Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (180)...STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Cryssa, suna bine reteta de vinete [pofta]. Wassa daca are peste 24% fibre se poate manca cu orice. Daca are mai putin, doar in combinatii glucidice. Salamurile si mezelurile nu sunt bune deloc. Daca gasesti care contin doar carne, grasime si condimente e ok. Dar sunt putine. Si trebuie sa citesti etichetele sa nu contina glutamati, mai mult de 3 E-uri zicea Menicicopski, zahar, etc. Pe sotul meu l-am convins definitiv cu mezelurile cand a vrut sa isi cumpere pastrama de porc parca si pe eticheta carne era 50 si ceva la suta. Ce-o fi fost restul pana la 100%, Doamne fereste... Mel, imi facusi pofta cu tiramisul tau. Se face de Craciun. Maine vin nasii cu fetita la noi asa ca mi-am pregatit in mare meniul: spaghete integrale cu sos de rosii si parmezan cine vrea, gratare de curcan cu legume mexicane, vargabeles dar eu nu mananc ca nu imi place, vinete, guacamole, clatite americane, dovleac copt, vin rosu si branzeturi. [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

@ Puishorul.. Merci de infos. Condoleante... Am cumparat si eu sare de aceea cu potasium e super nasoala, de fapt amaraste mancarea, asa ca uneori prefer sa nu o folosesc. Pun piper pt gust si gata.. MIe imi place din ro salamul sasesc, ala e ok? Ca as fi vrut sa-mi aduc cateva batoane, si fica-mii ii plac. Masa mare ai pregatiti pt nasi [pofta], dar spune-mi si mie cum faci guacamole? N-am facut niciodata. mercic [pup] Bb Bia & mami Cryssa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guacamole fac dupa reteta asta de obicei http://www.e-retete.ro/retete/guacamole . Mie imi place avocado la nebunie. Despre salamul sasesc nu stiu sa iti spun pt ca noi nu mai mancam mezeluri de vreo cinci ani. Ocazional daca suntem la cineva sau la vreun eveniment, gustam dar eu nu mai cumpar. Doar daca citesti eticheta iti dai seama daca e bun cat de cat sau nu. E multa mancare dar stau de maine pana duminica asa ca a trebuit sa ma gandesc la mai multe feluri. Multumesc [asia] [mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008) ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cryssa, ca sa comanzi eu stiu numai situl oficial montignac-shop (punct)com, numai ca expedierea pt Canada este 29.50 eur. Desi si pt mine in Fr este aproape 10 eur. Wasa are IG 35, deci se poate [:D] si seara. Ah si spahetele de grau dur se pot manca in combinatie cu legume in caz ca iti este pofta! Pui condolenate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andani da is "tinerica" mai am 3 ani pana la 30 daaaaar...ma simt de 60[:D][:D]. Tu cred ca esti ca mine..mereu de criticat ceva la tine si la cei din jur[:D][:D]..eu personal cred ca arati ff bine la 65 si chiar nu ai avea de ce sa-ti doresti sa ajungi la 60...hainele stau cum trebe pe tine, porti numere normale la haine, nu ti-au scazut de tot balcoanele[:D], mie imi place ff tare cum arati. keep ceva in mind , cum spuneai si tu faci curand 40..nu face in asa fel incat sa slabesti si sa arati de 50 la fata (ca o sa se lase pielea daca slabesti mai mult decat ai nevoie)...chiar vb cu mama ieri...oameni grasuni la fata arata tineri..si ii tot spuneam mamei ca dupa ce a slabit au inceput sa i se vada riduri in zona gurii (mama mea avand 61)..si ea imi spunea ca surorile ei care au 70 nu au pic de rid pe fata (ca is grase). eu de asta nici nu vreau sa slabesc mai mult de 64...cred ca si la 66 o sa arat oribil la fatza ca am barba lunga si la mine prima oara de la fatza mi se duce si dupa de la balcoane[bang]..si abea dupa daca am noroc de la fund[:D][:D] puisoaro bine ca ai venit cu o completare la faina ca nu mai tineam minte daca cantitati sau volume egale [barfa] mereu eu pun volume ca nu am cantar...[:-@]. Imi pare rau de socrul tau si imi pare rau ca nu ai avut parte de vacanta meritata in Barcelona[pup][pup] despre lotiunea aia Jonson nu are prostii gen parabeni ca asta a fost prima la care m-am uitat[:D]..si in general produsele de copii nu au parabeni (cel putin la astea nu s-au prostit asa tare sa distruga pielea bebelusilor si chiar cred ca sunt anumite norme care trebe sa le respecte cand fac produse pentru bebei)...eu mi-am luat de la Avene lotiune tonica si ma batea gandul sa iau si demachiant...dar imi place Jhonson acum..sora mea e mare fana Avene inainte era si ea cu Clinique-urile da acu o pastrat numai crema de fata de la Clinique si restu de la Avene [barfa] preturile nu sunt deloc nesimtite..is cam ca la Vichy numai ca Avene e ceva mai dermatologic decat cosmetic crys nush cat de tare se merita sa cumperi produse deja "monti" ca eu am un mare feeling ca e mai mult brandul decat shmenozeala ce o au in ele... meniul meu azi Md: painea integrala cu cascaval si sunca de praga (nu mai aveam de tarate) G: prune, ceai negru cu lapte P: aici am inbulinat-o ca nu am avut timp sa pregatesc nimic si nici nu merita sa spun ce am mancat G: prune C: supa chinezeasca, niste creveti parliti putin in tigaie cu goacamola ce ma seaca ca nu am blender ca as putea sa-mi fac si eu goacamoala acasa ca imi place la nebunie, dar pana la urma cred ca o sa iau unu ieftin

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa spun acu meniul de azi sa nu uit pina maine.. cre ca vine cu varsta [q] MD: rulada de carne (pun reteta mai jos e super easy de facut si super delicioasa) G: 2 mere P: pastai cu pui Desert : cioco 70% C: guaccamole cu wasa Nu m-am urcat pe cantar deloc sapt asta, dar simt cum hainele parca nu ma mai strang asa de tare [olala] [flo] PS. Am zis eu ca ma duc cu capul, am uitat sa pun reteta [:D] http://www.slabute.ro/mancaruri-cu-carne/3660-rulada-carne-montignac.html Bb Bia & mami Cryssa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...