Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce fond de ten folositi


Recommended Posts

Si eu am folosit BB cream-ul de la Garnier asta vara (pe ten cu mari probleme) si a fost foarte OK, mai ales ca, asa cum spune giulia71, chiar nu imi incarca fata :) Insa cum a venit toamna, nu mi-a mai placut. Zilele astea, Studio Sculpt de la Mac, ma inteleg minunat cu el, are si un pic de SPF, acopera foarte bine si sta acolo unde-l pui multa vreme. Rutina de dimineata la mine este bazata doar pe produse Mac, pentru ca sunt de parere ca gamele folosite impreuna dau mai multe rezultate decat produsele folosite separat :) In principiu: Green Gel cleanser (un gel de curatare destul de bland si foarte refreshing), dupa care Studio Moisture cream - hidrateaza foarte bine. Apoi, crema matifianta pe nas si Fast Response eye cream - crema de ochi cu cofeina. Toate astea in strat subtire, dupa care vin cu fondul de ten. Seara, aceeasi rutina, minus FDT si crema matifianta. Povestesc asta pentru ca, atunci cand folosesti fond de ten, conteaza maxim si baza de machiaj - fondul de ten, oricat de bun, nu poate sa faca minuni pe o piele hidratata necorespunzator sau pe un tip de ten nepotrivit. Acum am in plan sa vad si eu ce e ala primer, ca am tot auzit si n-am incercat niciodata :) Am mai folosit FDT de la Mac gama Studio Fix, atat pudra, cat si fluid. Cu pudra m-am inteles minunat, insa intre timp mi s-a uscat tenul si nu mai pot sa o folosesc, cred ca este pentru ten mai gras. Fluidul e OK, doar ca se aplica mai ciudat si are o consistenta mai dubioasa - dar isi face treaba asa cum trebuie. Ce-mi place mult mult la cosmeticele Mac este ca iti ramane pielea incredibil de fina si satinata :) ________________ We lived on sunlight and chocolate bars.. it was the afternoon of extravagant delight.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu m-a multumit niciun fond de ten pana am primit un Lancome compact. Foarte rar ma faceam, oricum. Nici acum nu folosesc zilnic fondul de ten dar acum singurul pe care-l folosesc e cel mineral. Dupa ce l-am incercat n-as mai folosi alt tip de fond de ten veci. [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173354&whichpage=1"]IULIA va invinge CANCERUL[/url] I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost placut impresionata de Pure Lumiere de la Yves Rocher. In general n-am prea fost multumita de cosmeticele de la ei, in rarele ocazii cand mi-am luat mi s-au parut mediocre, insa acest fond de ten e super. Cred ca are ceva particule reflectorizante, pentru ca dupa ce te dai cu el pielea apare foarte luminoasa si proaspata. Nu acopera prea mult, doar uniformizeaza, satineaza si da un "glow". L-am cumparat pentru ca am vazut un review intr-o revista de moda, era mentionat printre produsele de make-up ale anului. Chiar o sa raman la el pentru o vreme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu foloseam unul de la Chanel Mat Lumiere parca se numea dar nu se mai fabrica nuanta mea.Dupa ce l-am terminat am gasit prin cutiile mele un Maybelline Satin care nu-mi placea la inceput pt ca il aplicam du degetele iar efectul era cam 0.Acum mi-am luat pensule si imi place cum acopera. In schimb trebuie aplicata o baza+crema protectie pentru ca nu are SFP.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...