Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 356
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laura, Elinia, multumesc!

Ce sa zic, si sarcina asta a fost la fel ca celelalte. Foarte greu la inceput, insa dupa luna a 4-a a fost mult mai bine. A trecut destul de repede, si mai am un pic (aprox 2 saptamani) si o sa nasc. Inca nu stiu daca e fetita sau baietel, pt ca nu sta niciodata la poza. Doctorita mea nici nu se mai chinuie sa vada asta, Iar eu sunt multumita sa stiu ca bebe e sanatos. Fetele sunt foarte incantate, asa cum au fost si la Gelu. Teo, cel putin ma mangaie pe burta si vorbeste cu bebe si ii spune mereu : Bebelica, esti asa dragut!"

Eu am ceva emotii, firesti pana la urma si abia astept sa se intample.

 

Ma bucur ca ati mai scris si pe aici, ca la un moment dat vorbeam singura.

 

Va servesc si cu un ceai de macese si miere. Deeeelicios!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim , Magda! bun ceaiul!

Ce putin mai ai pana nasti! Ai niste copii minunati, sa ii tina elanul si dupa ce vine bebe acasa [:)]!

 

 

Scolareii vostri ce mai fac? Ce activitati mai au dupa scoala? Mai vor la scoala ? Ce le ziceti cand se trezesc luni dimineata plangand ca e iar luni si nu vor la scoala ? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere, Laura! Va mai poftesc si alta data!

Intr-adevar mai e tare putin pana sa nasc.Am emotii, am si griji, dar ma rog la Dumnezeu sa ne fie bine.

Cat despre copiii mofturosi luni dimineata... la noi e regula: fiecare are serviciul si obligatiile lui. Nu conteaza ca e luni sau ca e vineri, fiecare trebuie sa se achite de "datoria" sa. 

Ce sa facem?... asta e viata si trebuie sa ii obisnuim si pe puiutii nostri cu ritmul ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare !

Nu este Magda, sunt Allexa, nu am mai intrat de mult pe forum si...am uitat parola [batcap] , asa ca am intrat pe adresa ei, ca trebuie sa va anunt : Mai am inca un nepotel [pk] [baietel]  !Azi dimineata in jur de ora 3, Maga a adus pe lume un baietel frumusel si grasunel ( 3,640 ) .Suntem cu totii foarte fericiti, asteptam sa-si revina mamica si bebelica sa se acomodeze, caci nasterea a fost cam rapida, chiar si pentru el. Dar cu ajutorul lui Dumnezeu totul va fi bine si vor veni repede acasa. [bicla] [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mai am de asteptat pana in mai [:)] .Acum sunt cu burtica ...destul de mare, obosesc, merg mai greu, ei, de-astea, incep sa pregatesc din lucrusoare, patut, lenjerii, cadita pt baie etc. de hainute, nu mai spun, i-am cumparat o salopetica si body de pe la 3 luni [il] , nu mai stiu daca v-am spus ca, va fi fetita !  In sfarsit cumpar si eu rochitele si lucrusoare roz [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...