Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Genziana de unde ti-a venit idea cu facutul painii?

 

 

Acum un an, la o petrecere am facut 3 paini floarea soarelui :-)

 

Abia scoasa din cuptor va puteti imagina ce parfum si gust; s-a mancat ca "painea calda"

 

Dupa petrecere multi m-au intrebat de unde se poate cumpara ... forma.

 

Si uite asa am facut primul meu curs de paine.

 

imi place democratia, asa ca am pus un anunt la asociatia de pescari din care fac parte si s-a inscris cine a avut placere. In acest fel am dat posibilitatea la toti asociatii sa se inscrie la curs.

 

 

S-au prezentat 8 persoane + eu. Si-au adus ingredientele si am facut ... 10 paini.

 

a fost un succes, distractie maxima.

 

Asa ca s-au gandit sa facem festa la nivel mai mare.

 

A fost pentru prima data cand s-a organizat festa del pane.

 

Pentru urmatoarea am ideile mai clare :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 373
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetele

 

Va las o cafeluta 

 

Eu cred ca anul asta este un pic mai ciudat dar parca nici nu-mi pare rau -nu mai avem temperaturile acelea inabusitoare ...

Genziana geniala ideea ta ...dar trebuie sa inchiriati spatiul acela unde tineti festa ?Oricum trebuiesc ceva bani investiti , dar daca tot ceea ce faci se transforma in pasiune este minunat cred eu . Bafta pentru la anul !

Noi suntem bine , speram sa scapam de terapie cat mai curand ca m-au stors de energie drumurile astea .

Vad ca nu prea se inghesuie lumea sa mai scrie si pe la noi ...

Va dorim zile senine !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

 

la noi este racoare. Aseara am iesit de la munca pe ploaie, mai ca imi venea sa nu ies, dar nu aveam incotro, ma astepta copilul la scoala.

 

noroc ca a fost doar o ploaie de vara si cand am coborat din autobuz ploaia a incetat.

 

Se apropie sfarsitul de saptamana. Ce aveti in program?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi sunt atat de anxioasa ca simt ca-mi sare inima din piept.Am nevoie de o vacanta in care sa ma relaxez si sa ma rup de probleme.Pe langa problemele care e am in tara cu familia(nu intru in detaliu ca-mi fac doar rau),mi-a venit acasa o cartela de plata de 1000€ de la agenzia delle entrate , cred ca au gresit sa calculeze detraziunea fiscala in busta paga pe anul 2010 , trebuie sa merg sa controlez si sa contestez pentru ca sigur au gresit .Era sa pic gramada cand am vazut plicul rosu .M-i s-a mai intamplat anul trecut ca consulentul care face bustele paga a sotului meu m-a trecut in carico si ne-a venit de plata €800,00.

Azi dimineata a zis la Tgcom ca au in program sa mai incaseze de pe populatie cca 10 milioane de euro cu cartelele fiscale pana la sfarsitul anului...tot de pe persoanele care muncesc pe bani de nimic, nu se leaga de bogatani si evazori.

Ma rog...am o giornata di mmmm...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la toata lumea,

Ginger ,imi pare rau ca treci printr-o perioada mai grea ,si asa viata e destul de complicata si stressanta chiar daca nu se intimpla sa avem mari probleme ,atunci cind intervin lucruri neprevazute e un pic mai greu sa le facem fata,sper si iti doresc sa treci cu bine peste ele si sa te bucuri de zilele astea de vara impreuna cu copii.

Noi in seara asta plecam la Catolica ,o sa stam pina duminica sau luni.Sper ca Marco o sa se distreze pt.ca de o saptamina acasa ma inebuneste ,se plictiseste rau de tot si face numai prosti.

Va urez un wk.placut !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Non c'è una senza due...mi-au comunicat la servici ca au diminuit din nou orariul , deci lucrez doar 4 ore si restul CIG  [zid]

Am fost la Agenzia delle entrate si am contestat cartela , acum astept raspuns.  [vraji]

Nu mai stiu ce icoane sa pun ca ma simt sufocata de atatea stiri negative.

Copii mi-s in criza ca nu le place la centrul estiv, in fiecare dimineata am vreo 30 minute de plans disperat asa ca ajung la servici fara puteri.

Abia astept sa plec in tara putin...sper sa n-am alte surprize neplacute si acolo...tata are perioade cand e super agitat (parca v.-am zis ca are inceput de Alzheimer)si se cere sa-l duc acasa...da' n-am unde sa-l aduc aici  ca are nevoie de asistenta tot timpul fiind semiparalizat...Offf...

Imi cer scuze ca ma mai descarc dar chiar n-am cu cine vorbi , stiu ca fiecare avem probleme si necazuri doar ca nu-s la fel.

Pupici si va doresc un WE placut si relaxat  [flor]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pe-aici  [flo2]

Nimic nou...numar zilele pana mergem acasa,.deja a fost femeia sa-mi faca curat in casa si inainte de a ajunge noi o sa mai dea o spolveratina sa gasesc casa curata ...vai ce dor ma apuca in fiecare an in luna lui iulie, nu mai am rabdare [help] .

Eu am ruta prefixata in august, dar voi unde mergeti in vacanta? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...