Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cand femeia insala


Recommended Posts

nu ma refeream strict la copil,ci la tot pachetul ,copil ,parintzi,sotz ,amant. cred ca daca eu nu ash fii fericita inauntrul meu nu ash putea afisha exterior fericire shi multzumire.sunt cea ce simt. se pare ca a ramas ptru copil,dar nu a rezolvat nimic,in curind copilul o sa perceapa nemultzumirea starea incomoda din familia ei.de aceea spun ,pina acum a luat decizii dupa cum vroiau ceilaltzi ,acum este momentul sa gindeasca ce vrea ea .nu spun sa se duca cu amantul sau sa stea ci sa ia o decizie.daca ramine cu sotzul sa fie convinsa ca o face ptru ea ptru linistea ei ptru ca era cea mai buna solutzie .daca se duce cu amantul ,la fel.nu exista jumatatzi de masura in a gindii ,ori acceptzi cu toata convingera optziunea ,ori stai in incertitudine cum sta acum ,nici in carutza nici in telegutza. este felul meu de a gindi ,place sau nu place. exista o pilda care spune"iubeshte-tzi aproapele ca pe tine insatzi" eu intzeleg asta de genul ca trebuie sa ma iubesc pe mine ca sa pot iubi aproapele,nu am sa pot da altuia ce eu nu am ptru mine monica mami de printz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu consider ca noi romanii(vorbesc la modul general)inca nu suntem foarte deschisi la minte. Fie ca inseala un barbat,fie ca inseala o femeie este tot aceeasi chestie.Dar cand vezi doua persoana ca poarta o discutie ca sa nu zic ca barfesc,femeia este hulita ca a inselat dar barbatul isi scutura treaba si pleaca mai departe cica este barbat.Dar daca femaia se culca cu un alt barbat si o face cu prezervativ atunci ar trebui sa nu se puna[:D]. Nu trebuie sa facem compromisuri daca relatia noastra nu merge pt ca copii mai devreme sau mai tarziu te judeca. Greseala cea mai mare pe care o fac femeile este ca atunci cand se intampla sa se duca cu un alt barbat uita de familie si de tot,nu stie ca fie ascunsa,pune suflet in tot ceea ce face pe cand marea majoritatea barbatilor sunt ascunsi.Cam asta este... "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Greseala cea mai mare pe care o fac femeile este ca atunci cand se intampla sa se duca cu un alt barbat uita de familie si de tot,nu stie ca fie ascunsa,pune suflet in tot ceea ce face pe cand marea majoritatea barbatilor sunt ascunsi.Cam asta este...
nu stiu daca e o "greseala" asta... Si femeile si barbatii isi pierd capul cind se implica afectiv - numai ca femeile se implica afectiv de obicei, nu prea inseala "la rece", doar asa, ca n-au vrut sa rateze ocazia. Pe cind barbatii... ma rog, majoritatea lor... nu-s sigura ca ar spune de prea multe ori "nu", cit timp "oferta" arata cit de cit ok si poarta fusta si nu presupune complicatii. Deci, nu stiu greseala cui e..... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ruxij
Nu e vorba de "o alta persoana", ci de copilul tau. Copilul tau nu e pur si simplu "o alta persoana" ci responsabilitatea ta primordiala. Restul sunt doar mofturi si iresponsabilitate. Dar daca o femeie vrea neaparat sa fie o gasca pana la capat, bineinteles ca poate sa fie.
la fel cred...nu ai luat in calcul suferinta copilului. Trebuie sa pui in balanta totul si sa te gandesti ft bine: merita sau nu? Copilul o sa sufere ft ft mult , merita cu adevarat???? asta inainte de "gura lumii"... Sfatul meu este sa te rogi ca D-zeu sa te ajute sa iei cea mai buna decizie.[flo] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by zepellina
quote:
Originally posted by ruxij
Nu e vorba de "o alta persoana", ci de copilul tau. Copilul tau nu e pur si simplu "o alta persoana" ci responsabilitatea ta primordiala. Restul sunt doar mofturi si iresponsabilitate. Dar daca o femeie vrea neaparat sa fie o gasca pana la capat, bineinteles ca poate sa fie.
la fel cred...nu ai luat in calcul suferinta copilului. Trebuie sa pui in balanta totul si sa te gandesti ft bine: merita sau nu? Copilul o sa sufere ft ft mult , merita cu adevarat???? asta inainte de "gura lumii"... Sfatul meu este sa te rogi ca D-zeu sa te ajute sa iei cea mai buna decizie.[flo] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Zepellina femaia trebuie intotdeauna sa se gandeasca bine inainte sa aleaga ceva sau pe cineva mai ales cand este vorba de un copil dar de ce sa nu vorbim si de barbati la fel? "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Elise
quote:
Greseala cea mai mare pe care o fac femeile este ca atunci cand se intampla sa se duca cu un alt barbat uita de familie si de tot,nu stie ca fie ascunsa,pune suflet in tot ceea ce face pe cand marea majoritatea barbatilor sunt ascunsi.Cam asta este...
nu stiu daca e o "greseala" asta... Si femeile si barbatii isi pierd capul cind se implica afectiv - numai ca femeile se implica afectiv de obicei, nu prea inseala "la rece", doar asa, ca n-au vrut sa rateze ocazia. Pe cind barbatii... ma rog, majoritatea lor... nu-s sigura ca ar spune de prea multe ori "nu", cit timp "oferta" arata cit de cit ok si poarta fusta si nu presupune complicatii. Deci, nu stiu greseala cui e..... Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Ai dreptate Elise.Eu am vorbit la modul general pt ca sunt cazuri si cazuri.Sunt si o gramada de femei care inseala cu "cap" ca sa zic asa si nu stie si nu vede nimeni si totul trateaza la "rece".Dar cum am mai spus marea majoritatea femeilor pun suflet in tot ceea ce fac si pt toate persoanele la care tin.Asa suntem noi femeile construite majoritatea... "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu principe - cel mai rau lucru este sa lancezesti in situatia asta neluand o decizie. Vad ca nu esti hotarata cu care sa ramai. Sa fiu eu in locul tau, as mai da o sansa sotului - i-o datorez macar copilului, daca nu mie sau lui. Si te lamuresti. Crede-ma ca fantzi din astia care divorteaza la pocnit din degete gasesti pe toate drumurile. Ia si citeste topicurile de pe forum si ai sa vezi. Nu-ti fa probleme ca a divortat, a fost alegerea lui. Macar te lamuresti daca povestea de acasa e inchisa (pentru ca inca nu pare a fi). Ce ai de pierdut? Adina + [copil]Olivia 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna amelllyee,am citit tot ce ai scris despre tine despre problema ta ,sincer nu judec pe nimeni si nici pe tine ca ai cautat in alta parte ceea ce tu nu aveai acasa dar acu tre sa te gandesti la fetita ta ca ei sa-i fie bine chiar daca tu te desparti de sot viata ta merge inainte si sa nu faci prostia de a te inchide in tine pt ceea ce ai facut.Te inteleg perfect crede-ma pentruca si eu am facut la fel ca tine ,,mi-am inselat sotul,,dar dupa cum spuneai tu ,,am cautat ceea ce acasa nu aveam,, .Dar mi-am revenit repede si mi-am dat seama ca familia mea e mai importanta mai ales ca am o fetita si sotul ma iubeste si si-a dat seama ca a gresit si el ca nu mia dat importanta si ca in ultima vreme nu ma bagat in seama si ca nu mia aratat dragostea fata de mine .Eu de multe ori incercam sa-i spun vorbe frumoase si ca-l iubesc dar el nu ma baga in seama iar cand venea noapte in pat totul era mecanic nu mai era ca la inceput iar prostia mea a fost ca nu iam spus cum ma simt eu sau cum as vrea sa ma simt .In oras nu ma mai scotea fiindca era f obosit si f ocupat la lucru fiindca el este tipograf si au f mult de lucru iar seful lui se bazeaza doar pe el.Asa ca eu am luato pe caii gresite iar el cand a aflat ia parut rau ca nu sia aratat dragostea fata de mine.Sincer ceea ce am facut nu am facut din placere am facuto din curiozitate iar cu acel barbat nu ma-m mai intalnit . Deci tu amelllyee fa cum este mai bine pt tine si nu baga in seama gura lumi fiindca nu ei iti pun painea pe masa .Important este sa faci asa cum stii tu ca este mai bine pt tine si fetita ta nu ce spune lumea.Sa nu te simti vinovata pt ce ai facut pt ca daca nu se intampla acu poate se intampla mai tarziu .Stiu ca toata lumea ne judeca pe cele care facem asa ceva dar niciodata sa nu judece inainte de a se pune in locul nostru sau inaintea de a stii toata poveste omului si mai ales ce la impins pe om sa faca una ca asta. Barbati care isi inseala nevestele uni au un motiv anume care ii determina sa faca asta iar uni o fac din prostie din curiozitate ca poate alta e mai buna sau gaseste altceva mai special sau poate nu sunt multumiti cu ce au acasa. Eu mi-am salvat casnicia inselandu-mi sotul pe care il iubesc fff mult si sunt cea mai fericita langa el iar daca faceam prostia sa ma despart eu una nu eram fericita pe deplin ....iar acu multe femei ma vor intreba de ce am facuto daca il iubeam atat de mult sincer am facuto fiindca simteam nevoia sa fiu iubita ,alintata si aveam nevoie de multa tandrete si dragoste si din prostie aju7ngi sa cazi usor in plasa dar dupa cum am spus mai sus nu regret ce am facut fiindca asa mi-am salvat casnicia mea fiindca eu nu am pus suflet la acel barbat . Asa ca femeia prima data este f curioasa cum este cu altul din toate punctele de vedere,apoi daca ea are si motive bine intemeiate sa-si insele sotul este si normal ca ea se duce acolo unde simte ca este iubita .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Sunt nevoit sa procedez asa, adica sa folosesc contul EI pt. ca, nu stiu ce se intampla dar incerc de o saptamana sa-mi fac un cont pe forum si nu reusesc. Si cum noi impartim conturile de pe net, folosindu-le impreuna, mi-am amintit niste date, le-am folosit si vad ca functioneaza. Eu sunt AMANTUL, asa cum spuneti voi, dar mie imi place sa-mi spun iubitul sau viitorul ei sot. Problema mea e ca EA nu a scris aici totul sau cel putin mare parte din detaliile esentiale. Intr-un fel o inteleg, nu vrea ca cei din jur sa afle chiar tot insa multe lucruri importante lipsesc de aici. Cum ar fi cel ca ea e acum insarcinata... cu mine. Sau ca a contactat-o de cateva ori pe fosta sotie inainte de divort, dandu-i de inteles ca ar fi bine sa-si ia gandul de la mine pentru ca ea e insarcinata cu mine. Scria cineva aici ca sunt multi fantzi care divorteaza. Oare?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...