Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 233
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pai asta e problema, Ela, ca prea le stii tu pe toate. Unele pareri le mai tii si pentru tine, decat sa declari public ca stii tu despre cutare ca o sa-si bata copiii "des si rau". Genul asta de convingeri e recomandabil sa le tii pentru tine. Uite, dupa ce-am citit ce predictii apocaliptice faci tu cu privire la Elfica, si eu pot gandi ca ai luat-o pe aratura putintel, dar nu spun asta, ci tin pentru mine, ca nu e frumos sa te trezesti vorbind despre persoane pe care chiar nu le cunosti.

Eu, dupa ce am citit ce ai scris referitor la boacanele baiatului, ce concluzii as putea trage despre voi ca parinti ? Asta e treaba mea aici pe forum, sa incep sa spun de cutare si cutare ca e parinte prost?!!!

Hai sa ne trezim putin din din psiho-pupu, zic !!

 

Mami de dragonita Iris !id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca suntem cei mai dementi parinti probabil [:)]

Dar cand ma uit la fiul meu si vad cat de fericit e, cum se uita la mine si la taica-su, cand vine la noi ne i-a in brate si ne spune ca ne iubeste...zau ca nu imi pasa ce zice nimeni!

iar cand il vad cum se dezvolta, cat curaj are, cata imaginatie si cat de independent este... zau ca imi creste inima si uit de toate greutatile prin care am trecut. Si nu au fost putine.

E usor sa taci si sa te faci ca nu vezi...e adevarat. E mai comod sa spui "fiecare isi creste copii cum vrea"...mai greu e sa-i atragi insa atentia unui parinte ca educatia se poate face si fara violenta.

Si cand cineva totusi o face... treb musai sa se trezeasca din psiho -pupu...

Specific romanesc. bagam capul in nisip si poate rezolva alti si problema asta...sau poate trece de la sine ca oricum nu te afecteaza pe tine...

Dar poate maine poimaine baiatul ei ...si fata ta se vor intalni iar atunci poate te va afecta si pe tine si vei prefera sa cunoasca un baiat ca al meu. care nu stie ce e violenta, care e fericit si stie sa traiasca fericit.

Eu asta imi doresc pt baiatul meu...

Am vb la modul general...

[asia] O seara buna.

 

 

[copil] & fetita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa, Ela, am inteles eu acum de ce-ti permiti tu sa vorbesti de altii : pentru ca esti perfecta!! Ai familia perfecta, sotul perfect, copiii perfecti ! Ma scuzi ca ma bagam in seama !

 

Ca fapt divers, cand fii-mea va cunoaste un baiat, sa si-l ia si sa se spele pe cap cu el, ca ea isi va alege partenerii/prietenii, nu mami si tati. [:)]

 

Mami de dragonita Iris !id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Am scris aseara pe la 1 un mesaj lung(cu bebe in brate ca il durea burtica si nu putea sa doarma) si l-am pierdut...

Ramonaid="red">, te inteleg perfect si eu am avut momente cand am clacat si am inceput sa plang, cand au fost amandoi bolnavi si cu bebe stateam in brate, iar fetita plangea in cealalta camera si nu putea fi consolata de tati...dar a trecut...se psune ca nu e o rusine sa cazi, ci sa cazi si sa nu te ridici[:)]

 

Mirabela, cand ai avut permanent iti mai aduci aminte daca se intretinea greu?

 

Olivette multumesc de parerea legata de par, nu m-am decis insa...dar vreau neaparat o schimbare ;))

 

Mami.ilinca legat de suvite, tare mi-au placut la unele femei, insa eu de cate ori mi-am facut nu mi-au stat f bine.Legat de umiditate, nu am aparat de masurat umiditatea, am doar mereu un bol cu apa in camera...E super ideea ta cu babypuzzel-uri.

 

Corinuka ce fain de tine ca bebele tau nu are un apetit capricios.

 

Aseara iti scrisesem cateva randuri si tie Elficaid="red">[pup].Te rugam sa mai intri si sa nu fi suparata.Parerea mea este ca nu avem niciun drept sa judecam, si daca nu ne place ceva, putem sa spunem cu prietenie...cu dragoste de semeni, nu sa scoatem repede "bata".Eu sunt un membru nesemnificativ al acestui forum, dar am citit si m-a durat...suntem atat de rai unii cu altii...Dragostea de semeni, chiar daca el greseste ne lipseste...

 

 

 

Mami fericita de[fetita] Nectariaid="red">(29.07.2011) si [gravired]16 saptamani [baietel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeule, ce mi-e dat sa citesc... Scopul acestui forum este cu totul altul, pana acum mi s-a parut foarte util, dar decat sa continuam asa, mai bine ne retragem.

Adriana, de vreo 5 ori ne-ai scris ultimul mesaj, dar se pare ca inca ne citesti. Ajunge!Ti-am inteles punctul de vedere, retrage-te inainte sa devii penibila. Vezi-ti de "copii" (apropo, se scrie "copiii" - ultimul "i" e articolul hotarat) tai, doamna jurist care n-ai injurat niciodata.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offff fetelor chiar ca nu e asta scopul forumului era o atmosfera asa frumoasa aici de cateva luni...ne sfatuiam ne plangeam ne bucuramimpreuna...eu de abia astept in fiecare zi sa intru sa mai citesc [flo] dar nu msg d-astea...fiecare avem o personalitate ...un background...sigur uneori suntem de acord alteori nu cu ce spune fiecare..dar hai sa ne exprimam politicos si cu limite...ca pana la urma fiecare face ce vrea in familia ei si un forum are limitele lui sigur nu poate schimba ce e in casa fiecaruia..nu e cazul sa judecam pe nimeni ...

eu zic sa se calmeze spiritele ....sa revenim la discutiile normale...mai zen[8D]...hai in spiritul Craciunului...hai sa ne descretim fruntile

[pup]

 

Giorgos 25.10.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, va rog frumos nu va mai cetati, pleaseee!!!

As scrie mai multe dar comp.este in camera lui S.si trebuie sa-l bag la nani...

 

Hai, va rog, incetati cu certurile, chiar nu-mi plac,toate suntem mame si femei serioase, avem ce invata una de la alta, am petrecut asa clipe frumoase, ne-am incurajat cand am trecut prin clipe grele si am primit sfaturi utile [pup][pup]

 

Noaptea e un sfetnic bun !!!

 

Noapte buna !!![pup][pup]

 

 

Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009

mami de Natalia - 1 octombrie 2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...