Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12


Recommended Posts

Multumesc fetelor pt sustinere! [flo] Cu ajutorul lui Dumnezeu am ajuns la termen. Azi am incheiat saptamana 39 si am intrat in 40. Miercuri e ziua cea mare. Am cezariana programata.

Am avut mari probleme cu tensiunea in ultimele 2 saptamani. Am fost pe la o gramada de dr si spitale/cabinete. Am trait intr-un stres maxim. Am fost de sedative. Tensiunea se uncapatana sa stea la 16/10 15.5/10. Sunt pe tratament pt hipertensiune de sarcina. Am ajuns la clexane 0.8/zi.

Din fericire am raspuns la tratament. A mai scazut acceptabil. La 3 zile sunt la spital la eco. Nu am voie sa fac nimic. Imi creste tensiunea mult si daca fac un simplu dus. Am fost fff aproape de internare si cezariana de urgenta.

Din fericire, ticaloasa de hipertensiune nu a afecat deloc bb. A cresct in continuare, dar nu mult, placenta e inca functionala si lichidul suficient.

De abia astept sa-l nasc si sa mi se spuna ca e sanatos, sa nu mai stau cu frica ca il afecteaza tensiunea mea, sa numar cate miscari au fost pe zi. Inca putin....

O s-o rog pe Sensibila sa va dea de veste.

Pupici si cat mai multe gravidute. [pup]

 

[gravired] cu [baietel] 39+ .... luna a 9-a. Am ajus la termen!!![pk]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Dankutza,id="red"> mai este asa de putin [olala] Nastere usoara!!!! Abia astept sa ne povestesti [flo][flo][flo]

 

 

Onutza este prea devreme pt test, fa un beta prin Z14 dupa IA. Sucess!

Ce ai simitit dupa IA erau efectele de la Ovitrell.

 

Maria, da, o sa fac Fiv prin mai- iunie, pana atunci sport.[8D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit ileana [flo] gravideala rapida prin orice metoda[:)]

onutza, sa dea doamna-doamne sa fie 2 liniute!

(te inteleg, nici eu nu stiu daca m-as grabi la un test beta...asa cum nici acum eu nu "consum" teste de sarcina...e o prostie, dar parca imi place sentimentul ala de speranta, pana in ultimul moment cand...vine menstra...)!

maria, mai ai putin si treci de primul trimestru[flo]

dankutza nastere usoara si cel mai sanatos baietel din lume (am retinut bine alexandru, nu?)! de curiozitate, tu cum stateai cu tensiunea inainte de sarcina? eu sunt cam hipotensiva (incat unii doctori imi recomanda sa consum mai multa sare, cafea [:D]) si ma intrebam daca e posibil sa dai dintr-o extrema in alta...

gabyv, unde/cu cine vei face fiv?

 

eu (abia!) astept sa incep protocolul pt IA (din pacate batem pasul pe loc ca ne-au iesit proaste analizele premergatoare -secretii/ culturi col, spermocultura [bang][bang]...nu ne-au iesit bine nici dupa primul tratament si probabil ca o sa primim un altul [bang]).

 

o duminica frumoasa[flo]

 

 

---------------------------------------------

32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)

dar in 2013 sigur voi fi [gravi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dancutza iti tin pumnii sa fie bine si sigur va fi bine,maine iti vei tine puiutzul in brate si vei uita toate greutatile prin care ai trecut..te [pup] si ma rog la Dumnezeu sa fiti sanatosi amandoi.

Fetelor va multumesc pt sustinere,am mari emotii ,joi se implinesc 14 zile de la IA at o sa fac Beta,sper sa bine mare...deocamdata ma simt doar un pic ametita si am dureri doar seara ca la CM,constipata sunt incontinuare....imi cam caut singura simtome de sarcina....sper sa fie cu ochisori,pt ca asteptam minunea de 3 ani,timp in care am fost la toti medici cunoscuti si vestiti ,dar degeaba parca nu invata toti din acelasi manual...in feb 2010 am renuntat la puiul meu din burtica la 24 sapt din cauza unei malformatii congenitale si de at numai probleme am avut...

Va [pup] si astept multe teste pozitive...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dankutza, draga mea, m-am uitat peste tot sa gasesc un post de al tau sa vad cum sunteti. MA bucur ca ati ajuns pana aici, chiar daca a fost greu si cu emotii si sper ca ziua de miercuri sa fie o zi fericita si puiutul sa vina cu bine si sanatos iar tu sa treci usor peste ceza. VA [pup] si sper sa citesc numai de bine.

 

mami de [bonjovi] Vlad (29.10.2009)

Multumesc Doamne!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabyv Inca nu stiu cand incepem. Mai facem o tura de analize dupa care va hotari daca mergem pe stimulare intai sau intram direct pe inseminare. (stimulari am mai facut acum 3 ani). Voi vedea ... deocamadata va citesc pe voi si ma informez in acest sens ...

 

Mutatii:

- PAI 1 4g/4g homozigot

- MTHFR C677T heterozigot

1 sarcina oprita in evolutie 11 saptamani (02.06.2012)id="size1">id="Courier New">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...