Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (180)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna!

Am o migrena de aseara inainte sa ma culc, am tot luat pastile, dar nici acum nu mi-a trecut. Nici nu stiu ce sa ma fac si ce sa mai iau![q]

Meniul de azi:

MD: o cafea, un biscuiteid="orange">

P: o salata cu rosie, ardei, ceapa, branza si un ou fiert

C: un bol de orez cu lapte.

 

Probabil o sa gust mai tarziu o bombona de ciocolata, ca daca vine Mos Nico...[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salut montinice dragute,

 

nici nu stiu de unde sa incep,

 

o iau cu lamulti ani Puisorului nostru drag, sa fii fericita toata viatza si tot asa de harnica[:D]

 

L-am operat luni pe taica-meu pentru o tumora pe coarda vocala, in Timisoara, asa ca Ninha si Andanii am fost atat de aproape, dar atat de departe. Desi a fost totul horor efectiv, daca stiam ce-l asteapta stateam pe ganduri cu operatia asta. Acum merge spre bine, voi fi zilnic prin Timi, oras pe care m-am suparat foarte foarte rau si pot fara nici o jena sa le spun edililor RUSINE .

 

Lorelei felicitari[flo][flo][flo]

 

Gena imi pare rau ca esti depresata, nu siu care e problema si in consecinta nu stiu cum sa te ajut, dar capul sus toate problemele trec si apoi niste par niste fleacuri.

 

Si eu am mancat mult si prost zilele astea, sigur pe baza de stres, pur si simplu mi-am acordat respirul asta ca altfel si inebuneam.

 

Inca aseara ii zic sotului "Nu stiu ce am ca-mi vine sa mananc intr-una", Daria ( fica-mea cea mare) din camera cealalta "Yupii o sa avem un fratior"[:-)))]

 

Va pup, sper ca de saptamana viitoare sa fiu mai cuminte si sa intru mai desid="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!!!

Dau o [cafea] si un tort de ziua mea!

Azi implinesc 37 de ani. Cea mai arzatoare dorinta a mea este sa-mi dea Dumnezeu sanatate, sa am cat mai mult timp de petrecut cu familia mea, sa-mi vad copiii mari si sa-mi cresc nepotii! Ce, sunt mai multe? Nu-i nimic, D-zeu e mare si poate[:D]

 

Cu mancarea... mmmh, asa si-asa... nu am fost chiar cuminte, si de-aia mosul mi-a adus vreo 500 de grame in plus la cantar[:I] sper sa scap repede de ele.

 

Habar n-am ce-am mancat ieri, alaltaieri... sunt dusa cu pluta.

In fine, imi revin eu./

 

Va pup si va urez un Mos Nicolae bland si generos!

[flo][flo][flo]

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Eu calc numai in strachini, dar sper ca daca nu povestesc, raman la greutatea mea [:D]

 

Ninha, la multi ani fericiti si multa, multa, multa sanatate si sa ti se implineasca toata visele [pup]

 

Brindu, e bestial tatal tau cu retetele de la Dr. Oz :-)))

 

Cristina, tinem pumnii pe 19, ok? o sa fie bine!

 

Cryssa, si eu am avut ieri o zi dintr-asta nebuna, da' n-am mai zis la nimeni, ca sarea Brandu' cu biciu' [:D]

Sigur c-a venit jumatatea cu mine, ca am mers doar cu o masina (l-am dus intai pe el la cabinet si-apoi m-am dus eu la birou). Asa ca ori plecam dimineata cu 2 masini si nu venea, ori a venit dimineata cu mine.

 

Gena, si pe mine ma doare capul de cateva zile, poate e vremea asta de vina. Pup ca sa-ti treaca [pup]

 

Somleac, multa, multa sanatate tatalui tau [pup]. Tin pumnii strans de tot sa fie totul bine. Si cum e, are dreptate Daria? Avem un micut montignacel?[olala]

 

Fetelor, circul cu nominalizarile care n-au fost se intinde. N-am avut ce face cred cand am protestat, pe de alta parte consider ca e dreptul meu sa fiu dezamagita cand ma cheama undeva si ceea ce s-a anuntat nu a avut loc. Oricum primesc scuze peste scuze, chiar si Ambasada a aflat de poveste si vor sa faca ceva in directia asta. Cum naiba sa nu imi sara mustarul cand se anunta- sub patronajul ambasadei- sunteti nominalizata samd si cand ma duc acolo e serbata ziua Romaniei? Si ma pusesem si la tol festiv, imbracasem o rochita (asta se intampla de 2 ori pe an cred [:D]).

Ce ma preocupa, mi-a iesit o iritatie pe corp de cateva zile si nu sti de la ce. Arata ca o reactie alergica si e mai ales pe gat si pe unde e pielea mai sensibila (burta, sub brat). Daca nu se potoleste, ma duc maine iarasi la doctor.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ninha id="red"> la multi multi ani fericiti..[bum][bum]

 

genaid="red"> o sa treaca si depresarea..numai nu iti gasi alinarea in mancare ca dupa incepe depresarea de la kg..[pup]

 

loreleiid="red"> hai lasa ca uite faza cu imbracatu in rochie pentru eveniment..tot a fost un lucru constructiv ca spuneai ca obisnuiai sa faci asta mereu in Ro. cat despre iritatia ta...nu e ceva gen zona zoster (cred ca asa ii spune) si anume o forma de varsat de vant care apare mai la maturitate? musai sa mergi la doctor

 

meniul meu azi:

Md: lapte cu fulgi, fresh de porto

G: ceai cu lapte si un biscuid="orange">(tre sa ma apuc sa fac ceva biscu monti...ca de cand tot spun ca incerc sa ii fac pe aia de cocos...), 2 clementine, 5 alune de padure

P: 2 sanwichuri cu brinza (baby bell) si snitele facute la cuptor(io le fac din partea de la picioarele de pui...dezosata..ca nu mai suport pieptul de pui la gust)

G:mar, clementina, caise uscate

C: pomelor (si cred ca o sa balotez si o salata verde cu paine integrala si usturoi)

 

si da vedeti bine is cu foamea pe mine [alcool][alcool]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza sunt in cap ca Ilinca n-a dormit toata noaptea, nu stiu ce are. Exact asta mai imi lipsea.

 

Ninha la multi ani sanatosi.

 

Ziceti si la mine ce retete da nenea OZ acolo ca nu apuc sa ma uit.id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pup montigirls [pup][pup][pup]

 

Ninhaid="red"> cu intarziere-ti spun La multi ani !! multa sanatate si mult noroc [pup][flo][olala] .... eram sigura ca ti-am scris aici ieri dar se pare ca batranetea-si spune cuvantul [q] nu stiu ce am facut cu mesajul de ieri .... vad ca nu e [bang]

 

Somleacid="red"> imi pare rau sa aud ca ai asa probleme .... de ce te-ai suparat pe oraselul nostru asa tare ??? ..... esti in Timisoara si acuma sau faci un fel de naveta ??? bem o cafea candva ??? la ce spital e tatal tau ??? daca e la judetean e aproape de mine si pot veni sa bem o cafea la mec peste drum de spital [:I]

 

brandusikid="red"> era si cazul sa dea si peste tine foamnea ca pana acuma doar eu ma plangeam pe aici [asia][:D][:D]

 

puisorule id="red"> sa termini treburile rapid, te puppp si spor [pup]

 

Loreleiid="red"> cum stei cu iritatia de pe corp ?? .... ce e pana la urma ??? alergie ???? si eu am fost plina saptamanile trecute, acuma mi-a trecut [:I]

 

gennaid="red"> si eu am migrene si dureri de cap de cateva zile .... dar eu o pun pe seama rusilor care-s navala pe mine

 

andanii [flo][hia][hia]

 

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha, La multi ani !! multa sanatate si numai bucurii!!

 

Somleac, imi pare rau de tatal tau!!

 

Incerc sa ma mobilizez ptr meniul de sapt. viitoare, dar nu prea am idei, copiii mi-au zis ca nu prea am imaginatie la mancare [bang]

 

O zi buna,

 

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

somleacid="red"> retetele lu Oz..is undeva pe paginile din urma intr-un post de al meu..is 2 la numar..o retata e pentru o sapt si una e pentru 2 zile

 

deci eu azi am facut prapad cand am venit acasa...meniul de azi deci

 

Md: lapte cu fulgi, fresh de porto

g: ceai cu lapte, o bombo de ciocoalataid="orange">, mar

P: sanwich cu snitel si brinza cu mucegai

G: n-am avut

C: [barfa] pregatitiva acu....tiramisuid="orange"> , juma de pomelo, jumate de carnacior (vreo 300cal..cel putin asa scrie pe punga desi mi se pare cam exagerat), si vreo cateva linguri de pilaf ( facut bucati snitele ramase, si fiert cu orez ci ciuperci si ceapa)[asia]

 

si ziua inca nu s-a terminat[bang][bang]

 

 

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...