Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Brumarei si craciunite de nov-dec 2011 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata fetili, LA MULTI ANISORI ! SOFIA [s] [s] [s] [s] [s] Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de lucruri bune si frumoase! Dia sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea [flo][flo][flo][flo][flo] Altesa bine ai revenit [flo] ,te asteptam mai des [:D] Tonia ,Rania , Mary [pup] Andreea pup bulanase de Andreiutz sa nu-l doara intepaturile [pup] BlackCat si eu am inceput munca de cand avea Maya 2 luni.La inceput am avut-o cu mine la munca (camera asigurata de sefi) cu bona ,si de la 6 luni am lasat-o acasa cu bona ( am schimbat vreo 5 pana am gasit una cat de cat) Cateodata imi pare rau ca n-am stat cei 2 ani cu ea acasa ,dar ......cred ca as fi luat-o razna , si asa cum zicea si Tonia mie imi place la job[:D] Va pupez pe toate ,revin aaaa daca n-ati baut deja va servesc cu o [cafea] ( eu am deja 2 la activ) Alina mami de Maya Alexandra ( 30.11.2011) si Vlad Ionut (13.03.2000)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinutza [pup] multumesc de urari! Blackcat anul asta a trecut surprinzator de repede! Eu cum sunt la al doilea nu mai intru in discutie cu "urmatorul", dar pot sa-ti spun ca daca ar fi fost Sofia primul copil, ma apucam mult mai repede de al doilea, nu dupa 3 ani...Sau is eu mai relaxata acum, de-aia mi-e mai usor? Cat despre intorsul la munca, si eu vreau sa ma intorc mai repede, cel tarziu din mai, pt. ca s-a modificat legea si primesc stimulentul de 500 RON si cele care au optat pt. CIC 2 ani, si pt. ca mama iese la pensie de la 1 ianuarie, si vrea sa stea cu Sofia (noi suntem vecini, asa ca se cunosc bine, si ne e usor cu dus-adus copil acasa, si alte probleme logistice). Acum sa vedem ce va mai fi... Va [pup], merg sa hranesc shmootza, ca trage de mine. __________________________ Dia, mami de bebeloi Miruna (15.07.2008) si bebe doi Sofia (21.11.2011) [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi anisori, SOFIA! S#259; fii sanatoasa, norocoasa #351;i sa le aduci parintilor numai bucurii! [s][s][s][s] Multumesc Andreea, am reusit sa-mi schimb semnatura. Si eu am inceput serv. de la 1 noiembrie dar sunt linistita pt. ca piticul a ramas cu mama, cu care a crescut in casa si nu a simtit deloc despartirea de mine. Andreea, si noi avem niste probleme cu picioru#351;ul stang...merge putin strâmb dar pediatra a spus sa mai asteptam pana dupa sarbatori sa vedem daca atunci cand va merge singur se indreapta...pupici pt. pitic sa treaca intepaturile [pup] BlackCat, pentru mine anul asta a fost super, cel mai frumos din viata mea si oricat de greu a fost, sincer, eu am cam uitat si daca as fi mai tanara sigur as mai face un bebe[bibe] Sa aveti o zi superba![flo][pup] Mary mami de Albert Christian (07.11.2011) - iubirea vietii mele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. La multi ani Sofia. Sa fi sanatoasa si sa le aduci parintilor numai bucurii. Blackcat anul asta a fost si greu dar si usor. Usor pentru ca asta am dorit de multi ani si a fost si sotul care m-a ajutat mult. Prima luna a stat acasa si imparteam statul cu copilul. Si Andrei nu e un copil rau. De fapt nu exista copii rai. Si da, as lua de la capat. De fapt abia astept. Dar de data asta am vrea sa comandam la Doamne Doamne o printesa.[:D] Azi pana la urma nu am facut decat vaccinurile, si pentaxim-ul si ror-ul. Acum doarme de pe la 10. Cred ca nu o sa mai doarma la pranz. La munca nu o sa ma duc decat cand face Andrei 2 ani. Am facut calculul ca trebuia sa aleg cand am intrat in CIC si ies in pierdere putin. Asta sa fie tot necazul. Noi acum ne pregatim de mot. Facem party pe 1 decembrie. Deja am gasit si [url="http://www.cofetariaalice.ro/produse/tort-figurina-104a/"]tortuletul[/url]. Abia astept ca avem si pleata mare si ne intra in ochi. Dar la spate o sa i-l las lung, nu ii tai, pentru ca imi place cum ii sta. E carliontat baiatul lui mama. Ca sa nu mai zic ca majoritatea imi zice "Vai, ce fetita draguta!" [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui BlackCat4evR
Hehei, ce voinicei avem! Intrebare: cum vi s-a parut anul asta? greu? usor? ati lua-o de la capat[:D]? In love with life.
Anul asta.....pfff GREU DAR FRUMOS In primul rand a inceput cu un revelion plin de nervi......ca na aveam copil de 1 luna si tot ce presupune asta [:D] , dupa care la ora 1 am adormit ( de oboseala) hihihi Dupa care a continuat cu Botezul Mayei care a iesit foarte frumos A doua zi dupa botez am primit un tel de la banca cum ca ne-a acordat creditul "Prima casa" ,motiv mare de bucurie in conditiile in care de 13 ani de cand ne-am casatorit stam cu chirie [pk] Dupa aia.....am asteptat sa treaca colici(le) ....au trecut Am asteptat cu nerabdare si emotie sa incepem diversificarea.....am inceput-o Am asteptat sa iasa primul dintisor....a iesit Am asteptat sa inceapa Vladut scoala ( cl a VII-a) la o scoala noua....colegi,profesori noi Cartier nou....pfff emotii peste emotii Am asteptat primul cuvant....a venit (mamamama) [olala] Acum asteptam primi pasi....nu-s departe[:)] Urmeaza peste 9 zile aniversarea de 1 anisor ( sper sa iasa bine)[alcool] Urmeaza primul Craciun ( cel de anul trecut nu cred ca-l tine minte [:D] ) Si gata anul acesta GREU DAR FRUMOS Da, as lua-o de la capat oricand ( daca apartamentul meu de 2 camere s-ar transforma in unul cu 4 , maine as ramane din nou insarcinata fara nicio discutie) Sunt recunoscatoare pentru ca am o familie frumoasa , un sot bun si intelegator si care m-a ajutat tot timpul neconditionat [asia] , Un baiat cuminte ( pe cat ii permite preadolescenta),frumos si cu o personalitate aproape identica cu a mea [pup] , si nu in ultimul rand o buburuza mica , care ne umple sufletul de emotii uitate si de fericire la fiecare zambet sau "vorba" sau gest de al ei [olala] . Sunt o femeie si o mama implinita care nu-si doreste decat sa fim cu totii sanatosi si voiosi Daca toti anii care vor veni vor fi cel putin pe jumatatea celui care se incheie ,o sa fiu multumita si linistita. Hai ca sigur v-am plictisit [:-@] [flo] Alina mami de Maya Alexandra ( 30.11.2011) si Vlad Ionut (13.03.2000)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI SOFIA!SA CRESTI MARE SI SANATOASA SA FII O BUCURIE TOATA VIATA PENTRU PARINTII TAI! Mie mi sa parut extrem de greu primul an,mai exact primele 6 luni.Mai ales perioada cu colicii care ne-a tinut pana la 4 luni.In fiecare seara intre 5 si 11,eram cu schimbul cu sotul cu pitica.Poate si mutatul,ma dat putin peste cap.De Craciunul si Revelionul nici nu le tin minte,dar o sa recuperam acum.Umblam bine.uracm treptele in 4 labute,si le coboram cu spatele[:-@],bineinteles supravegheata ca altfel nu are acces la ele.Deci un an GREU SI FRUMOS.Oricum al doilea e in plan,dar ceva mai incolo! La noi e o zi ploioasa,de fapt aproape toate is cam ploioase,plictiseala mare tot in casa. Va[pup] fetelor!!! VANESSA Katerina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offff, eu am fost nevoita sa ma intorc acum si imi e un pic greu, mi-e dor de Vivi toata ziua. Pe de alta parte imi aduc aminte cat imi place ce fac, numai ca e al naibii de frig afara, si parca nu-mi mai vine sa stau asa, in intemperii toata ziua buna-ziua! Pe Mitzi-pitzi vreau s-o tin acasa pana la un an jumate, apoi s-o duc direct la gradi, vreau sa suntez cresa... In love with life.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...