Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici fericite cu mai multi copilasi (14)


Recommended Posts

Miha, duminica viitoare ajungem pe 14 iulie. Din 17 iulie copii sunt 5 zile in tabara la Moneasa iar in weekendul din 26-28 iulie suntem la Oravita. In rest avem timp.De fapt eu am timp de o vorba la cafea si in cele 5 zile fara copii. [:)]  Eu mai am nr tau de telefon, de fapt scrie Mihaela si cred ca e al tau. O sa incerc sa te sun daca nu scriu un mail. .......noi nu suntem bine. La intalnire nu am rezolvat nimic, maine mergem din nou la neurolog.

 

Noi suntem in sfarsit pe ultima suta de metri cu scoala. Mai 3 zile si gata. De fapt nu au mai facut mai nimic saptamana asta. Duminica David pleca pentru o saptamana in tabata, si sotul cu fetele poate cateva zile la socrii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mira sper sa ne vedem cand pleaca copii, ca esti mai libera. Eu pe 20 sunt nasa la o fetita, dar in 17 sau 18 ne putem intalnii daca vrei. Apoi saptamana urmatoare pe sambata probabil plecam in concediu si stam aproape 2 sapt. Voi cat stati in Tm? Sotul tau vine cu voi? Sper sa isi revina si sa fiti ok. Nr. de telefon trebuie sa fie acelasi ca nu l-am schimbat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi suntem in vacanta, o sa plecam acusica la mare. La noi e o vreme caraghioasa, s-a facut brust cald si umed, avem si tintari, nu prea avem fructe si flori in gradina.

 

Copilasii sunt bine, eu stau cu emotii (ca o mama bleaga ce sunt) pentru examenul celui mare. [:)] Saptamina asta o sa avem rezultatele. Stiu dinainte ca-l ia (ca nu e greu), dar tot am emotii.

 

Va sarut pe toate si va doresc o vacanta placuta si odihnitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik chiar daca sti ca va lua examenul, tin si eu pumnii sa fie cat mai bine. Zilele trecute ma gandeam ca peste vre-o 2 ani o sa trecem si noi prin examene cu cel mare si apoi cu fiecare rand pe rand, asa ca am asigurata silueta (eu la stres slabesc).

Copii mei au fost plecati la bunica si i-am adus duminica acasa. S-au cam plictisit acolo, nu prea au avut copii. Acasa bucurosi ca au lego, dar le-am si facut program de citit si de calculator. Cateva ore stau singuri acasa, pana ajunge unul din noi si vad ca sunt ok. In fiecare zi am pus pe cate unul sa fie responsabil si sa-mi transmita cum decurg lucrurile. Mai avem si noi 2 saptamani si plecam in concediu, copii de-abea asteapta, dar parca vad ca dupa o saptamana le este dor de casa.

Vacanta placuta Mik si sa ne dai de veste cand sti rezultatul la examen -  este examen de liceu, nu?

fetele ce mai faceti? Pe unde mai umblati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna !

Si noi tot in vacanta ,inca nu am plecat nicaieri ,am asteptat sa faca bebe 2 luni sa mai scapam de plans.Ne-am hotarat sa mergem la Slanic la Baia rosie ,copiii vor la balaceala,eu nu .Oricum vom sta doar 6 zile ,mai mult nu ne permitem,apoi ,daca ne mai raman ceva bani si ne mai tin puterile ,vrem sa mergem si intr-o zona cu umbra deasa ,la padure de brazi.Marea o scoatem din calcul anul acesta.

E mult mai greu in vacanta ca nu mai au alte activitati ca si in timpul scolii ,la tara daca-i duc se plictisesc repede pt ca la fel ca voi mcrmiki ,nu au parteneri de joaca.

Mik tin si eu pumnii baiatului tau !

Vacanta placuta tuturor !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete dragi, multumesc pentru urari. [flo2]

Da, nazdravanul meu a luat foarte bine examenul si mai ales la matematica ca "s-a ameliorat in timpul anului".

 

Copiii sunt in vacanta si au un joc nou Minecraft pe calcultaor (unicul la care au acces) si atunci si-au facut lista cu cine si cind e primul. Le merge bine organizarea.

Eu sunt inca in activitate, mai am niste corecturi de facut si una-alta de scris pe anul viitor.

Cum e foarte frumos afara ne plimbam prin imprejurimi, azi trebuie sa-i duc sa vada o zona mlastinoasa transfomata in zona cu turba si vegetatie specifica.

Ieri am cascat ochii un sfert de ora de la ferestra la diverse focuri de artificii, azi (14 iulie) iar o sa vedem in zare focurile la satele din apropiere.

 

 

Vioika si Miki, eu nu-i separ pe ai mei trei tocmai in idea ca daca sunt trei macar se au aproape chiar daca nu se joaca tot timpul. Soacra poftea sa-i las numai pe unul caci are tot timpul cele 2 nepoate favorite si nu am vrut.

II las singurei dimineata sau dupa-amiaza cind ma duc la serviciu si nu prea fac dracii. [:)]

 

In 2 saptamini o sa plecam la mare pe o perioada mai lunga (eu vreau 3 saptamini - o luna).

 

Va pup cu mare drag pe toate, averi grija de voi, de bebelusi si de cei mai mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik ma bucur ca ati trecut cu brio acest examen. Felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Acum puteti rasufla usurati si sa va bucurati din plin de vacanta! Asa concediu de 3-4 saptamani aveti in plan????????? Super!  Unde vreti sa mergeti? Sa sti ca si copii mei joaca acest joc si sunt tare disperati, toata ziua construiesc si probabil au conturi separate si se intrec, nu stiu exact ca nu am stat sa ma uit cum se joaca, dar pare ok.

Vio esti curajoasa sa pleci cu bebe asa mic in vacanta, bravo! Nu ne-ai spus cum te simti ca mama de trei copii. Pe mine ma distreaza ca lumea ma admira tare mult cand aud ca am trei copii, li se pare ca sunt super women, cand de fapt situatia te obliga sa inveti sa te organizezi sa-ti fie cat mai usor. La serbare la Vlad, anul acesta cateva mamici cu un singur copil imi spuneau ca vin copii acasa si se plang ca ei nu au frati, ca Vlad le tot spune ca s-a jucat ba cu fratele cel mic, ba cu cel mare, Mie mi se pare mirific cu trei copii!

Noi sambata suntem nasi, botezam fetita unor fini, care fina este si verisoara mea si de data asta luam si copii, au fost curiosi sa vada cum este, dar tare mi-e ca se vor plictisi. Asa ca am putin emotii cu ei ca nu am mai fost niciodata la nunta sau la botez cu ei, mai ales in calitate de nasi, sper sa iasa bine. Apoi cealalta sambata plecam in concediu cu inca doua familii, prieteni buni. Ma bucur ca fiecare vor avea companie de varsta lui, ne-am nimerit bine anul acesta. Asa ca suntem tot intr-o agitatie, saptamana asta cu pregatiri de botez, cealalta cu pregatiri de concediu. Vroiam sa va intreb cum faceti cu bagajele inainte de a pleca in concediu? Aveti lista? Cu cat timp inainte le faceti? Anul asta vreau sa ma organizez mai bine, ca de obicei impachetez pana in ultimul moment.

Mira ati ajuns? Poate ne vedem saptamana viitoare.

Va doresc concediu placut tuturor si sa ne auzim cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik felicitari baiatului !

Chiar ca esti o fericita cu 3 saptamani de vacanta ,noi nu prea putem din cauza de bebe si nici nu ne prea permitem atat. Sa aveti o vacanta grozava!

mcrmiki vreau sa mergem mai mult pt copiii mari decat pt bebe ,sunt sigura ca nu-mi va fi usor dar au si ei nevoie de schimbare si de distractie si in plus vreau ca aerul de munte sa le faca un pic de bine sa nu se mai prinda raceala de ei ,mai ales de Dragos ,care din toamna pana in vara a fost numai racit.

Si mie mi se pare super cu 3 copiii ,ma simt asa implinita ,daca as fi fost un pic mai tanara as mai fi facut unul. Ana ,fata mea ,mai glumeste din cand in cand si ma intreaba cand vine si fetita ? A visat ea intr-o seara ca avea o surioara si se numea Ema. Sper ca ramane doar un vis .

Multa lume inca nu stie ca am 3 ,dar cand ies in oras sau in parc sa vezi ce se uita lumea dupa noi ,mai ales ca ma duc singura cu toti 3 ,orasul e mic ,oamenii se cunosc intre ei ,si ne cunosc si pe noi ,unii se mira ,altii ne aduc laude altii ne invidiaza si altii ne intreaba rautacios : ce ne-a mai trebuit inca unul ,ca aveam si fata si baiat ,ca am cerut prea mult de la viata.

Eu trec mai departe si nu-i iau in seama ,eu stiu ce e in sufletul meu,mi se umple sufletul de bucurie cand ma uit la ei ,sunt asa fericita cateodata ,multumes lui Dumnezeu ca sunt sanatosi!

mcrmiki am uitat sa-ti urez sa va distrati la nunta sunt sigura ca v-a iesi totul super !

Noi ne-am apucat de liste pt vacanta deja de o saptamana ,sunt sigura ca tot va fi ceva ce voi uita ,sper sa nu fie ceva important.

Multi pupici si de la noi !

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara dragi mamici.

Mik felicitari. Sunteti linistiti penttru moment pana vine urmatorul la rand.

 

Vioika sa stii ca si noi am colindat cu copil mic. Cu David de 7 luni am venit in Romania cu Seline de 6 luni am fost in Franta in vacanta. Drumuri de peste 1000km  cu masina si a fost bine de fiecare data. Sa vedeti cum se uitau dupa mine cu 6 cand ne_a lasat cumnatu_meu la Mall si au iesit copii din masina  numai cu o mamica.........

 

Miha am ajuns de duminica cand am aterizat direct la petrecerea verisoarei cele mari. Mik si ei au sarbatorit de doua ori ziua fetei si ziua frantei ;de sunt francezi prin adoptie si fata lor cea mare e nascuta de ziua frantei.

E bine foarte bine avem 7 copii in casa. Ai nostri 6 plus verisoara verisorilor. Nu vreti sa stiti ce e aici. David e marginalizat si plictisit. Cele 5 fete nici nu_l baga in seama. Piticotul sora_mi e prea mic vecinii baieti au plecat in vacanta. Dar maine pleaca si ei in tabara pentru 5 zile. Sper sa se distreze acolo si sa_si gaseasca baietii de varsta lui. Merge cu baiatul unei colege pe care il cunoaste dar de.... Marti am fost la cinema cu toti ieri in parcul copiilor azi am avut program de strand iar de maine am eu program de respirat.....o sa incerc maine sa va un cateva poze cu ei. Sau ma gasiti pe FB mirabella bianca

 

Miha te sun saptamana viitoqare copii se intorc pe miercuri dupa masa pana atunci sunt libera.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, fete dragi de felicitari. [cupisi]  Cum spunea cineva [flo2]  o sa fim linistiti 3 ani (ca atit dureaza liceul) si cel mijlociu o sa treaca acelasi examen tot peste 3 ani. Apoi voi avea anul si exemenul sau pachetele de examen.

 

Vioika, cu bebe mic si unic se calataroreste destul de bine, in masina mai mult doarme, apoi il porti ca accesoriu. Cind e mai marisor si vrea sa mearga e mai complicat, trebuie asteptat sa nu mai posrete pampersi si sa stie sa faca pipi peste tot. L-am dus pe Virgile prima data in Ro in 2004, avea 3 ani si nu a vrut sa faca pipi niciunde. Statea de la 7 dimineata pina la 7 seara. La prinz ma vad in toate toaletele de la restaurante cu colacelul de pus pe oala luindu-l in brate si rugundu-l sa faca. [starwars]

 

Apoi a fost mai bine.

 

Mira, il inteleg pe baietelul tau, la mine am nepoate prea mari ca sa se joace cu ai mei si niste nepoti, 3 baieti, de aceeasi virsta cu ai mei, si puicuta mea ramine singurica.

 

Miki si Vioika, eu fac intotdeuna lista pe bucati : 5 perechi de sosete, 1 pijama ....si pe bagaje : geanta de masina, poseta, rucsacul meu de calculator, valizele. Nu trebuie uitate incarcatoarele la ap. de poze, telefon, tableta. [:)]

 

La mare o sa fie bine, sper sa avem vreme buna, abia astept sa stau linistita la plaja.

 

Va pup pe toate in grup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...