Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cheesecake sau Tarta de branza ?


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Administrators
Ieri am facut un cheesecake - cea New York cu zmeura - de aici http://www.desprecopii.com/info-id-10794-nm-6-retete-rapide-de-cheesecake.htm (dar nu am gasit Mon Chou si am pus in branza Philadelphia ... Ce retete de cheesecake (sau tarta de/cu branza) mai stiti voi??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

eu am facut sapt trecuta cu 3 pack de brinza si 3 oua...a iesit f. bun. am vazut retzete in care se pune si smantina iar data viitoare o sa incerc si asa si vreau sa incerc si cu ciocolata...arata delicios. mai multe retzete de cheesecake sunt aici: [url="http://allrecipes.com/recipes/desserts/cakes/cheesecakes/new-york-cheesecakes/viewall.aspx"]cheesecake[/url] michelle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce idee buna, ia sa mai fac si eu. e singura chestie la cuptor care-mi iese perfect. nu inteleg cum cheesecake asta imi iese bestial si o amarata de placinta nu imi iese in veci. in orice caz, eu fac cu blat de biscuiti populari(simpli, cei mai simpli posibil) sfaramati, adaug unt, iar pt branza folosesc branza aia marca proprie Mega Image. aia 365. E excelenta pt cheesecake. Am folosit gem de capsuni si capsuni confiate pt glazura + un pic de gelatina alimentara pt efectul ala de glacee...glacie...whatever, pentru pojghita aia lucioasa si tremuracioasa [:D] ------------------------------------- De cate ori deschid fereastra...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...