Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Tort cu fotografie individualizata


Recommended Posts

hello LMA tuturor celor ce-si sarbatoresc astazi ziua onomastica, si sper ca puiutii vostri si-au gasit ghetutele pline cu ceea ce si-au dorit ![flo][flo][flo][flo] vreau sa va intreb ceva: daca se poate scoate la imprimanta, pe hartie foto (sau pe ce altceva), o fotografie anume care apoi sa fie aplicata pe tortulet, in locul unde se pune de obicei vafa cu o imagine. Normal ca nu ma astept sa fie mancata, taiata etc.asa cum se procedeaza cu o vafa din cofetarie (nici alea nu0s comestibile daca stau sa ma gandesc bine:) Deci, ce ziceti, pot face asa ceva? si cum? trebuie poza infoliata cumva, nu? ca sa arate bine si sa nu se flescaie pe tort. Daca ce vreau nu e posibil, atunci asta e, dar macar sa stiu ca am incercat si am intrebat :) merci lia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

De asa ceva n-am auzit... Eu la prichindei le-am facut la comanda, am dus cheie USB cu fotografia lor si mi-au facut imaginea din ceva gelatina comestbila pe tort.A fost foarte frumos.Sunt sigura ca poti gasi un laborator de cofetarie care sa-ti faca asa ceva. La multi ani prichidelului sau -elei ! Mamica de gemenasi smecherasi [bonjovi][bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dorsilia e imposibil sa nu gasesti in TM un laborator care printeaza pe gelatina! Oricum daca nu vrei sa dai atatia bani poti lista color o imagine si o laminezi in folie f subtire, 60-70 de microni, si o iei de pe tort cand il tai.
Monica si [pis] Nancy, 04.07.2008 "If you are unware of your choices, then you have none"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Dorsilia
da, stiu si eu ca in afara Romaniei se practica sa trimiti chiar si pe email fotografia sau sa mergi cu stick-usb si laboratorul de cofetarie face vafa, insa la noi nu fac asa ceva :(
Se practica si in interiorul Romaniei, nu numai in afara [:D] In Bucuresti exista foarte multe cofetarii care iti printeaza pe tort orice poza, o duci pe stick sau o trimiti pe mail si ti-o transpun pe tort. Si ma refer la cofetarii mai de cartier, nu de fitze ... Trebuie sa existe si in Timisoara ! Am crezut ca nu vrei sa iei de la cofetarie, ca vrei sa faci tu ... ***************************** Irina (2006) si Miruna (2011) [url="http://www.goblenpartner.webs.com"]mai coase cineva goblen ?[/url] [url="http://www.dealemele.webs.com"]Lucrusoare frumoase pentru bebelusi, accesorii, cartile copilariei mele[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...