Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna.

 

Andreea, noi petrecem revelionul acasa si chiar azi ma gandesc la un meniu - salata de vinete, salata de pui cu ciuperci, tartine cu somon, masline, toba, lebar, cascaval, rosii, castraveti,ardei; felul 2 - copane cu cartofi la cuptor si carnati, desert - tarta cu fructe, salam de biscuiti, ciocalata de casa. La asta m-am gandit eu dar trebuie sa discut si cu sotul.

 

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) [copil] + [gravi] 16s+ [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

si noi stam acasa de revelion, de cativa ani facem asa si a inceput sa ne placa[:D][:I].

Despre meniu: piersici umplute cu telina si morcovi, salata boef, salata de vinete, icre, tarte cu somon fume, piftie de peste, platou de branzeturi si mezeluri, friptura, prajitura tiramisu ... probabil o ciorba mai acra si mai avem sarmale in congelator (dar cred ca acolo vor ramane[:D])

 

Andreea, vad ca mosul a fost foarte darnic cu Elenys[pk] ... eu vorbesc[:I], ca i-am luat ieri iar o jucarie (orga), plus ca i-am comandat puzzle-uri si carti, care probabil ca vor sosi luni.

Doina, ai trecut de primul trimestru cu bine[olala][pup]

 

spor la pregatiri!

 

Camelia,mami de Tudor (10/9/10) id="Trebuchet MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maaaama ce meniu aveti voi!!!

Eu primesc piftia de la tara (ca a fiert-o maica-mea la foc cu lemne, sa nu consum eu butelia[:D]-asa a vrut ea) cred ca prajesc in noaptea asta niste carasi si apoi ii bag la marinat, fac o friptura (de porc) cu niste legume pe langa si cam atat...a, poate si un chec/pandispan...dar asta e doar plan, ca pana la revelion mai este...

O seara buna va doresc!

 

Mariuk, fericita mamica de [iepu] VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

 

Poze Vladid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cafea]

Eu voi face sarmale,racituri (piftii),friptura de porc+carnati si supa. Nu mai fac salate (am avut de Craciun ) .Nu fac nimic special ca nu avem musafiri si nici noi nu mergem niciunde. Si nici chef de gateala nu am.

 

Ana siid="purple"> Maia Elenaid="red">(24.09.2010)

Poze

Cum s-a nascut Maia -Articol

Bazar umanitarid="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna.

 

yuuppyy.. am terminat treaba pe ziua de azi - am facut o tarta cu fructe, ciocolata de casa si un pui la rotisor din pieptul caruia speram sa fac salata cu ciuperci, dar s-a mancat tot [:D] inclusiv Matei a fost super incantat de "canie". Maine fac restul pregatirilor, sa fie proaspete.

 

Da, Cami, sunt in trimestrul 2 [olala][pk], ma simt bine si ma bucur ca nu am luat decat 2 kg [pk]. Are si problema mea cu colecistul ceva bun - faptul ca mananc mai mult salata.

 

Spor la treaba!

O zi buna!

 

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) [copil] + [gravi] 17s+ [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...