Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

CITIM. 3


corap

Recommended Posts

Mie mi-a placut "Moarte subita", e chiar genul meu. Pentru mine a fost previzibil sfarsitul, dar oricum mi-a placut :)

"The cocoo's calling" e aici, la Tesco, 9 lire. La librarie e 16... si eu am zis pas, prea mult. Insa la 9 am zis what the hell. Dar mie imi plac romanele politiste foarte mult.

 

Iarina, jurnalul in sine nu e trist, insa situatia da... adica pentru mine a fost amar sa ma gandesc ca fata asta minunat d einteligenta a murit in lagar, la varsta aia - chiar daca stiam, cumva m-am atasat de ea citind jurnalul. Dar merita, absolut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 443
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:)]  JG, sarisem peste jumatate din postarea ta - si am revenit 

si mie imi plac politistele de tot felul - cand am chef de-o pauza imi fac chiar bine la moral. 

 

maria - dupa ce citesti suficiente te cam prinzi - dar sentimentul e mai nasol cand te prinzi, decat atunci cand nu te prinzi. tocmai asta e vraja cartilor - factorul de vrajeala 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"The cocoo's calling" este in mare, mare voga si pe aici ...toata lumea pe unde intorci capul este cu nasul in cartea asta ...

 

Eu revin la Khaled Hosseini ... m-am apucat de And the mountains echoed - pana acum este superba ...incerc insa sa ma ponderez cand scriu de ea ca stiu ca o sa apara critici [:)]

 

De fapt, nu o citesc, o ascult ...si productia audio este fantastica. Este citita de autor si de inca doi actori de origine afghana. Prima carte citita de autor care imi place, dupa ce vreo 4 pana acum le-am abandonat, atat de prost erau citite. Asta este citita cu o duiosie care iti mangaie sufletul. Nu imi dau seama daca asa e scrisa cartea sau sentimentul asta de blandetze al naratiunii vine din productia audio, de aia sunt curioasa de opinia cuiva care a citit-o pe hartie ...oricum dupa mine este extrem de bine scrisa, foloseste expresii si modalitati de a exprima diverse actiuni in carte, foarte frumoase, cel putin pana acum cartea e construita foarte bine, sunt multe personaje si reuseste sa le inlantzuiasca cumva pe toate desi traiesc in timpuri diferite, cu implicatii sociale si economice diferite ... nu am terminat-o, sunt aproape de jumatate si sunt impresionata.

 

A reusit sa o citeasca cineva ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu n-am citit nimic de autorul asta. Am vazut doar o bucata de film cu "Les cherf-volants de Kaboul".

 

 

Mey, mie imi plac cartile politiste, nu atit pentru ca sa vad daca ma prind sau nu cine e asasinul, ba chair caut la sfirsitul cartiii la ce sa ma astept. :) E citesc politiste pentru ambianta, o ceata de autori diferinti care imi plac.

 

Citesc im momentul de fata "le serpent à plumes" si-mi place foarte mult. Voi ati citit-o ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu n-am citit-o din principiu, ca nu ma dau in vant dupa dh lawrence (nu ca as fi citit cine stie ce, doar amantul si fiii, iar buna mi s-a parut doar prima parte din fii, asa ca nu m-am mai bagat la citit)

Khaled Hosseini n-am citit (incerc sa citesc mai putin, ca mi-a tinut sor-mea un discurs ca-s cititoare compulsiva si eu i-am spus ca nu, asa ca tre sa-i dovedesc :) si incerc sa nu citesc mai mult de-o carte pe saptamana... (si nu mai beau cafea, si fac sport [fri], asta incepand de vineri, asta-i deja a treia zi [:-)))] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai citeam cam 4 carti pe saptamana (5 mai subtirele). si le citesc citeam oriunde - pe drum, la cafea, cand fac teme cu copilu', cand fac mancare (rar), dimineata inainte de a ma da jos din pat, cand mainile imi sunt ocupate cu celalalt hobby, noaptea cand am insomnii (=des).

de fapt din cauza insomniilor am trecut la regimul  - cafea - carti + sport :))

 

la job nu citesc decat literatura de specialitate (destul de multa, ce-i drept, dar pe asta chiar nu pot s-o sar).

 

momentan ma apuca nina berberova mania  [vraji] , noroc ca scrie cate putin :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...