Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (17)


Recommended Posts

La multi ani Lucas si Bianca! La multi ani Tudor si Eric pt miine!Frumos cadou,Elena,sa l stapinesti sanatoasa! Asparagus,welcome back.Avem nevoie de fete p-aici ca sa mai echilibram balanta ca-s putine rau[:)]Si mai ales asa fete frumoase cu ochi albastri[olala] Shosho,imi pare rau pt ce ati patit,cred ca si noi vom ajunge la operatie cu un ochisor ca vad ca e inlacrimat mai mereu in ultima vreme. Albinutza,cum vine asta cu 10-15 min sa l pui in fund,cum zice pediatrul?Si in rest cum sa stea?ca al meu nu vrea culcat,cred ca sta 10-15 min pe zi culcat,in rest in semisezut intre perne sau mai pe o parte sau prin brate.Iar ca sa stea singur in fund nu o face inca. Mirela,nu te a prins iarna grea pe acolo?cred ca e mai greu cu condusul pe zapada. Ylari,ai PM M ati facut curioasa cu trilogia aia a lui Grey sau cum i o zice,ce scrie acolo?ca eu nu mai apuc sa citesc nimic... Ah..ca uit mereu sa intreb..pe mine ma tot dor genunchii ,a inceput cam la 2 luni dupa nastere, nu la repaus sau miscare ci doar cind incerc sa ma ridic de undeva de jos(de pe podea de ex) A mai patit cineva asa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor!!! ANITTA, MAMMITA - pai stati asa ca daca se face club ma bag si eu cu Kaeden la sculat din 2 in 2 ore noaptea pentru titi.:) Pai, cum credeti? ELLY - sa stii ca si lui Bryce al meu pe la 8-9 luni i-a iesit primul dinte. Nu cred ca iesirea dintilor tirziu ar fi un factor pentru rahitism. Kaeden al meu cred ca vrea sa alerge dupa frate-sau.:) Dupa ce ca merge de-a busilea ca Speedy Gonzales, s-a hotarit mai nou sa se si ridice in picioare de unul singur, se sprijina de masa, scaun, scara, ce prinde la indemina si hopa sus. :) Sunt tare curioasa cind o sa-si dea drumul la mers in ritmul asta. Va pup si weekend frumos, Clara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ohhh dar si noi ne tzitzilim tot din 2 in 2 ore zi si noapte. Ziua oricum doarme din 2 in 2 ore si asta este singurul fel in care il adorm..la san iar noaptea doarme langa mine si cum il simt ca se foieste, pac ii infig "laptaria" si papa asa, adormit [alap]. Gyan, lipsa de calciu/ Incearca sa faci o cura de niste Calciu+Magneziu [pup] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei [copil] ~ 19.05.2012 ~ [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt la capatul puterilor, asa m-am enervat astazi cu E care tipa in continuu si nu vrea sa suga mai deloc, mi-a crescut tensiunea si simt ca-mi explodeaza capul. E posibil sa-i iasa imediat si incisivii de sus, ca nu stiu ce are de e asa suparat??? Eva eu il tin pe E in brate dupa ce papa cate o ora si cum il pun jos cum incepe sa tipe de il iau imediat. Dimineata e mai linistit si se mai joaca, dar sa nu cumva sa indraznesc sa plec de langa el. A ajuns sa-mi fie imposibil sa merg si la toaleta. [bang] Albinuta, Gyan [pup] multumim pt urari! Ma duc sa cad in pat ca acum se da alarma ! Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC [baietel] 8 Iunie 2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clara, Speedy Gonzales zici eh ?? [olala] Pai eu zic ca intr-o luna e pe cai mari [pk] Ce a mai papat Kaeden saptamanile astea? Mai da-mi si mie niste idei [:D][pup] Noapte Buna doamnelor [nani] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei [copil] ~ 19.05.2012 ~ [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc frumos pt primire ylari si la multi ani pt Lucas!!! la multi ani Bianca !!! si ma bucur ca nu-s singura oaie ratacita Asparagus [:D] la multi ani puiului tau Gyan !!!cu un ochisor si noi avem pb.. vroiam sa te intreb daca nasucul ii curge sau daca ii curge atunci cand ii faci masaj? roxana eu detergent fol persil sensitiv expert si le spal la 95 grade ( tot ce e bumbac) nu ramane nici o pata de kk la multi ani pt Eric!!! Elena despre exercitii ... eu cand am fost la targ ( beby expo) fusai la kineto bebe si acolo l-a luat pe rares sa-l puna in fundulet.. nu statea bine venea in fata si mi-a spus ca are tendinta sa se cocoseze si trebuie sa-i fac exercitii... seaman cu cele din clipul pus de enona doar ca la targ nu erau mingi asa ca doamna care l-a luat l-a pus pe picioarul ei si cu o mana sub piept il ridica apoi iar jos si venea in manute.. asta pt intarirea spatelui.. pt intarirea muschilor burticii mi-a aratat tot un fel de exercitiu ca in video doar ca rares stand culcat ii punea o mana pe langa el cu palma in jos si o tinea cu o mana si cu cealalta ii tragea manuta si asa il ridica in fundulet.. spunea ca asa o sa faca si el cand o sa se ridice singurel... eu i-am facut acasa dar mai mult il tin cu spatele drept cu mainile mele una in spate alta in fata si asa ne jucam cu tati... acuma sta singurel in fundulet drept... dar cade cand da din manute si picioaruse caci isi pierde echilibrul... shoshonik ma bucur ca edi e mai bine, mie mi-a spus dr ( atunci cand imi facusem programare pt operatie) daca dupa operatie tot o sa-i mai curga o spat asa.. dar dupa o sa fie bine dar sa va spun si ceva despre noi ca data trecuta era suparata si nu am vb decat despre ochisor... asa... facem si noi curand 6 luni .. papam doar san din 2 in 2 ore noaptea ( ma primiti si pe mine in club Anita, Mamita si Clara? [:D]) dar nu ma plang caci am un flacau voinic de 9, 250 kg + 1 dintisor de vro 2 sapt si celalalt iese curand...stam in fundulet... nu mergem de-abusilea fiindca fundulet-i greu :)) de vb nu zicem, decat "mam" cand suntem suparati foc :)))( dar nu stie el ce inseamna, pur si simplu asta-i vine sa strige..) in rest.. a venit Mosu cu bica ( mama mea) si uite asa am dormit si eu mai mult, de acum nu mai am somn :))... Anca-> mamica fericita cu pui minunat Rares Mihai (12-06-2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza mamici Eu am iesit din clubul celor care se trezesc din 2 in 2 ore noaptea ca va spun sincer ca nu mai faceam fata.Ma chinuiam si eu si el pt ca se vedea ca nu se satura si mai vrea,noi ne trezeam chiar si la o ora,plus ca nici nu imi mai lua in greutate.Aseara i-am dat bibi si a dormit de la 23 la 4 si apoi iar pana la 8.E ceva nu?Pentru noi e o mare performanta.Sunt si eu mai fresh astazi.Inca ii mai dau titi cand se aduna ceva laptic,cam o data pe zi. Ghiciti ce face acum piticul...doarme bineinteles.Dupa ce ne-a dat trezirea la 8 si s-a asigurat ca ne trezim bine,bagandu-ne mainile in ochi,gura,nas, el acum a cedat si a trecut iar la somnic.Unde?Normal ca nu in pat ci in brate la mama.Fie slavit wrapul ca fara el nu stiu ce faceam. Va urez o sambata minunata [pup] Roxana, mami fericita de Robert Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Va servim cu o feliuta de tort si ceva bun de baut cu ocazia implinirii a 6 lunite bebsteresti :))) Bilantul de 6 luni al lui Eric: G 8550 g (+550 g), PC 41,3 cm (+0,8 cm), L 69 cm (+3 cm). Astazi incepem diversificarea :) din pacate fara tati s a ne asiste. Va dorim un sfarsit de sapataman linistit! [pup] La multe lunite frumoase si sanatoase Tudorica! [pup] Elena, mamica fericita si implinita de BebstERIC [baietel] 8 Iunie 2012
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si bineinteles cisterna de cafea[bibe] La multe lunite si ani sanatosi lui Tudorica fara frica(si fara dinti[:D]) si Ericului dolofan! Sa fiti sanatosi si sa cresteti frumos! Sa avem un weekend minunat si fara peripetii[pup] Deea, mami [9cer] si plina de iubire pentru [bebic] Octavian Andrei (30.05.2012)!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...