Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (180)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna [flo]

sunteti tare dragute ca v-ati gandit la mine! Din pacate sunt la fel de ...depresiva....

Ninha, la multi ani!!! cu intarziere [:I]

Brindu, sper si eu sa ma lase odata, ca tot ma abat pe ciocolata![bin]

Pui, m-am vazut cu un psiholog, dar din pacate nu are ce sa imi faca, depresia mea este justificata si mi-a zis ca o sa-mi treaca.[bruta]

Acum sa va zic si ce am, desi s-ar putea sa nu ma intelegeti, in ultimii ani, in apropierea Sarbatorilor intru in depresie. De fapt este legat de lipsa unui BB si din esuarea mea de a ramane. De data asta este mai grav, pentru ca sunt la sfarsitul incercarilor si nimeni nu mai ma poate ajuta. Chiar mi s-a spus sa ma gandesc ca o sa ramanem in formula asta multi ani de acum incolo.

Sa nu imi spuneti ca mai exista si alte solutii, ca nu prea mai sunt...tot ce mai pot face este sa ma duc la alti dr prin alte tari, pe bani grei si deseori cu rezultate negative.

Cum majoritatea dintre voi sunteti mamici, banuiesc ca o sa va dati seama, ca nu sunt prea exagerata...si ca viata fara puii vostri ar fi foarte trista.

 

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GENA imi pare tare rau prin ce treci, te inteleg perfect, asa am fost si eu vreo 5 ani de zile...

Stiu ca ti s-a spus de n ori, dar se pare ca asa este: cand te linistesti si incerci sa-ti vezi de viata ta asa cum este ea, bebe va aparea.

Daca nu as fi experimentat pe propria-mi piele chestia asta, as fi zis ca sunt povesti, cum de altfel si ziceam inainte de aparitia inimioarei mele. Dar povestile au intotdeauna un final fericit, nu-i asa?

 

Hai, plangeti amarul, striga-ti necazul, fii doar tu cu tine insuti (si cu partenerul, daca e posibil), atata timp cat crezi ca e nevoie.

Si apoi ridica-te, capul sus si mergi mai departe. Arata-i copilului tau ca esti o luptatoare si nu te dai invinsa cu una, cu doua. Esti doar mamica lui/a ei!

O imbratisare calda, cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

 

Neata fetelor,

 

am intrat special sa va scriu ca de azi mi-am promis sa fiu cuminte cuminte(adica sa mananc 100% Monti). Pana acum nu am abandonat dieta, insa nu a fost 100%.

Ce sa va zic, la job e bine( dar ma lumt cu morile de vant-am 4 colege care nu sunt de acord cu cerintele directoarei ec, si atmosfera e cam tensionata, eu fiind mereu catalogata ca fiind "preferata sefei"-dansa m-a adus... dar pt ca-mi vad de treaba si fac ce-mi spune, in fine...) copii sunt bine, Elena s-a acomodat la gradi, a invatat foiarte multe...saptamana viitoare face 2 ani...

O sa citesc din urma sa vad voi ce ati mai facut.

Pana atunci postez meniul de azi, iar maine dimineata trec si kg.

 

MD:cereale cu iaurt 0%

G: portocala

P: fasole boabe+salata de varza acra

G: un ceai

C: fasole verde cu pulpa de porc.

 

In timpul zilei beau 2 litri de ceai( amestec de mai multe plante).

 

 

 

 

 

[mamica] de STEFAN -21.01.2009 id="blue"> si ELENA -15.12.2010 id="red">id="size4">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza, ne-am dezapezit si noi, ca ieri n-am putut iesi de pe strada.

 

Puisorule multu de reteta cu varza de bruxel[pofta] si de postul de radio. E super . Ce bine de tine ca ai ajutoare. Cateodata asa as vrea si eu sa mai preia cineva conducerea, nu mult vreo 2-3 zile.

 

Brindusik sigur ai ceva carenta de-ti vine sa mananci intr-una. Incearca crom si magneziu si vezi nu te lasa?

 

Gena te inteleg , chiar daca nu pare, am trecut si eu prin momente ( sigur nu atat de grele ca ale tale) in care se parea ca nu vom putea avea copii. Parerea mea sincera este sa incerci sa depasesti momentul asta si sa cauti sa-ti rasfrangi dragostea si bunatatea in alta parte. Sunt atatea suflete pe lumea asta care au nevoie de iubire ca nici nu-ti poti imagina. Si incearca sa te gandesti si la perspectiva adoptiei. Mi se pare cel mai minunat lucru pe care il poate face un om pe lumea asta. Chiar am vorbit cu sotul ca daca ne ajuta Dumnezeu sa fim sanatosi sa infiem si noi un copil. Ei si sa vezi ca daca reusesti sa iesi din groapa asta negativa va veni si bebe mult asteptat.[pup][grup]

 

Carmen bine ai revenit. Spor la regim.

 

Tatal meu e bine, din pacate noi inzapeziti aici, el acolo, n-am mai reusit sa mergem la el. A si a mai facut si Vic varicela asa ca suntem consemnati la domiciliu.

 

Va pup, nu mai pot sta.id="teal">

 

Daria- 29.01.1999id="size2">id="purple">id="Verdana">;Alex - 07.02.2003id="Verdana">id="blue">id="size2">;Matia - 31.10.2006id="Verdana">id="blue">id="size2">;Victor -28.03.2008id="blue"> Ilinca- 18.04.2011id="size2">id="purple">

 

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi! [flo]id="size3">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Genaid="red">, am cam banuit eu care ar fi problema. Si are dreptate psihologul ca ai motive sa fii deprimata. Nu mi-as putea vedea viata fara Stefi. De aceea eu cu sotul am discutat inainte de a avea fata si eram hotarati ca daca nu vom putea avea copii, sa adoptam fara discutie. Decat o viata fara copil mai bine cu un copil crescut in inima. Te pup si sigur vei lua cea mai buna decizie pt familia ta [pup]

 

Carmenid="red">, ma bucur ca esti inca alaturi de monti si de noi [pup]

Somleacid="red">, sa treceti repede peste perioada cu bube [pup] Si eu m-am bucurat de reteta asta cu varza de Bruxelles pt ca mie nu imi placea pana acum. Asa ca mai am o varianta de garnitura.

 

Aseara am fost prin centru sa vedem luminile si sa se joace Stefi in zapada. De mult nu am vazut-o asa de fericita [olala] Se arunca in zapada, facea ingerasi, ne bulgarea, era euforica de-a dreptul.

 

O zi frumoasa doamnelor [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puisoaroid="red"> nu suntem toate doamne[:I][:I] [:D]

 

ce ai in planuri sa gatesti de sarbatori?

 

somleacid="red"> planuiesc un magneziu in tara sa-mi iau (ca aici nu gasesc numai cu asta ci in combinatii cu altele) si Cromul abea l-am terminat...dar e iarna mno...e nev de mai multe suplimente...chiar ma gandeam ca de la anu sa-mi aleg o treaba cu multivitamine sa iau zilnic[:-@]

 

meniul meu azi:

Md: lapte cu fulgi

P: pilaf cu ciuperci

C:peste la cuptor sau salata verde cu ton

G: am la mine :prune clementine, 1porto,iaurt0 cu fructe si ceai cu lapte...deci ceva prin zona asta

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele.

 

Gena, vroiam si eu sa iti scriu ca te inteleg, sora mea a cam fost in situatiata.

Noi am ales sa ne bucuram de ce avem, nu de ce nu avem.

De Sarbatori, suntem fara familia din Ro, noi nu avem familie in Ca, decat prieteni.

Iti tin pumnii sa aveti un final fericit la povestea voastra in cautarea lui bebe.[flo][flo][flo]

 

Aseara am facut si eu orez integral cu ciuperci, supa de curcan cu taieteiid="red">.

Diseara facem somon la cuptor, si mancare de fasole verde cu curcan.

 

Spre sfarsitul sapt., varza calita cu costita.

 

O sapt. frumoasa,

Cristina,

mama lui Victor si a Ancai

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,

 

am incarcat retetele in 4shares, la Carti si Retete si se cheama simplu retete [:D].

 

Gena: Viata cu bb e frumoasa, dar sunt convinsa ca si viata fara bb poate fi frumoasa. Urmaresc zilele astea un serial se cheama Modern Family si intr-un episod una din protagoniste, mamica a 2 fete si 1 baiat se intalneste cu o amica fara copiii. Si tipa asta incepe si i se lauda ca ea cu barbat-su au fost in vacante, au vizitat nush ce tari, etc, mamica dupa ce a auzit a inceput sa o invidieze si sa numere anii pina pleaca copiii de acasa [:D]. si la un moment dat, se enerveaza pe fiu-su si zice " Tre sa mai rabd 5 ani" (peste 5 ani pleaca si el la colegiu, cel mai mic dintre copii).

 

Cred ca ce vreau sa spun legat de copii este cine are sa-i traiasca, cine nu... nu.

Ai facut ce ti-a stat in puteri, probabil ca e depresant sa incerci in zadar, dar poate ca Dzeu are alte planuri pt voi.

Fruntea sus si bucura-te de ce ai, nu sta trista pt ce nu ai. Fii indiferenta si cine stie?? Poate o sa vina cind te astepti mai putin [pup]

 

despre mine ce sa zic? Tot we endul am fost o nesimtita. Am iesit cu jumatatea la rest italian si am mancat spaghetti.. apoi duminica am lenevit in pat toata ziua ca asa am avut un somn si o lene in fizic..

Azi dim mi-am propus monti 100% toata sapt pina plec in ro, in speranta ca dau 1-2 kile jos [:D].

Am gasit si eu pomelo si o sa-l maninc deseara

 

Deci meniu azi

MD: Skim milk cu oat bran

G: 2 mere

P: Piept de pui

C: Mere + pomelo

 

As fi vrut sa incarc si poze dar se pare ca-s prea mari ale mele si nu se incarca. Tre sa vad cum le mai reduc

 

Va [pup]

 

Bb Bia & mami Cryssa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...