Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste > 20 ani !!! (813)


Recommended Posts

Moni la ce doctor hematolog ai fost? Of pana la sfarsitul anului poate fac si eu un efort sa vin la Bucuresti pentru un hematolog bun, as vrea daca se poate sa merg si la Fundeni si poate prind programare in aceeasi zi si la altf hematolog sa am 2 pareri ca oricum prea des nu vin dupa aceea si daca raman iar graviduta sa vad ce trebuie sa fac. Moni dar mutatiile noastre nu seamana, eu am MTHR homozigot care din cate stiu eu este mai agresiv decat cel hetero pe care il ai tu iar comparatie intre pa si factor XIII am impresia daca am retinut bine ca paiul este mai rau, asta din ce am mai citit, deci cred ca ai dreptate balanta e cam la fel la noi, dar cred ca depinde tratamentul in functie de mai multe probleme, asa cum ai zis si tu. Velvet ce faci, cum mai sunteti? Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate. MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sotul tipei de care ziceam, cu 5% forme normale, redusese tigarile, dar nu s-a lasat. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca a crescut nr., nu a crescut si concentratia? Asa ar fi logic. Sigur, mobilitatea conteaza enorm. Cand ziceam de numarul total, ma refeream strict la faptul ca nu poti interpreta doar dupa procent, ca el se refera la 12 gigei normali la 100 de gigei, dar conteaza cati sunt ei in total. Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK 3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor![flo][flo] ...acum m-am trezit si eu..urat mai e pe afara[bang][bang].. ..unde e vara?[:D][q] caresse m-am obisnuit aici si ma simt bine unde sunt..da..pofte de mancare..dar de parfumuri sa nu aud..ma fac sa nu pot respira si ma enerveaza..cu bijuteriile nu le am..abia daca port ceva de la sot..fructe as manca toata ziua[:D] ..pupici[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate cu mobilitatea, deci daca te raportezi si la ea, si asa e si normal, sunt in jumatate cu 50%. Dar acum depinde caci calculul e facut doar la 100, poate in ceilalti 100 sunt mai multi mobili si mai multi cu forme normale sau mai putini ... e greu de zis intr-adevar un numar clar. MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot 1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii) Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi, Acid folic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...