Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

varicela


Recommended Posts

Mai eu am vazut si efectele bolii si ale aciclovirului la distanta de fix 14 zile. Aciclovirul a fost un balsam! Si eu stiu ce vorbesc. Vdrag, nici mie nu mi-a dat voie medicul sa dau aciclovir copilului. Ca nu e recomandat sub 5 ani. Dar e greu sa injumatatesti o doza. [:-@] Madalina, si antibioticul a fost prescris de ce? Sotul meu a luat cu succes aciclovir cand a facut varicela si numai ce terminase regimul de dupa hepatita. Si analizele i-au iesit foarte bine. Aciclovirul nu vindeca bubele mai repede ci impiedica altele sa apara. Fi-miu a avut cateva valuri eruptive, eruptia cu totul a tinut 3 zile. Daca nu ma luam dupa un medic si-o farmacista tare l-as mai fi scutit de cateva sute de bube. Sa fim sanatosi, e bine sa mergem la medic sa ne fie prescrise medicamente sa nu luam de capul nostru dar si invers mi s-a intamplat de nenumarate ori sa fac si sa se dovedeasca pana la urma ca intuitia nu m-a inselat in ciuda consultarii a doua trei opinii profesioniste. [url="http://www.obiectiverealiste.blogspot.com"]Obiective Realiste[/url] [url="http://androixbijoux.blogspot.com/"]Androix Bijoux[/url] Niste copii si toti copiii! [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...