Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copil cu ADHD la scoala. Cum va descurcati?(2)


Recommended Posts

Exista solutii de finantare (m-am interesat), terapeuta copilului vrea sa fie partenera mea.....

Deocamdata e doar o ideee pe care incerc sa o schitez, sa fac un plan de afaceri si un calcul al investitiei. Am nevoie doar de putina liniste ca sa ma pot concentra. Asta e singurul lucru pe care nu-l am.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 306
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Citat:
citat din mesajul lui anuscha2009
Te inteleg perfect Oana, pentru ca si eu imi doresc din suflet sa fac o asociatie, dar mi e teama sa mi pun si planurile pe hartie, mi e teama si de esec.Dar paote ne mobiliyam impreuna.Distanta nu e o problema, nu_ANNA
align="right" id="quote2">Sigur Anna! Eu sunt destul de hotarita! Daca as fi in Bucuresti cred ca as incerca sa fac chiar o scoala privata, dar aici nu sunt chiar atit de multi copii.Azi am fost la doctor cu fata si a fost foarte bine, o mare parte din intolerantele alimentare au disparut, asa ca mai avem doar putine restrictii alimentare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca are o forma usoara sfatul meu este sa evitati cât de mult se poate sa îi dati medicamente. Nu e usor, însa cu multa rabdare si cu ajutor din partea bunicilor sau a familiei veti reusi sa treceti peste anii astia. Ea va creste si îsi va gasi echilibrul singura, se va maturiza. Dar e drept ca nu e usor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord cu Chuny. Daca are doar o forma usoara mai bine incerci cu Pure DHA sau Cod Liver Oil, sunt naturale si ajuta la concentrare. Fata mea ia Medikinet dar la ea deficitul de atentie e destul de puternic. Oricum pt adhd, medicamentele astea gen Stratera si Medikinet nu se recomanda inainte de inceperea scolii. Daca are doar 6 ani poti sa vezi cum ii merge anul asta cu de-astea naturale si la anu daca nu merge si nu merge abia atunci te gandesti la Stratera.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pure DHA a luat si fata mea, este bun singura chestie este ca este foarte scump si nu este compensat.

 

Oana ai auzit de Neuro Max? si de asta ia fata mea de o luna

eu parca de ENCEPHABOL sunt multumita, parca o vad pe fii mea ca face progrese, a invatat intr o zi o poezie de 3 strofe si doamna invatatoare s a minunat.

 

ANNA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...