Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)


Recommended Posts

Seara buna tuturor!

 

Ce mai faceti? Asteptati vacanta? Ce mai fac copilutii?

Stefan se duce vineri in excursie, prima data fara mine. Sa nu radeti ... ca are 8 ani da' nu-mi vine sa-l las singur, cred ca am sa stau toata ziua cu inima stransa.

Faceti vreo serbare de sfarsit de an? Vad ca la ei inca se mai poarta serbarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 356
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Era sa zic buna dimineata!  [doh]

 

Carmen, bine ai mai trecut pe la noi! Ce mai faci? Sper sa ne vizitezi mai des.

 

Bai, dar cand mai trece ploaia asta??? Nu-mi vine sa mai ies din casa, pe-o asa vreme! Doar sa plec la mare, eventual...e vremea perfecta de plecat la mare! [artif]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

sa vina varaaaa!!!

 

Carmen, bun revenit!! Ce ma bucur sa te vad, ia zi tot! Ce mai faci, ce iti face flacaul, ce faci in vacanta, ce ai facut in ultimii ani. spune tot! [:)]

 

Cristina, ai mei nu chiar se plang de scoala, ca nici doamna nu prea i-a tocat in ultimele zile. Joi am avut un fel de serbarea abecedarului, la Bicaz [pk] . Au plecat copiii (si cu parintii care au putut) de la 15 cu microbuz la Bicaz, s-au plimbat cu vaporasul, apoi am stat toti la o terasa acoperita de acolo din port (terasa Ceahlau). Fiecare copil a spus cate o ghicitoare a carui raspuns era un cuvant ce incepea cu o alta litera din alfabet, au cantat ceva, li s-a dat caietul de vacanta apoi toata lumea liber la mancat, baut, joaca, dans, socializare. A culminat cu tort si foc de artificii. Dupa 21 am plecat de acolo. Terasa este a parintilor unei fetite din clasa lor, asa ca am fost tratati preferential. A fost frumos. Drept urmare, vineri au fost 6 copii la scoala, restul erau prea obositi sa se trezeasca.

 

Allexa, tu cu ce te mai lauzi? Ce-ti mai fac baietii? Razvan ce parere are de venirea vacantei? O asteapta?

 

 

 

Sambata am fost la gradina de vara. Hamsiile sunt bune (portia parca putin mai mica decat stiam eu), usturoiul iute, berea rece. Cand iesim in gasca?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

 

 

E soaaaare!!! e caaald! Mergem la maaaare!!!

 

Ultima strigare! Cine mai merge vineri la donat sange?!?

 

Vine vacanta! vine vacanta! Ai mei au azi autodictare 'somnoroase pasarele'. Ieri pe Rares l-am luat la 9 de la scoala, ca m-a sunat invatatoarea, a vomat toata ziua. Din fericire, peste noapte s-a linistit si azi era bine.

 

stiu ca nu sunt f. coerenta, abia imi beau cafeaua. cine mai bea cafea cu mine?

 

Pun si niste poze, daca tot am facut o aiureala de postare, macar sa fie aiureala completa.

 

 

post-0-0-07401300-1371016869_thumb.jpg

post-0-0-91607700-1371016869_thumb.jpg

post-0-0-69326900-1371016870_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...