Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un deceniu de reusite… si o noua evolutie.(2)


Recommended Posts

Imi place discutia voastra! nu mi-e clar ce-a cauzat-o si mi-e lene sa caut, insa imi place unde s-a ajuns. Eu sunt stilul Eleni si o inteleg foarte bine, dar pe de alta parte, lumea s-ar duce de rapa fara oameni ca Buflea :). De-asta, tind sa o admir mai degraba pe Buflea, care reuseste sa impace si capra si varza, si mai ramane si gratioasa. 

 

Andacos, tu esti gemeni???  asta da surpriza! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Toate sunteti inimoase , [flo2]   dar mintea si sufletul omului nu merg mereu pe acelasi drum si cateodata mai ales la locul de  munca este obositor sa tot fii diplomat . 

 

Geamana sunt .In general, vorba lu' Ileana Vulpescu ,,Cu oamenii cu care trebuie sa ma supraveghez cand vorbesc, mai bine nu mai vorbesc. Ne salutam si ne dam informatii meteorologice. " nu stiu, de ceva timp (cativa ani, sa fie semne de imbatranire ?!  [:-)))] ) , pentru mine, o zi nu mai are 24 ore  ci mai putin, asa ca nu mai am timp  de ....   !

 

 

 

 

Luisa, eu gandesc exact ca IV. timpul e atat de scurt si pretios incat nu pot ramane undeva unde nu pot fi eu insami. pot sa vorbesc liber, dialogul are calitati chiar daca parerile sunt contradictorii, principiile nu sunt fundamental opuse... da atunci timpul e bine investit si a avea o astfel de companie inseamna pana la urma a creste.

 

dar a sta undeva unde fiecare alt cuvant ma face sa ma intreb daca sunt eu defecta fiindca nu gandesc la fel sau in care nu sunt acceptata (nu tolerata, acceptata) - mai bine nu.

 

si nu ma sfiesc nici sa inchid usi si sa ard poduri fiindca macar asa stiu ca sunt obligata sa merg inainte si nu am cum sa ma intorc inapoi atunci cand ma apuca teama si simt nevoia de locuri familiare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar alegeam sa zic adevarul gol golut ca daca zic diplomat omul poate nu se prinde.

 

Eu nu mai astept sa inteleaga oamenii printre randuri, cum ii si rog ca atunci cand imi zic ceva sa o faca direct, ca poate eu nu citesc subliminalul lor.

 

De ce am asteptari de la un om daca poate nu am fost clara?

 

Uite eu zic ca aici gresesti ... pentru ca adevarul ala este perceput de tine ca fiind naked ... el poate avea diferite nunate, poate fi perceput diferit, de persoane diferite ...

 

Eu scriu multe randuri si si mai multe idei printre ele, folosesc multe glume si multa ironie si autoironie in spatele lor ... fac asta pentru ca urmaresc sa imi spun parerile, dar sa imi si apar audienta si totodata sa ma apar pe mine de traume directe.

 

Diferenta dintre mine si tine este ca nu ma intereseaza daca toata lumea intelege ce scriu. Mie imi e suficient ca unii ma inteleg si din dialoguri imi dau seama ca nu vorbesc cu peretii ... nu este nici metoda mea perfecta, dar este mai pacifista si imi pare mai constructiva ... mi s-a intamplat si mie sa dau la gioale si in loc sa primesc inapoi o lovitura la oul piciorului, pe care o asteptam, m-am trezit cu injuraturi de maidan pe privat ... Stii ce m-am gandit atunci ? Ca tot vina mea a fost, ca nu mi-am ales cum trebuie niste gioale care sa tina la tavaleala mea ...si stii ce am facut, am intors spatele si am plecat, ca coiotul ala de care aminteai tu.

 

Ranile de la gat, alea din care curge sangele adevarului tau gol-golut, produc reactii necontrolabile ... unii raspund cu aceeasi moneda si se umple subiectul de sange si avertsimente, altii tac dar te tin minte si apoi vin si te faulteaza pe la fiecare colt, altii incep sa te urasca indiferent de cat de simpatica si valoroasa esti pe la alte subiecte si in general, cei cu gatul sfasiat o sa te ierte mai greu si o sa-si ascunda propria greseala in spatele agresivitatii tale.

 

Nu vreau sa te conving ca e mai bine ca mine, vreau doar sa iti atrag atentia ca atitudinea asta transanta, cu flegma pe asfalt, produce mai multe traume, si mai mari ...astfel incat esenta discutiei se pierde, pentru ca e acoperita de scuipat.

 

Nu-mi place ca discutam aici pe blogul tau, aici unde inveti tu sa traiesti cu tine insati si de cateva pagini, cu mine pe la gleznele tale [flo2]  ... ca nu sunt eu aia care sa te invat pe tine cum sa traiesti ...de parca eu as detine adevaruruile gol-golutze [flo2] ...poate ne mutam in alta parte, desi nu stiu ce mai e de spus.

 

Later edit:

 

Poate totusi ne muta un admin pe alt subiect, la generale, ca i-as raspunde si Emanuelei cu asteptarile de a fi tratat cu aceeasi moneda ...eu, as copia toate mesajele incepand cu ala in care soui tu Eleni ca azi te-ai certat si esti mandra ca nu ai trantit usa dupa tine ...

 

Oare o citi vreun admin pe aici ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va foarte multumesc.

Ieri a fost si ziua mea de nastere, sunt la granita dintre zodii, dar astrograma zice ca-s gemeni. Sunt mandra posesoare a unui numar mare de prieteni care duc adevarurile mele si ma suna sa se bucure cu mine.

Va multumesc, o sa mai povestesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...