Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viatza in Germania is Elvetzia- cap 83


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza
Multumesc pt toate urarile, mesajele si SMS-urile primite . Promit incet incet sa si raspund [:I]. Promit si poze cind le voi trece de pe calculatorul sefului de clan pe calculatorul meu [:D].Pina atunci: http://www.rhoen-klinikum-ag.com/rka/cms/gif_2/deu/babies/115231.html [olala]------------------Still looking for pieces of heaven...
align="right" id="quote2">o scumpa si-o bolfoasa(asta e un compliment in Moldova[olala]) sa va traiasca!!cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 249
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza
Multumesc pt toate urarile, mesajele si SMS-urile primite . Promit incet incet sa si raspund [:I]. Promit si poze cind le voi trece de pe calculatorul sefului de clan pe calculatorul meu [:D].Pina atunci: http://www.rhoen-klinikum-ag.com/rka/cms/gif_2/deu/babies/115231.html [olala]------------------Still looking for pieces of heaven...
align="right" id="quote2">M-am indragostit instantaneu [olala][olala]...mi-am gasit nora[:D]Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aschiutza, felicitari si de la mine si adaptare usoara.[:)]

Pe mine ma scuzati cu bolfos, da' desi nu stiu ungureste, stiu ca inseamna ceva si nu de bine (nu-i ca nu vreau sa va spun, dar nici nu stiu), si desi in ronmana inseamna altceva:

Citat:
BOLFÓS ~oás#259; (~ó#537;i, ~oáse) (despre persoane) Care are obrajii mari #537;i gro#537;i (ca ni#537;te bolfe). /bolf#259; + suf. ~os
Sursa: NODEX (2002)
align="right" id="quote2">

(in maghiara se accentueaza primul o, din cate stiu), de cate ori vad "bolfos" numai la cuvantul unguresc ma gandesc.[:I]

 

Andreia pare sa nu fie prin zona, sa deschid eu capitol nou? Ca deja am ajuns pe pagina 25.

 

Christa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui tinatache
Nu stiu daca are ceva din ungureste, in Moldova nu prea a ajuns lb maghiara.
align="right" id="quote2">Sigur nu.[:D]Am intrebat-o intre timp pe mama (ea stie ungureste), in maghiara se scrie balfasz (dar se citeste bolfos, cum ziceam), si inseamna "unul care poarta p.... pe stanga, adica prost", asta in direct de la mama.[:)]Christa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...