Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piersicute de iulie august (12)


Recommended Posts

Fleur ca sa-ti rasp repede. Nu mai are reflexul ala, mananca tot din lingurita. Cand o vede se intinde dupa ea si mananca din ce in ce mai curat. Bine, lasand la o parte momentul cand stranuta cu piureul in gura si imprastie peste tot.

 

Vad ca la pranz mananca mai bine ca dimineata, oare e ok sa-i inlocuiesc intai masa de pranZ?

 

Maria sanatate Anei.

 

Eu visez macar la o grecie anul viitor...

 

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

hello. azi ne-am vaccinat pentaxim- nu a plans.

i-am pus jumate supozitor-de frica febrei

 

nu a prea luat in gr-580 grame fiind pe L.P. ne- a dat NAN A.R-TREBUIE TETINE SPECIALE?CA E MAI GROS!!!!!

 

avem si debridat si fier haussman-mi-a spus sa-i pun direct in gura- voi ce stiti?

 

incepem diversif direct cu supa mai ingrosata si direct cu radacinoase toate o data si pasate toate....

apoi dupa -3 zile bagam dovlecel,cartof,a gras,ceapa...pasate toate....eu am citit ca se baga cate o leguma pe rand..dar am destula incredere in dr.

om vedea cum se prezinta bb. a zis sa grabim cu alimente consistente-probabil din cauza ca n-a prea luat in gr si ca da afara....ziua aproape la fiece masa,noapea deloc.papa tot 7 mese-cu o medie de 110 la masa

 

am luat si girafa-suge de zor si scartatie cuciucl ala in gingii de zor...

 

sper sa nu facem febra si sambata bagam supaaaaaa. ma duc la piata sa iau legume posmogite si urate....

 

_______________________________________________________________________________

fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

[fetita] SARA MARIA

DN-30.07.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi balim sugem lingem rontaim tot ce putem de vreo luna -dar a spus ca nu se vad dintisori...sa am in casa gengigel-parca....

 

_______________________________________________________________________________

fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

[fetita] SARA MARIA

DN-30.07.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AFTE-citrolin.glicerina cu nistatin.mai era un o chestie de la urgo-parca se creea o pelicula pe limba....

 

_______________________________________________________________________________

fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT.

[fetita] SARA MARIA

DN-30.07.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioana3110
Delia, minunat ce zici tu acolo, arata superb dar de unde facem noi rost de asa ceva?
align="right" id="quote2">http://www.okazii.ro/cautare/fisher+price+jumperoo.html?fuzzy=0&autoc=write*************************Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am pierdut ditamai mesajul [bang][bang][bang]

 

In fine ... rezumat ... Copilul meu este "mort de foame " ... 2 bibe cu lp praf date in 2 reprize de plans , l-au linistit ...somn de 3 ore . Or fi si dintii dar cred ca este o foarte mare foame . Suge ambii sani , plange , lasa tzatza , iar plange , iar o ia si uite asa , ca la final , el tot nu este satul . Cred ca si de aici , nu a luat in greutate toata luna . I-am dat 3 lingurite de apa , era disperat de lingurita , el o fi zis ca vine mancarea [alcool] . Acum a venit tata cu el de afara , intr-un urlet , i-am dat 150 ml lp si doarme de 3 ore [bang] . Eu nu mai inteleg nimic . Am sunat- pe doctora , i-am explicat situatia , rezultat ... mancare si nu sucuri de morcov , mar ...bla/bla/bla [:-@] , ci direct legume pasate . Asa mi-a zis si mie 5 radacinoase . Doamne ce mama sunt si eu [bang] , copilului ii este foame si eu insist cu o tazata si il mai si fortez . Lapte am , dar din cauza ca nu mananc mai nimic toata ziua , cred ca este o mare apa chioara [bang]. Nu stiu ce sa fac ... de mancat , clar , nu pot , ma chinui de cand am nascut cu acest mancat de mi s-a luat , cred ca in scurt timp va scrie pe noi lapte praf si uite asa s-a dus alaptatul meu pana la 1 an [q]

M-am plans destul , in afara de voi nu ma intelege nimeni . Toti m-au disperat sa-i dau copilului sa manance mancare si sa termin cu prosteala asta , ca la 5 luni nu mai este doar de tzatza ( stiind cei apropiati cat de bine mananc eu ziua ) Vad si in noaptea sta ce se intampla si daca dupa lp se linisteste , cred ca ma linistesc si eu [:)]

 

Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Freedelia, si noi avem exersaucer, am pus si o poza. L-am pus deja in el, dar e un pic cam mare totusi pt el, facem o pauza si peste vreo 2 saptamani cred ca va fi tocmai bun.

 

 

 

**************************

Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012)

 

Cine-ti saruta genele-n somn,

Si cine-i acolo cand ingerii dorm?

Toate zanele bune sa te ocroteasca,

Toate florile campului sa te infloreasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...