Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dieta Dukan(4)


Recommended Posts

eu voi continua sa postez....nu am avut nicio abatere....

 

dimineata am mancat 2 albusuri si 3 feliute subtiri de pastrama de curcan.....pranzul nu am avut cum sa il iau insa am mancat pe la 4:30 o branzica "stelute slim"de la lacteea 0,1 % grasime pt ca lesinam...am baut apa, iar acum am bagat in punga cu condimente puse de mine niste pulpite la cuptor si voi face niste ficatei de curcan pe gratar cu usturoi...am bauta un pepsi light la cutine azi si o cafea mica dimineata indulcita cu extract de stevie....cam atat...mai revin in speranta ca se mai reintoarce cineva  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 105
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu sunt la dieta gen Dukan, nu zic ca e chiar Dukan pentru ca am adaptat-o, dupa experienta de acum 3 ani.

Atunci am slabit foarte bine cu ea tinand foarte strict, am pus foarte incet la loc (cam in doi ani, vorbim de o variatie de la 58 la 51Kg si acum inapoi pe la 56.).

 

Cand am tinut-o am avut doua probleme mari: ficatul si scaderea imunitatii. Nu mai vreau sa trec prin ele, asa ca acum o tin mai lejer. 

 

Cum spune Xio, in primul rand nu mai manac degresat, pentru ca vitaminele sunt liposolubile si in plus fac creierul sa functioneze cum trebuie. Deci adaug ulei vegetal in salate, la friptura etc.

Doi, in zilele PL mananc si cate un fruct care nu e dulce (mar, pomelo, kiwi). Tin in ritmul 1 zi PP 2 zile PL.

 

vreau sa slabesc cam 4Kg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles.....ce pb ai avut cu ficatul??? Este bine de stiu despre toate aspectele...stiu ca nu e o dieta sanatoasa.....acum seara dupa ce am mancat aveam 72,7 kg, deci se pare ca da roade deocamdata....vreau sa imi iau si vitamine si niste fosfolipide pentru ficat sau silimarina.....orice sugestie este binevenita, multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata...Si eu la fel J..este singura pe care o pot tine disciplinat........insa chiar se vad rezultate in a 6-a zi.....si nu am de gand sa ma las....

Dimi am papat cateva feliute de pastrama de piept de curcan si o cafea..chiar nu mi-a fost foame sa mananc mai mult. Nu stiu daca e ok insa teoretic de maine ar tb sa intru si cu legumele...eu sunt multumita de aceste 4 kilograme in aprox 6 zile asa ca ma gandesc sa trec la etapa urmatoare...in mod normal in zilele de atac tb sa pierd 2,2 kg...eu am pierdut aproape 4...so.....:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la pranz am facut o rulada de curcan cu ceapa verde patrunjel marar un pic de usturoi si oua si am bagat-o la cuptor, cu salata de rosii,castraveti,ceapa verde, ridichi si ardei kapia si iute la care am adaugat 2 picaturi de ulei de masline, la 18 am mancat un iart 0% grasime cu 1 lingura si jumatete de psyllium iar acum seara un gratar de pui cu acelasi fel de salata........cam asta e pe ziua de azi....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...