans. Des débats avec des experts sont en cours à ce sujet. Avusesem de tradus un text pe tema asta si de acolo am retinut ideea. http://www.tomshardware.com/news/3d-3dtv-3ds-hdtv-3d-glasses,10744.html According researchers who have been examining 3D video for years, the exposing children under the age of seven could affect their vision in a bad way. You see, our 3D human vision relies on our two eyes sending an image to our brains, which then makes stereoscopic sense out of it. This gives us depth perception – something that our brains only fully develop by the time we hit six years old. [url="http://dinputinsefacemult.blogspot.com/"]Din putin se face mult - ajutor umanitar![/url] [url="https://picasaweb.google.com/106847915526522394338"]Lucrusoare de vanzare...[/url] In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu zic tot ca Miere. Adica, o data, de 2 ori pe an merge. Vroiam sa va arat cu ce ne jucam noi, mai nou, un joc in genul "Nu te supara, frate", doar ca e bun pt copii care nu stiu cifrele, cum e Alex al meu, dar nu mai stiu parola de pe gmail, ca sa pun poze, pt cine vrea si poate printa sa se joace cu licuricii. tot caut idei sa nu mai ceara la computer si sa nu s emai uite la desene. Deja la desene se uita doar dimineata, maxim 20 min, cat ne imbracam de gradi, si seara, cam 30-40 de min la culcare. [pup]mamici si licurici Am o [comoara] din 21.01.2009 [ruga]! Doamne ajuta sa ne fie sanatosi copilasii! [ruga]![ruga]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...