Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (180)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Brandu tot urmaresc vremea si speram sa fim ok. Sa nu facem Craciunul pe cine stie ce coclauri [:D].

 

Apropos de mutat de acasa, ii mai zic fica-mii ca abia astept sa faca 18 sa plece la college sa mai traiesc si eu o viata. si ea zice "niciodata, niciodata o sa te las" in romaneasca ei stricata, e asa de funny [:D].

Sa ne bucuram ca sunt sanatosi copiii nostri si noi pe langa ei.

 

[pup]

 

Bb Bia & mami Cryssa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chrys, amenintarea asta am facut-o si eu, insa de-abia acum vad ca de fapt pe mine ma doare...

Asta e.

Fetelor, ce mai faceti? cum mai merge`?

Meniul meu de aseara:

quinoa cu vitel si legume (toate la un loc)

Azi:

MD: wasa

Pranz: am quinoa la mine cu legume

Diseara fac paste monti cu creveti la fetita mea acasa [pofta]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

Ce mai fac frumoasele?

mi-e rusine sa zic meniul din ultimele zile[:I] sper ca de vineri ma tin mai bine de treaba, ca incepe vacanta.

 

Noroc ca am facut niste sedinte de drenaj limfatic, cred ca de la alea mi-am mentinut kilogramele, ca in rest... tot la doua zile am mancat pizza (cu mult spanac si alte legume, ce-i drept, dar totusi...pizza).

 

mi-am cumparat o cutie de ruccola si mi se strica prin frigider ca n-am timp sa-mi fac nimic[bang]

 

 

azi ma duc la dr ca nu se mai poate cu tusea asta!!!

 

 

Lorelei, Cryssaid="red">, apropo de copii, eu abia astept sa-si ia zborul la casa lor, sa mai ies si eu in oras si sa plec in concedii fara bataie de cap! ca-mi mananca urechile, nu mai pot! au 3 ani si respectiv 1 an, va zic ca e de groaza, toata casa e cu fundul in sus, toata ziua trebuie sa fac curatenie, se cearta ca chiorii pe jucarii, nu pot pleca nicaieri, no sex, no life, no nothing. si toata ziua stau agatati de fundul meu, parca taica-su nici n-ar exista; eu stau si invart lingura in oala si ei stau fiecare cu cate un picior de-al meu in brate. imaginati-va, doi mamosi! abia astept sa se insoare!

 

Wow, Brindusikuleid="red">, ce trai pe vatrai! bucura-te de vacanta la mami in brate [pup]

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))]...ninhaid="red"> m-am prapadit de ras la mesajul tau [:-)))][:-)))]... nu mai fi supi[pup]

 

genaid="red"> ies cu [sm] la tine...burgerul e facut de tine?daca nu EVITA-L... in primul rand ca se pune zahar in el..si in al doilea rand ca are glutamat de sodiu care e super mega cancerigen!!

 

io la fel ca ninhaid="red"> nu va spun ce mananc...pot spune doar ca is chestii gatite in casa..da nemoti[:I]

 

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.id="size2">

id="violet">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Burgerul nu era facut in casa [:I], nu are zahar, ca m-am uitat, dar are alte "bunatati" chimice. Din pacate ... nu am timp sa gatesc, ma apuc duminica de pregatirile de Craciun, insa Non-Monti toate!!!!

Promit ca dupa Anul Nou o sa incep iar cu sportul si cu Monti total!!!

 

Mai fetelor, nu va mai plangeti, ca nu aveti viata din cauza copiilor, ca nu ati fi avut viata nici fara ei. Va zic eu ca iesirea la baruri, cinema, sex life activ si ce mai vreti voi... dupa o vreme nu v-ar mai conveni. Eu zic sa va ganditi, ca sunt altii, care atunci cand vor fi la pensie, nu va avea cine sa le deschida usa si sa ii intrebe ce mai fac. Sunt persoane care s-au mutat la casa de batrani pentru ca nu au copii si nu mai pot sa iasa sa isi cumpere singuri o paine.

Ieri am fost, cu proiectul meu, la o casa de batrani si am vorbit cu niste babutze. Una zicea ca ea a avut o viata plina de bani, bautura si amanti, dar nu a tinut nici un copil si acum este singura si trista, asteapta fratele ei sa ii semneze actele pe casa. Iar o alta, care a facut 11 Fiv-uri la viata ei ... si cand a murit sotul ei, ultimele lui cuvinte au fost: "Ai fost dragostea vietii mele, pacat ca nu am putut sa avem copii" ... ce sa va zic... nu mai am nimic de adaugat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninha, esti de coma [:-)))]

Uite, cam asa mi-am imaginat eu scena, doar ca nu e barbat, ci femeie si are doi copii agatati de picioare: http://www.adspedia.ro/wp-content/uploads/2010/01/copil_agatat_picior_tata_jos.jpg

Asa ziceam si eu, doar ca socoteala de-acasa...

Acum mi-e dor sa-si roteasca ochii si sa ma contrazica din orice. Asa-i omu', vrea ceea ce nu are...

Brindu, savureaza-ti vacanta din plin si bucura-te de familie. Fericito [pup]

La monti te poti intoarce cand esti din nou acasa id="size1">

Chrys, si fiica-mea vorbeste cu mine mai mult germana decat romana. Nu ca n-ar sti romana (vocabularul roman este mai sarac ce-i drept decat cel in germana), dar a spus ca se simte "acasa" in limba germana. Sunt haioase asa, juma/juma [:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ninhaid="red">, foarte plastica descrierea [:-)))][:-)))][:-)))] Dar eu zic ca si Genaid="red"> are dreptate, fara copii ne-ar fi mai pustie viata.

 

Branduid="red">, m-ai innebunit cu salata ta orientala asa ca diseara o prestez si eu.

 

Cryssaid="red">, drum bun [flo]

 

Kallistaid="red">, ai ajuns in Romania?

 

Loreleiid="red">, imi dai si mie reteta de paste cu creveti? Ne plac foarte tare crevetii dar cu paste nu am incercat.

 

Ati stabilit meniul de sarbatori?

 

Prajituri cred ca o sa fac un cheescake si turta dulce pt Stefi. Sigur mai face si maica-mea vreo doua feluri, dar cum nu sunt fan nu e nici un pericol [:D]

 

De mancare inca nu stiu, ma apuc azi de scotocit dupa retete.

 

XOXOXO [:D]

 

 

 

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

 

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copiiid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, fetelor, cand ai prea mult dintr-una ti se face dor de cealalta...

 

Mi-a dat dr antibiotice[q] oricat am incercat sa ma feresc...

 

aseara am mancat doua feliute mici-mici de paine integrala cu somonid="orange"> si castraveti. mmmm, ce bune au fost!

am chef sa fac deseara paste cu zucchini, stiti ceva retete?

 

Ce faceti de sarbatori?

eu tot ma invart pe net si caut retete de praji, dar nu ma pot hotari. Ce ziceti de asta? oare se gaseste faina de castane pe la noi?

http://www.saveur.com/article/Recipes/Corsican-Chestnut-Tart?cmpid=rotd

si astea ptr aperitiv:

http://www.saveur.com/article/Recipes/Beet-and-Goat-Cheese-Napoleons

http://www.saveur.com/article/Recipe/Corsican-Chard-Cheese-Dumplings?cmpid=rotd

 

 

 

Ninha, mami lu' Mirci si Matei

 

Don't ever get used to the world around you.id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...