Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (13)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

saluty. raportam regurgitari aproape de zero-suntem pe A.R. si debridat...tuta de mine i-am luat tetine pt lichide dense si nu intelegeam de ce nu mananca..ii curgea prea repede.i-am gaurit una mai veche si curge.... ieri a papat mai bine.... fierul mi-a spus dr sa i-l dau direct in gura.....ioana am vazut ca il dizolva in lapte.... girafa-e mica- are 17 cm-pt cine intreba _______________________________________________________________________________ fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [fetita] SARA MARIA DN-30.07.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar is merita girafa aia banii mai fetelor? Ma tenteaza si pe mine, dar nu stiu daca o sa ii placa. Borcansele se tin fiindca sunt conservate prin sterilizare (cel putin cele de la firme consacrate). E destul de logic avand in vedere ca si zacusca, bulionul si gemurile noastre se tin fara sa punem conservanti. Si eu excludeam borcanasele, dar apoi m-am gandit mai serios si cred ca o sa le incerc. Tind sa am mai mare incredere intr-un borcanas cu fructe bio decat in fructele crude cu gust de carton ce se gasesc in extrasezon. Cat despre cele de sezon, o sa ii dau proaspete nu la borcanas. Ile, eu care nu am mai gatit cum trebuie de un secol salivez numai la gandul mancarii bune de casa. [:D] Mamica Aurorei - 20.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,pai nu dorm...atat,ca am patit-o de vreo 3 ori ca m-am pus sa dorm in timpul zilei,si de fiecare data imediat ce am adormit s-a trezit....si eu m-am ales cu o somnolenta de zile mari.Asa ca mai bine asa. Fetelor a trebuit sa ma mulg [alcool],ca ma dureau deja tare sanii...doar 60 ml sa detensionez.Am si congelat si cu ocazia asta am observat ca parca au aparut ceva punctulete in laptele congelat.Sa fie oare ceva problema?Am pus in pungi de la lansinoh,pe care le-am asezat intr-o cutie de plastic.Congelatorul e setat pe -18 grade si laptele nu e mai vechi de 2-3 luni. ___________________________________ Mamica mandra de Timea(28.06.2008) si Emma(25.07.2012) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=130907"]Povestea noastra[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu intarziere urez si eu La Multi Ani Andreelor si Andreilor. La noi noptile sunt foarte linistitre, somn de la 8-9 pana la 5-6 papat si apoi somn iar pana la 8-9. In schimb zilele sunt agitate. Nu mai doarme decat doua reprize prima de o ora si a doua cam 2 ore. In rest se plictiseste repede. Refuza sa stea pe spate mai mult de 5-10 minute si numai daca ii cant, o trag de piicoare si maini sau ne jucam cu vreo jucarie, apoi stam pe burta iar 10 minute maxim si sfarsim in brate sus pe umar sau cu spatele lipit de mine cu o mana sub fundulet si alta la subtiori. Si nu are nici 4 luni si face chestia asta de vreo 3 luni. Mami de Emma Mihaela DN 13.08.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mare belea cu fructele si legumele acum.... am inceput si noi:am facut supa din radacinoase si i-am dat doar morcov pasat-ieri si azi, maine pasez si o albitura si telina o las ultima. legat de girafa- a mea trage de zor din ea...dar se mai enerveaza si tipa ca nu poate s-o prinda cum vrea ea... _______________________________________________________________________________ fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [fetita] SARA MARIA DN-30.07.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am o prietena cu o fetita de 3 saptamani cu HIDRONEFROZA. aveti ceva recomandari de medici buni pt probl ei??? _______________________________________________________________________________ fiv 1 reusit-promed,MTHFR A1289C-HETROZIGOT,PAI 1 -HETROZIGOT. [fetita] SARA MARIA DN-30.07.2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello! i am alive...desi necajita si epuizata, dar alive! nu stiu ce sa-i fac piticei mele k de cateva zile a inceput iar sa se agite la san f tare la anumite mese (in ultimele 2 zile la fiecare masa [bang]), papa vreo 15 min si apoi se pune pe zbuciumat si urlat [q] se tot screme si se chinuie sa faca kk...intr-un final reuseste, dar asta dupa ce sunt nevoita sa ma mulg si sa ii dau cu bibi. face moale, de 2-3 ori pe zi, nu inteleg de ce se chinuie atat inainte sa faca...o fi de la suplimentul de LP? carmen vad k tu ai avut asa probl cu BB Patrick...sa-i schimb nan-ul? ma gandeam sa iau lactana la la topfer sa vad cum merge si cu ala...initial am crezut k e de la san agitatia asta k nu mai vrea sa suga, k poate are laptele ceva, dar atata timp cat il mananca din bibi muls [alcool] si oricum sunt mese la care suge la san fara nici o problema... w/e asta m-a terminat [q] am fost la nasi la snagov de sambata si cand am ajuns akolo s-a pus pe un urlat [q] cred k a urlat o ora! efectiv nu mai stiam ce sa-i facem...nu tacea nici in brate, nu vroia nici sa manance, a tinut-o nasha in brate o ora si i-a tot zis Tatal nostru doar doar s-o linisti. la un mom dat s-a linistit dar era deja rosie toata de atata plans, transpirata de atata agitatie si a tinut-o intr-un suspin inca vreo ora dupa aia [q] mi s-a rupt sufletul cand am vazut-o asa...si ma simteam asa de neputincioasa k nu stiam ce sa-i fac sa se linisteasca [q] aseara cand ne-am intors acasa iar s-a pus pe plans in timpul mesei [q] tot asa neconsolat, tot dadea din manute si piciorushe...tipa de durere! tac-su plangea cu ea in brate si eu alergam k nebuna prin casa k nu stiam ce sa-i mai dau sa nu o mai vad chinuindu-se [q] i-am dat alinan si a ras biberonul, apoi s-a mai linistit un pik si a facut si kk. nici cd avea colici nu se chinuia in halul asta [bang] concluzia - e de la burtik. chiar dk nu e constipata, totusi se chinuie inainte sa faca kk. i-am comandat azi iar niste protectis, ii mai dau si bonnisan, o sa-i mai dau si ceai de musetel si cred k sapt asta sau viitoare incep cu sucul de morcov si apoi incet incet si cu putina supita. sper ca odata cu introducerea legumelor/fructelor sa i se regleze stomacelul. daca va fi nevoie o sa-i schimb si nan-ul cu lactana sa vad cum merge. azi dimi a papat linistita la san, apoi a facut kk f usor (nici nu mi-am dat seama) si akum face nani. nu cred k iesim afara k desi e soare bate vantul destul de tare la noi aici. mai intru mai tarziu dk e cuminte, akum ma duc sa mai trebaluiesc prin casa. [pup] Roxy mami fericita de Antonia [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Noi am avut o noapte ok, adormit la 7, trezit la 12 (...cam devreme, dar mancase putin inainte de culcare) apoi la 5. Ora 5 de trezire finala vad ca devine sfanta pt el [bang]. Dar am gasit solutia: il iau cu mine in pat si stam asa pana pe la 8, mai o tzatza, mai un pui de somnic. Eu cel putin, inevitabil atipesc, azi l-am vazut si pe el adormind cu tzatza in gura. Mai nou cand ii e foame ma trage de bluza si imi scoate tamponul de san... Ieri a dormit 2 reprize in cursul zilei yeiiii. Mi-am vopsit si eu parul si arat mai uman. Roxy,fetita draga, cat s-a mai chinuit Antonica si voi pe langa ea. Si noi am avut probleme cu burtica dupa 3 luni, ziceam eu ca al meu de-abia de atunci a facut colici. Cred ca e ceva legat de sist. digestiv, trece in alta etapa de maturizare, nu stiu. Sau poate amestecul lm-lp o fi fi de vina? Daca ii dai numai lm nu se satura? Eventual muls, cum faceai intr-o perioada? La noi a functionat relativ bine probioticul (ce se cheama la voi Protectis, parca)si Infacolul, pe care i-l dau si acum ocazional, ajuta la eliminarea gazelor. Cand se mai chirceste de burtica Eric, la san, ii mai pun o compresa calduta pe burtica si se linisteste, catodata face kk imediat. Am aici o compresa cu gel, de la farmacie, o bag la microunde 30 de sec. Revin ************************** Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012) Cine-ti saruta genele-n somn, Si cine-i acolo cand ingerii dorm? Toate zanele bune sa te ocroteasca, Toate florile campului sa te infloreasca!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Roxy imi pare rau ca se chinuie asa Antonia, poate are dreptate Fleur si e o alta etapa in maturizarea sistemului digestiv . Pe de alta parte mai multe mamici s-au plans ca NAN constipa, poate creeaza un pic dop pe care ea se chinuie sa il elimine, De cateva zile Silviu dupa ce suge 5 minute are chef de joaca si sa vorbeasca , se tot intrerupe din mancat si doar plimbat mai mananca ceva. Noaptea si cand e semiadormit suge cum trebuie. Ai vostrii au facut/fac asa? Ma gandesc ca e doar o etapa si nu insist sa suga, oricum a luat 500grame in 3 saptamani Mami de doi leuti - Ana si Silviu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...