Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (13)


Recommended Posts

Intrebare care ma macina de ceva timp: eu ii dizolv medicamentul in lapte asadar e posibil sa ii taie din tarie sau sa ii anuleze efectul medicamentului? Stiti ca se spune ca daca iei medicamente sa nu bei lapte de vaca ca nu isi mai face efectul. Oare la laptele matern e la fel? Sa incep sa ii dizolv medicamentul in ceai?

Ce imi lipseste Biribu. As mai pune niste intrebari medicale.

 

 

 

Beatrice mami de [fetita] minune mica Maya Elisabeta 20.07.2012

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am mai recuperat din urma.

Balanta sa fii puternic si Ericutu sa se faca bine. Mi-e asa o mila de el si de tine, acum am vazut si eu ce inseamna sa mergi la spital si sa simti ca micutu se chinuie si nu ai ce sa ii faci sa il consolezi.

Aruba vreau si eu sa vad torturile. Cum te gasesc pe facebook.

Zizou si Ile ce lucrati acasa ca tare m-ar interesa sa castig ceva in plus. Poate imi dati o idee.

Gata ma duc sa beau un pahar de lapte si ne citim maine.

Va pup si noapte buna.

 

Beatrice mami de [fetita] minune mica Maya Elisabeta 20.07.2012

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

yellow! suntem singurele k sotzulache a iesit in oras cu baietzii - un prieten inaugureaza un club in seara asta si l-a invitat sa taie "pamblica" [alcool] sper sa ajunga acasa pana ne trezim noi [alcool] pitik doarme de pe la 11 si io bantui pe aici k n-am somn...

 

ada - gasesti multe costumashe de mosh pe minikidi.ro [pup]

bea - eu din cate stiu medicam e bine sa le iei asa cum sunt (cele sub forma de pastile), nedizolvate, nesparte, ne-pisate, fara sa desfaci capsulele etc. pt k dk le modifici structura se modif automat si timpul de eliberare a subst active, modul de dispersie in organism etc. sper sa fie bine pitik si sa se resoarba hemangiomul [pup]

balanta - ce mai face ericutzu? [pup]

porumbita - eu ii scot suzy dp ce adoarme, asta in cazul in care nu o scuipa ea [:D] de obicei o gasesc pe perna, pe sub falci, pe sub gusha [:D] are mom cd nu o accepta si nu o fortez. oricum inca nu se pune probl de dependenta. de ceva vreme a inceput sa o ia singura de langa ea si sa si-o indese in gura [bibe] ba cu susu'n jos, ba lateral, mai nimereste si corect [:)] oricum ii place maxim sa o tot scoata si sa o bage la loc [:D]

delia - pe ce mail ai trimis glugile? [pup]

iuli - ce faaaccciii???

dana - ne-ai uitat? :(

 

pitik a fost super cuminte azi [pk] evident k doar au fost buneii la noi [:D] au stat tt ziua, s-au jucat, au facut treaba prin casa, tata m-a ajutat sa fac de papa, mi-a instalat un sistem audio (asa k acum pot sa dau party sa zgaltzai lustrele vecinilor [pk]), mama a facut curat, mi-a facut ordine in dressing [pk] eu am participat doar la alaptat, am spalat/intins o masina de rufe de-ale piticei si am facut ceva de papa...si am fost la coafor [pk] mi-am schimbat look-ul destul de mult, am incercat o tunsoare noua [:D] ma dusesem chitita sa ma tund bob dar mi-a zis coafeza k e prea banal, k e pacat de parul meu bla bla + k nu as mai fi putut sa-l prind in coada + k nu are nici o legatura faptul k il tin mai scurt cu caderea, problema venind de la slabirea radacinilor din cauza hormonilor din sarcina. cica odata cu terminarea alaptarii se va regenera si parul. m-am simtit f bine la salon...am avut timp doar pt mine [pk] m-a descantat coafeza o gramada, mi-a facut masaj capilar, tratamente etc [pk] si tot azi am apelat pt ptima data la un pensat profi (pana acum ma "rezolvam" singura). altceva frate! [pk] mi-a schimbat forma, le-a subtiat putin...alta viata! ai mei au fost f incantati de noul look, iar sotzulache mi-a zis sa merg saptamanal de acum incolo k ii place sa ma vada asa [olala]

k tot vbeam de gatit, sa va mai dau idei din ce am facut eu: supitza si pilaf din gaina de tara, pulpe la cuptor (in punga magica cu condimente) cu piure si compot de mere+gutui.

maine avem in plan sa mergem la metro sa luam decoratiuni de craciun+aprovizionare generala. au oferta cu returnarea TVA-ului pana duminik la tt articolele de craciun.

ah, uitam - pitik mea azi a batut recordul de papa la o masa - 250 ml la tzitzi [pk][alcool] cel putin recorul pe cantarite k altfel nu stiu cat papa. am zis sa mai incerc o proba a suptului la masa de pranz sa vad cat mai papa. nu i-am mai dat LP de ceva vreme k a sporit productia asa k ii dau in continuare cu more milk si 1 l de ceai/zi+2 l de apa. la cantarirea saptamanala din seara asta avea 6.870 g, a luat 160 g de sapt trecuta asa k sunt multumita.

 

va poop si n bunutza! [pup]

 

 

Roxy

mami fericita de Antonia [bb]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, salutare.Noi, acum am venit din oras. Am fost la un restaurant tare frumos cu niste prieteni si ne-am simtit excelent.Maine am rezervat masa intr-un club unde se canta muzica live.Imi pare bine ca ne intram in mana.

ROXY, ce frumos povestesti.Sa-ti fie de bine tunsoarea si sa ne pui poze sa te vedem. OHH, cat papa Antonika. Nectarel e pe 180.Acum, cand am venit a tras o portie de plans.A bagat lapticul si doarme. In rest, eu sunt cu laptopul, Tudor e cu tableta si al meu cu laptopul in brate. Suntem familie virtuala. Roxy si ce bunataturi ai facut.

Cu suzeta, noi suntem dependenti. Si, daca-i scapa scanceste dupa ea in somn.

BEA, nasol prin ce ati trecut si voi. Doamne, sa stai sa vezi ca nu-i scade tensiunea, nici nu vreau sa ma gandesc.

FLEUR, asa e nu puteam sa o fac.Nu-i usor sa lucrezi cu oamenii.

Maine, vreau sa merg la bebe tei dupa suzete si biberoane.

Va las si va urez noapte buna.

 

Ada ,mama de Nectarel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta suntem alaturi de tine draga mea si totul o sa fie bine

 

Biribu chiar asa unde estiiiiii?

 

Roxi asa- i ca more milk chiar fac lapte?[:D]

 

Michelule spune-mi si mie cum comanzi pe amazon uk, cat e transportul?[pup]

 

 

[s] LMA pt sarbatoritii de azi si ieri Vlad Nicolae de Cristina Si Thea de Sursula, poate ne citesc

 

Moama ce va invidiez pt iesiri[:D]

 

Bea muulta sanatate si numai ganduri bune pt voi

 

Aruba si Porumbita dati-ne si noua conturile de FB

 

Cu congelatul am incercat dar nu imi place nici mie sa mananc mancare congelata asa ca zic pas, oricum la oala sub presiune se face imediat

 

Sapt asta am avut spanac, escalop, paste, orez, fasole cioba si facaluita, clatite, plus cartofi prajiti la cerere[:)]

 

Azi o sa fac niste peste si o mamaliga

 

Pup

 

 

 

Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!!! A plecat cColeman cu copiii mari, Jane doarme si sunt doar cu Jeff -- ce parfum!!!

 

Asa, sa va zic in sfarsit de Jeff... Are, la 5 luni, 7 kg si 64 de cm. este exact de aceleasi dimensiuni ca Jodie si Jane la 5 luni. John avea 9 kile!!! Dar el era hranit cu formula, avea motiv sa fie asa uriash...

 

Jeff este un bebelus minunat, atat de cuminte, nu plange decat cand ii e foame si cand are scutecul ud (darnud rau, cateodata se mai intampla sa fiu plecata mai multe ore si cand ma intorc, ma iau imediat cu altceva si i-l pasez femeii, care crede ca l-am schimbat eu -- ei atunci se supara si plange, dar imediat ce e schimbat rade si e vesel din nou).

 

Interactioneaza grozav cu fratii lui, rade la ei, vorbeste pe limba lui, daca nu ii e foame, sta la ei in brate si juma de ora- o ora. E jucaria lor, il tin, ii arata, canta cu el, se dau mari la prieteni cu el, e cea mai cool jucarie. Si au mare grija de el...

 

De mancat, manaca neregulat, in principiu noaptea doarme de pe la 10-11 pana la 3-4-5, apoi mananca si doarme in continuare pana pe la 7-8. Uneori cand se trezeste nu mananca, mainales daca sunt fetele in pat si il iau imediat la smotoceala. In jur de 10 papa din nou si doarme, cateodata o juma de ora, cateodata o ora sau chiar doua (mai rar). Apoi mananca si sta treaz, se jooaca, vorbeste, e plimbat, sta in bouncer sau pe saltelutza...e la 12-1 doarme iar, o repriza scurta si tot asa pana seara... Inca mai papa un biberon cu formula seara, aproape in fiecare seara, cand culc eu fetele, 120-180 ml.

 

Cam asta... Sunt o mare binecuvantare copiii si felul in care interactioneaza este minunat...

 

Va pup, sa aveti un weekend placut!

 

Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) si Jefferson (3 Iulie 2012)

 

POZE

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...