Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (14)


Recommended Posts

Buna ziua [flo] Balanta , sirop de tuse mie mi-a recondat Eurespal cate 4 ml ... dimi, pranz si seara . Inaf , ft interesanta schema ta. Trebuie sa ai multa rabdare , ceea ce pe mine nu ma caracterizeaza [batcap] Super faza cu degetul in gura . [:D] Vera , iti trimit PM Aruba asteptam sa ne spui unde sa venim sa cumparam bunataturi pentru sarbatori . [pofta] Am venit de la kineto , acum ma pregatesc sa-i dau sa pape , l-am mai lasat un pic cu taica-su pe afara cat pregatesc eu supa . Nu este fascinat deloc de legume , le scuipa dar fructe la greu chiar ma atentioneaza cand nu sunt pe faza cu lingurita . La cei place deschide o gura mare [:D] . Nu stiu cum sa fac cu legumele , pentru ca ar cam trebui sa manance si din astea , doar nu o manaca numai fructe si mar cu biscuite [alcool] Pupici , revin ... Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Aruba merci. Ma speriasem ca si mie mi-a venit decizia pe 75% dar bani inca nu. Esti tare daca tu ai incasat deja si pe oct... Alta decizie nu ai mai primit? Laura nici supa nu-i place? Sau doar piureul? Incearca sa o faci din legume mai dulci. Al meu mananca si piure, insa cere supa in timp ce mananca. Probabil e inecacios. Azi a mancat vreo 100 ml de piure, 125 de supa si acum baloteaza si niste tzitzi [alcool] unde o baga atata [alcool] Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. Balanta multa sanatate micutului Eric, sa aveti parte de sarbatori linistite in familie. Pentru bebe asa mic, in functie de tipul de tuse productiva sau nu, noi am folosit Ambroxol picaturi sau Eurespal. Fetelor noi ca si Kimmy in ceea ce priveste viata de cuplu, nici nu mai stiu ce este aceea. Cel mai mult vorbesc la telefon cu sotul[bang], acasa fiecare are in grija cate un copil. De culcat incepem sa-i culcam pe la 21,30 si terminam pe la 22,30 sau chiar 23,00 cand pic lata.[alcool] .Despre iesiri noi ne-am obisnuit sa luam peste tot copii, nu simt lipsa cluburilor, ci doar a unui spectacol de opera sau opereta.Toate astea si pentru ca timp de 8 ani pana a venit Ana am iesi si ne-am plimbat la greu doar noi doi. Despre vacanta,cu Ana am plecat in Creta cand avea doar 8 luni si am petrecut 2 saptamani de vis, acum deja am facut rezervarile pentru luna mai sa mergem cu amandoi[pk]. Vreau si eu sa intru in grupul voastru pe FB, de cand cu gradinita fetitei a trebuit sa imi fac cont si acolo. Ada, Aruba v-am trimis un mesaj si add, poate ma adauga si pe mine cineva pls. Aruba am vazut si eu tortul arata foarte bine, faci livrari si acasa? Oricum bafta sa va impliniti visul[flo] Mami de doi leuti - Ana si Silviu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am avut un sf de saptamana agitat, am taiat turta finutei noastre, am facut bradutul, am continuat curatenia de Craciun... Ana chiar vroiam si eu sa-ti spun ca programul cu alaptatul la 4 ore nu a mers. Prima victima am fost eu ca mi s-a blocat un canal si am tras vreo doua zile, probabil lactatie era reglata pt pauze mai lungi dor pe timp de noapte.. Azi am scos pustii la zapada. Siviu si-a intins manutele, a luat in pumn zapada si vrut sa o duca la gurita[pk] A fost tare nostim, incerc sa pun poze mai tarziu... Mami de doi leuti - Ana si Silviu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kimmy, subscriu la viata de cuplu haotica! Sunt exact in aceeasi situatie...parca nici nu simt lipsa... dar cred ca nu e de bine asta insa nu stiu ce sa fac ca mi-e si frica sa ma uit la "ea". Oricum noi nu dormim impreuna ca inca eu dorm cu Ana in camera. Mi-e foarte greu altfel noaptea. In alta ordine de idei, nici nu as vrea sa las lucrurile chiar asa la intamplare ca nu vreau sa ajungem la nasolii. Carmen, Aruba, ce decizie? adica vine ceva hartie acasa inainte sa va vina banii? Si cum adica cu 85%? nu era plafonat venitul la 3400? eu de-abia din noiembrie am intrat in concediu de maternitate asa ca sunt curioasa cand imi vin banii... Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2 PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, te-am adaugat in grup Ile ca sa te adaug si pe tine trebuie sa fim prietene pe Fb intai. Dupa ce imi dai accept te voi adauga. Carmen: nu mi-a mai venit alta decizie , doar suma ajustata. Ada, Maria: despre comenzi de torturi, laboratorul este in zona Dorobanti-Floreasca. Facem si livrari pt comenzi mai mari de 300 lei. Un kg de tort va costa intre 70 lei cele simple , nedecorate cu martipan si va creste in functie de modelul ales si manopera, aprox 100 lei per kg. Ca si compozitie, spre deosebire de cofetariile de strada, noi mergem numai pe ingrediente naturale, fara prafuri, margarina, E-uri si mai stiu eu ce se pune in ele. Vazand acum exact cum se lucreaza produsele de cofetarie, eu una mi-as pune ft multe semne de intrebare asupra multor cofetarii, cu privire la preturile suspect de mici, gen 40 lei pe kg, pt ca daca ar merge pe ingrediente naturale nu prea ar avea cum sa acopere costurile. Ma rog, e alta discutie, nu vreau sa plictisesc pe nimeni. Mami de Ana Grace (23iul2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...