Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august (12)


Recommended Posts

Buna si de la noi si multam frumos de cafea.

 

Sursula bine ai revenit , m#259; bucur ca Lucretia este bine, poate pui si o poza sa vada si baiatul meu ce frumuseti sunt colegele lui de odisee.

 

Fetele care au fetite, in special leoaice, care sunt de groaza ce cochete sunt sa va povestesc ce va asteapta. In fiecare dimineata pierd cate o jumatate de ora sa isi aleaga mandra mea tinuta pentru gradi, in orice magazin intram ea este la raftul cu hainute si podoabe si nu la jucarii sau dulciuri, acum a racit fiindca la gradi a iesit pe hol, s-a dezbracat si si-a schimbat hainele ca se plictisise de cele de pe ea[bang] asa a tras-o curentul si iar am luat-o de la capat.

Acum m#259; intreb cum or fi baieteii din zodia asta caci cu doi pretentiosi o sa ajung sa imi ia doua ore sa ii scot din casa.

 

Laura cum ati dormit? E mai bine Andrei?

 

 

Noi am avut o noapte super, a dormit Silvi de la 22,30 la 5,30[pk]

 

 

 

 

 

 

Mami de doi leuti - Ana si Silviu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

In sfarsit mi-a intrat alocatia...dupa 4 luni,ca noi am depus dosarul imediat ce a iesit certificatul de nastere.Daca alocatia a intrat asa greu,oare cand o sa-mi intre indemnizatia? [alcool]Ca aia cica dureaza si mai mult pana se proceseaza...

Maria,vroiam sa-ti spun,ca si noi avem probleme cu imbracatul,si ea e rac [:D].Eu in schimb aleg 2 tinute care mie-mi plac,si o las pe ea sa aleaga.Asa si eu sunt multumita,si si ea are impresia ca e sefa [:D]

 

___________________________________id="green">

 

Mamica mandra de Timea(28.06.2008) si Emma(25.07.2012)

 

Povestea noastraid="Century Gothic">id="green">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata

 

Balanta - ti-am trimis PM

 

Bianca mea nu e impatimita dupa haine, desi e tot leu, e chiar ok, sau e prea mica?

In schimb e o pofticioasa si jumate, si o cersetoare :))

 

Clara e o dulce, e cuminte, se jaoca cu bara de activitati, in balansoar nu mai sta fara centuri, ieri am gasit-o langa balansoar, pe burta (desi nu face intoarceri de niciun fel), nu stiu cum a cazut, noroc ca era pe covor

Cu mesele suntem in categoria fara numar, fara numar ziua, iar noaptea 1-2 mese, cred, eu atatea imi amintesc :))

 

 

*************************

Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Off Laura cat va chinuiti voi.pupam[pup]sa treac#259; cat mai repede. Încearc#259; nurofen sa vezi daca nu il linisteste

Fetele care ziceti ca nu #537;ti#539;i daca vin dintisorii.si eu zic de vreo 2 luni ca vin si nu au mai venit.baleste intrunA,isi m#259;nânc#259; pumnii ,isi baga nervos in gura tot ce prinde .toata lumea care il vede. Zice ca sigur ii ies dintii.nu stiu sa fie preg#259;tirea asa lunga?

 

[copil]denis leon(28.06.2012)

[copil] rafael albert(25.05.2007)

sunt o mamica fericita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor -- am vazut ca vorbeati de play. Enters, si vreau sa va spun, din experienta mea, ca de la 4-5 luni incolo nu vor mai vrea sa stea pe spate sa se joace. Va recomand din toata inima the exersaucer!!! Uitati aici cateva poze cu diverse tipuri: http://images.search.yahoo.com/search/images?_adv_prop=image&fr=ipad&va=baby+einstein+exersaucer

 

Stiu ca in Romania se recomanda sa se tina copilul la orizontala pana la nu stiu cate luni, insa pentru cele care aveti inredere in medicina vestica mai mult, este o jucarie geniala.

 

Ada -- wrapul teoretic poti sa il folosesti mult si bine, insa deja de pe la 7-8-9 kg incepe sa se lase si nu mai e asa de confortabila. Port bebeurile astea ergonomice se pot folosi fara probleme si la 20 de kile.

 

Carmen -- eu am mancat fasole de multe ori.. Noi facem fasole de 2-3 ori pe luna si cred ca doar in prima luna m-am abtinut, dupa aia am mancat si nu au fost probleme. Dupa 3 copii cu colici, eu sunt absolut convinsa ca cei ce au colici ii vor avea indiferent de dieta mamei si cei ce nu au vor fi ok. Poate vor avea ceva gaze, dar nu colici in adevaratul sens al cuvantului. Singura exceptie in care cred este cea cu lactatele, unii copii au intolerantala lactoza si atunci cand mama scoate lactatele, se amelioreaza colicii...

 

Despre vacante -- si noi mergeam la plaja in fiecare iarna, insa anul asta am zis pas, vor merge ai mei cu copiii cei mari vreo 10-12 zile, iar noi cu Jane si Jeff vom sta acasa. Cred ca ar fi mai mare disconfortul decat distractia cu Jane si Jeff. Jane e in perioada in care nu asculta nimic, asa ca un adult tre sa stea in urma ei tot timpul, pentru safety, iar Jeff nu are inca program, suge/doarme haotic, asa ca o lasam pe anul urmator...

 

Kimmy -- daca mananca 2-3 nute si apoi doarme cateva ore si din nou mananca 2-3 minute, ii dai intai primul san apoi pe al doilea. Daca mananca 2-3 minute si apoi dupa maxim juma de ora se trezeste iar, ii dai acelasi san. Daca prima oara papa 2-3 minute si data urmatoare papa serios, ii dai prima data un san,ma douamoara pe celalalt, insa daca a treia data papa iar 2-3 minute, il dai si a treia si a patra oara pe primul. Sper ca am explicat clar, daca nu, mai intreaba.

 

 

 

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) si Jefferson (3 Iulie 2012)

 

POZE

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia Patrick a avut colici. Fasolea mea sigur il deranjeaza ca se aude cum ii face burtica...ii fierbe, trage partzuri, se contorsioneaza...adica sigur e de la fasole.

 

Poti sa mai pui o data link-ul, pls? Am testat si eu un wrap, dar deja la 8kg nu e nici usor de dus, si cum ai zis si tu, se lasa.

 

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia, minunat ce zici tu acolo, arata superb dar de unde facem noi rost de asa ceva?

 

Eu cred ca imi iau campii. De unde dormea ana mea aproape toata noaptea, cu o trezire foarte scurta la 5, acum se trezeste si de 3 ori pe noapte.

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

Inainte sa incep sa fac bagajele(prima iesire din Bucuresti, la bunici weekend-ul asta) am intrat si eu sa va citesc. Delia, mi-e frica inca sa-l pun in asa ceva. Tu de la cate luni stii ca se poate copilul in el?

Ioana am vazut la mothercare, in alta parte nu am vazut, dar e posibil sa mai existe pe net. este interesant. Mie doctorita ieri mi-a zis sa nu-l pun in fundulet pana la 5 luni. Bine, in jucaria asta sta mai mult pe verticala cu tot corpul, dar tot mi-e frica.

 

 

Mama de leut Tudor (26.07.2012)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...