Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Unturi si uleiuri


Recommended Posts

Am intrat sa ii multumesc lui Xio! Am furat ideea cu uleiul de cocos. Am parul lung, si mai tot timpul frizzy. Dupa uleiul de cocos, am cel mai frumos par! Nu l-am avut asa decat dupa ce veneam de la coafor! Am devenit dependenta, si il folosesc la fiecare spalat. Nu stiu daca e bine sau nu, dar imi face parul mult prea frumos! Multumesc mult Xio!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 66
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe
Allure, Aqai, unde gasiti uleiul de cocos? am cautat la Maxi, Lobllaws si Uniprix si nu l-am vazut. thks, Ana http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
gasesti in magazinele chinezesti, indiene. am vazut si in canadian superstore la produsele internationale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ana, eu il iau de la zehrs (cred ca asta e loblaws?) la sectiunea organice xio, am facut precum zici matale. am dat cu ulei si apoi spalat bine bine. N-am vazut o diferenta la par, doar o mancarime in cap de am crezut ca am paduchi[:I] si apoi matreata cum am mai facut numai cand m-am spalat din greseala cu samponul anti-matreata al jumatatii. la tura nr doi s-ai mai dus si mancarimile si matreata. mai incerc si tura 3 si poate e cu noroc :) in schimb, sunt in continuare la fel de incantata de folositul pe piele la dus. _______________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana, imblanzeste-ti parul cu spuma. E singurul mod de a-l face sa stea fara sa se flescaie dupa cateva ore de la spalare. Iti vei simti parul mai uscat, insa poti folosi ulei pentru varfuri, dupa uscare si coafare. Eu am Mythic Oil , il folosesc de vreo 2 saptamani. Sunt multumita de el, parul ramane fin si moale fara sa fie incarcat deloc, luceste sanatos si miroase frumos. [:)] Il folosesc exclusiv pe parul uscat, pe parul ud mi-l ´´inmoaie´´ si mai tare si nu am nevoie , ca el el moale de la natura. -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am dat send prea repede.... Mi-am luat si ulei de cocos. L-am folosit ca masca pentru par si ca ulei de corp. In ambele situatii l-am folosit lichid. Concluzia (pripita, l-am folosit de 2 ori doar): pentru par prefer uleiul de masline, nu am vazut nicio schimbare dupa uleiul de cocos. Il voi mai folosi de cateva ori si iau atunci o decizie in privinta calitatilor lui. Pentru corp, imi place ca miroase frumos si cele mai bune rezultate le-am observat cand am aplicat uleiul pe pielea uda, apoi am sters prin tamponare. Cred ca prefer totusi uleiurile din comert, mi se par mai fine. L-am folosit pentru ten....sa nu faceti asta daca aveti tenul mixt. [bang] Poate e ok pentru ten uscat ... -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lady, ce miros are?? ca al meu nu miroase deloc a cocos si daca il tin pe par mult timp mi se pare ca si pute[:D] ma rog, miroase neplacut, ca nu duhneste[:D] eu mi-am luat ulei de par de la Balea si e fffff fain[olala] **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

XIO, miroase a raffaelo [:D] Foarte puternic miros de cocos, iti vine sa il mananci.Si alb ca zapada. L-am luat de la Alnatura,´´kokosöl nativ´´ din prima presare la rece. Zice ca e si bio. Acum citeam cu atentie si scrie ca e ideal pentru prajit, copt si pentru wok. Cel de uz cosmetic trebuie sa aiba specificatia aceasta pe eticheta? Ma gandesc totusi ca e acelasi lucru...sau? [:I] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
XIO, miroase a raffaelo [:D] Foarte puternic miros de cocos, iti vine sa il mananci.Si alb ca zapada. L-am luat de la Alnatura,´´kokosöl nativ´´ din prima presare la rece. Zice ca e si bio. Acum citeam cu atentie si scrie ca e ideal pentru prajit, copt si pentru wok. Cel de uz cosmetic trebuie sa aiba specificatia aceasta pe eticheta? Ma gandesc totusi ca e acelasi lucru...sau? [:I] -------------------------------------------- ´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.
Lady,eu am kokosöl de la Logona Naturkosmetik si zice ca e special pt parul despicat.E bio.Nu zice decit ca sa.l masezi in parul despicat seara si sa-l clatesti dimineata sau daca tot parul e foarte uscat si despicat,sa-l masezi integral pina dimineata si ca poate fi folosit si pt piele.Atit.Nu zice decit ca devine fluid la 26°C dar nu scrie daca fluid tb aplicat...eu il am de vreo jumate de an si nu am simtit nu stiu ce imbunatatiri...ok,nu l-am folosit chiar constant. E alb,cumva translucid si miroase puternic a cocos.Da Rafaello [olala]. Alina,mami de 2 copii minunati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...