Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

probleme cu fratele...din nou...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 185
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am o veste buna! A venit o doamna care a spus ca vrea sa o cumpere.Mi a cerut copii de la acte sa le duca la avocat si daca sunt ok (ceea ce desigur sunt[:D]) putem sa facem actele.

Cu banii care imi raman(pt ca trebuie sa platesc impozit la stat) ma incadrez sa imi cumpar o garsoniera EXTREM de modesta ,intr un cartier marginas dar asta e.Sunt otimista.In timp o amenajez frumos si cochet si daca vrea Dumnezeu sa plece sotul in Italia la vara poate reusim sa iesim din cartierul ala si sa gasim ceva mai bun.

L am intrebat si pe fratele meu ce vrea sa faca si sincera sa fiu habar nu are,e total aierian.L am sfatuit sa cumpere ca si mine ceva mai modest da macar sa aibe un acoperis deasupra capului.Nu stiu daca o sa imi urmeze sfatul...

Sper sa rezolv cu garsoniera,sa fie totul ok si sa petrec si eu sarbatorile linista.

 

,,IDEALUL ESTE INVIZIBIL OCHILOR''

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikol, sper ca lucrurile sa iasa asa cum iti doresti.

 

 

 

 

allinta

 

A fi fericitid="red"> nu inseamnaid="teal"> ca totulid="orange"> este perfectid="blue">.

Inseamnaid="orange"> ca te-ai hotaratid="purple"> sa privestiid="red"> dincoloid="purple"> de imperfectiuniid="limegreen">.id="Comic Sans MS">id="Book Antiqua">id="Verdana">id="Lucida Console">id="Book Antiqua">id="Century Gothic">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nikol, succes!

 

atata doar, noi cand am cumparat/ vandut proprietati am facut actele la notar... pls intereseaza-te putin poate chiar aici pe forum la juridice, poate s-au schimbat lucrurile de pe vremea aceea

 

nu risca sa fii victima unei inselaciuni, asta ti-ar mai lipsi.

 

Si la notar puteti merge impreuna si discuta, oricum.

 

_______________________

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Aqai
Nikol, succes!atata doar, noi cand am cumparat/ vandut proprietati am facut actele la notar... pls intereseaza-te putin poate chiar aici pe forum la juridice, poate s-au schimbat lucrurile de pe vremea aceeanu risca sa fii victima unei inselaciuni, asta ti-ar mai lipsi.Si la notar puteti merge impreuna si discuta, oricum._______________________
align="right" id="quote2">nu s-a schimbat nimic, tot la notar se incheie o tranzactie de vanzare/cumparare.Asculta, priveste si taci!...Din brate fa-ti aripi de fierSi zboara cu ele spre cer!... id="green">id="Arial">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nikol, inainte de a cumpara ceva extrem de modest, din care oricum vei vrea sa pleci curand, fa-ti un calcul de rentabilitate. nu stiu cat sunt taxele notariale in romania, dar s-ar putea sa nu renteze sa cumperi ceva ce intentionezi sa revinzi pe termen scurt si sa platesti de 2 ori taxele notariale. basca, va trebui sa investesti un pic un noua locuinta, investitie pe care nu e sigur ca ti-o vei scoate cand vei vinde. piata, la cum se prezinta situatia romaniei, nu cred ca va creste, ba chiar va scadea un pic. posibil sa fie mai rentabil sa stai in chirie jumatate de an - un an si in conditii mai bune. cum ziceam, fa-ti un calcul.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...