Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12


Recommended Posts

Nu am mai scris demult timp pe forum, dar citesc cu interes in fiecare zi. Am facut o inseminare fara succes in luna octombrie 2012, stimulare cu clomifen (o jumatate de pastila din ziua a 2-a timp de 5 zile). Stimularea a fost ok, dar cu toate acestea nu s-a fixat. Pentru o a doua inseminare voi face stimulare cu Gonal F 37,5 din ziua a 2-a timp de 8 zile. Am inteles ca este destul de scump Gonalul si se gaseste mai greu. Nu l-am mai folosit pana acum. Daca doza zilnica este de 37,5, trebuie sa cumpar un pen cu 300 UI, sau exista si alte variante? Am cautat pe net varianta de 37,5 dar nu cred ca exista. Sunt in ceata si cateva informatii mi-ar fi de ajutor. Multumesc.
Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, 2 sarcini pierdute la 9-10 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gonalul se gaseste in pen de 300, 600 si 900 unitati. Este un pic cam scump, dar mult mai eficace decat o stimulare pe pastile. Poti cumpara un pen de 600 si folosi doua luni, in caz de nu iti iese din prima luna, insa... Un pen odata inceput poate fi folosit timp de 28 de zile. Deci trebuie sa socotesti daca te-ai incadra in timp. Cunosc persoane care faceau asa. Diferenta de pret intre 300 si 600 este mai mica decat un pen de 300.
Citat:
citat din mesajul lui websoftro
Nu am mai scris demult timp pe forum, dar citesc cu interes in fiecare zi. Am facut o inseminare fara succes in luna octombrie 2012, stimulare cu clomifen (o jumatate de pastila din ziua a 2-a timp de 5 zile). Stimularea a fost ok, dar cu toate acestea nu s-a fixat. Pentru o a doua inseminare voi face stimulare cu Gonal F 37,5 din ziua a 2-a timp de 8 zile. Am inteles ca este destul de scump Gonalul si se gaseste mai greu. Nu l-am mai folosit pana acum. Daca doza zilnica este de 37,5, trebuie sa cumpar un pen cu 300 UI, sau exista si alte variante? Am cautat pe net varianta de 37,5 dar nu cred ca exista. Sunt in ceata si cateva informatii mi-ar fi de ajutor. Multumesc.
Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, 2 sarcini pierdute la 9-10 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria, felicitari !!!!! [pup][pup] Odiseea minunii voastre a inceput prin acea inimioara micuta batand [olala][pk] Acum poti sa treci si tu la semnatura sapatamana in care esti insarcinata [olala][pup] Dancutza, doamne cat de putin mai ai !![olala][pk] Cred ca esti tare nerabdatoare sa ii vezi mocutza dragalasa [:D] Esti pregatita? Ai cumparat toate cele necesare ca mai ai maxim o luna [alcool] Oare ce or mai face Alina.Aurora cu bulinele gemene si Aruam? [:I] ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Mamica fericita si norocoasa de Dorian Andrei [copil] ~ 19.05.2012 ~ [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dancutza cum te simti? Ai inceput Clexane de 0,8? Mie mi-a spus hematoaga azi ca din trimestrul 2 voi face Clexane de 0,6 mg. [pup] Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot. [gravi]7+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...