Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (180)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

crysid="red"> drumul e ok..cel putin era de la bucuresti pana la galati....imi spuneau ai mei ca si dupa ce a nins...au dezapezit repede drumurile si erau la negru nu mai aveau zapada...iar la mine personal in galati a plouat zilele astea (si inca ploua la mine) ..dar stai fara grija e drumu e bun (doar daca te duci pe coclauri printre sate poate mai e inzapezit dar nu cred ca a trecut ceva vreme de cand a nins)

 

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hello-yellow!

 

Ce mai faceti? cum stati cu pregatirile de Mos?

Eu tot racita, nu pot sa respir, n-am niciun chef, dar sper sa-mi revin pana atunci.

Mi-a facut pofta salata asta. Quinoa merge cu grasimi? ca am uitat[:I]

 

http://www.eva.ro/casa-si-familie/acasa/salata-de-quinoa-cu-broccoli-si-ardei-rosu-articol-47516.html

 

 

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninhaid="red">, merge quinoa cu lipide. Suna bine reteta cu exceptia coriandrului care mie nu imi place. Sanatate multa sa iti treaca raceala [pup]

 

Branduid="red">, peste de-asta de care zici mananc cand merg la nasi la Suceava. Ei merg in Ucraina si fac aprovizionarea cu de toate la mai putin de jumatate pret ca in Romania. Iar preparatele cu peste sunt extraordinar de gustoase [pofta] Si mi-ai facut pofta si cu salata orientala. Poate o prestez zilele astea.

 

Arielid="red">, ai slabit foarte bine. Catinel, catinel, ajungi la target, o sa vezi [pup]

 

Cristinaid="red">, distractie frumoasa la party-uri.

 

Cryssaid="red">, ce inseamna XOXO? Nu le prea am cu limbajul de mess.

Mel, Lorelei, Gena, Kallistaid="red">, where are you????????????

 

Meniu azi:

MD: avocado, paine integrala

P: ton, masline, paine integrala

C: probabil o felie de pizzaid="red"> ca mergem la un party de copii

 

Nu prea am fost cuminte nici eu cu mancarea zilele astea, dar cantarul e tot sub 55 asa ca ma bucur si pt atat [:)]

 

 

Eu am terminat cu cumparaturile de Craciun. La Stefi i-am luat chiar prea multe jucarii, asa ca o parte din ele le tin pana la ziua ei in ianuarie. Pt bunici am comandat ieri calendare cu fotografiile nepoatei. Pt husband caut geaca de schi. Si cam gata...bradul e facut, cadourile cumparate, sa vina Mosul deci [aho]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andaniid="red"> e asheeeeeeee de bine..dorm si ma trezesc si iara dorm[:D][:D]..

a facut mama azi bros de gaina de tara...buuuuun rau, azi am terminat si sala orientala...nush ce o sa faca mama felul 2 ca nu mai sunt nici sarmale de post cu ciuperci

 

puisoaroid="red"> la mine vin moldoveni de peste prut...adik romanasi cu "limba mai dulce" [:D][:D]

 

XOXO= pupici [olala][olala][olala]

 

eu nu mi-am impodobot nik prin casa..dar deja eu fost impartite cadourile[:D].

anul asta vreau brad natural...[pk]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

so monti girls cele care erau interesate ..in special melid="red"> [barfa]care o disparut iara din peisaj

 

am mancat la mama mea acu cei mai bun castraveti murati ever..sunt pusi numai in apa si sare..moama deci is ff tari nu s-a muiat nici unu si is foarte buni la gust.

 

O spus ca i-o oparit in 3 ape si dupa o clocotit apa cu frunze de dafin, 1lingura sare/L apa, si cu piper , o lasat ultima apa (saramura) sa se raceasca si dupa o pus-o peste castravetii deja opariti in 3 ape...va spun ..de mult nu am mai mancat asa castraveti buni...deja nu-mi mai plac aia in otet dupa ce i-am gustat pe astia[pofta][pofta][pofta]...estimez o salata beuf excelenta cu ei[:D][:D] si la fel si ciupercile cu maioneza[pofta]

 

edit: castravetii erau castraveti de gradina care nu au fost stropiti cu chimicale si alte alea alea

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, frumoaselor

 

Si eu am avut o saptamana ingrozitor de plina si stresanta. Evenimentul cel mai important a fost ca fetita mea s-a mutat la casa ei. Asa c-am tras o boceala de sarea camasa de pe mine. Parca mai ieri am nascut-o, o mana de om - avea 1.700 kg (sarcina de 29 saptamani) si-acum e mai mare decat mine si are propria casa (inchiriata, pe-aici n-are aproape nimeni proprietate). Era pe de-o parte tare fericita, pe de alta parte emotionata mititica, asa ca mi-a rupt inima....

 

Cu Monti- am tinut si nu prea, am avut peste tot mese de craciun, invitati si-am cam sarit calul. Ma cantaresc insa saptamana viitoare, vreau saptamana asta sa ma cumintesc intai.

 

Fetelor, acum am scoala, dar mai scriu maine.

 

Va pup cu dor si va urez o seara frumoasa tare de tot [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele [flo]

Loreid="red">, imi aduc aminte cat a plans mama cand m-am mutat[:D], aveam 20 de ani.

Deci cu mancarea ca si voi... mai pe alaturi, adica am mancat piureu cu pulpe, un burger, cioco, vreo 3 felii de paine alba. Nunu, nu toate in aceasi zi, dar de miercurea trecuta si pana acum. (ma chinui sa tin minte ce am mancat nepermis)

 

Am de terminat ceva pana la Anul nou si .... sunt super stresata, ca cred ca o sa ma ingras si de la apa. Sau poate nu...cine stie.

 

Alta problema: de la interventia mea laparoscopica, ma doare fff tare spatele si imi trosneste coloana. Ma gandeam sa ma duc la dr de fam sa imi faca o trimitere catre un kinetoterapeut, poate m-au trantit astia de pe masa, ca am avut anestezie generala.[:D] Ultima fraza pe care am spus-o inainte sa adorm a fost: "atentie ca am fesele in aer, nu cred ca asa trebuie sa stau" practic masa de interventie imi ajungea la mijloc doar, nu cred ca era normal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Genaid="red">, kinetoterapeutul e cea mai buna alegere. Gimnastica medicala va rezolva problema.

Loreleiid="red">, nu as vrea sa fiu in locul tau [q] Ce noroc pe mine ca Stefi e mica si deocamdata nu e suficient de mare nici sa doarma singura( asa ne-a zis zilele trecute [olala]) darmite sa se mute singura [:D]

 

Meniu azi:

MD: pastrav afumat, mozzarela light, masline

P: quinoa cu ciuperci

C: cred ca pizzaid="red"> din nou( azi avem ultimul party de pitici de anul asta)

 

O zi frumoasa va doresc [pup][pup][pup]

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Inca mi-e inima grea, aseara m-am dus acasa, sotul era la o intrunire si era cumplit de gol fara puiul meu [q]

Maine seara ma duc la ea si petrecem seara impreuna.

Puisor, savureaza timpul asta, ca mai maine e si Stefi mare. Incepe atunci cand nu mai ai voie s-o pupi ca se rusineaza [:-@]

Gena, nu e normal sa te doara spatele. Si eu am facut laparoscopica de vreo 3 ori, dar niciodata n-am avut asemenea probleme. Mergi neaparat la medic!

Meniul de azi:

MD: wasa

G: 2 pere

P: wasa si gogosari.

C: inca nu stiu

Va pup si va urez o zi frumoasa :-)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...