Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (58)


Recommended Posts

Aqai, hai sa vin eu cu un tratament simplu si care da efecte f bune: baie cu sare de Bazna (se gaseste la noi in farmacii, ti-o poate trimite oricine din Romania).

 

Taica-meu are artrita la degetele de la maini de nu le mai putea indoi de tot pe unele. A facut tot felul de tratamente, incl laser, ultrasunete etc. Ajuta cate putin, dar nimic semnificativ. De o vreme i-a prescris un profesor bai cu sare de Bazna, asa ca in fiecare seara taica-meu sta cu mana in apa calda cu sare de Bazna. E si caraghios ca sta pe un scaunel mic cu cate o mana in cate un borcan folosit la muraturi si se uita la TV 1/2 ora cu mana la saramura[:D]. Insa, cam dupa a 4-a seara, a inceput sa indoaie degetele si acum tine pumnul strans normal de nu-i vine nici lui sa creada...

 

Si nu pot sa ma abtin sa comentez ca e nasol sa ne asam copiii sa manance dulciuri multe, chiar daca acum sunt slabi si cu dintii curati... inca!

 

N-am disparut, guys, sunt prin zona, dar sunt mereu racita si acum incerc sa fac ceva cu imunitatea asta...

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Corinadana - incearca ceaiul de sunataore, poti sa difuzezi in casa ulei esential de portocala dulce(orange douce)iar in homeopatie: gelsenium, ignatia si plexus solaris. http://www.pro-sanatate.com/ceaiul-de-sunatoare-indicatii-beneficii/

 

si cum a spus Allure - incearca sa analizezi ce te-a adus in aceasta stare, o intamplare care te-a afectat prea tare, incearca s o ierti si sa intorci pagina sa mergi mai departe.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Belladonna, ca sa intelegi teoriile astea trebuie sa stii sistemul de diagnosticare al medicinei chinezesti. In teoria asta toate bolile au substrat energetic, ce se intimpla la nivelul mintii afecteaza corpul si viceversa. Dar asta e valabil si in medicina clasica in oareshce masura.

E greu de acceptat ca sintem de vina pt boli (in mare parte, nu 100%). In principiu cam din tot ce ni se intimpla avem de invatat, inclusiv din boli.

 

Am citit teorii si mai greu de ingurgitat despre cancer dar care fac sens medical totalmente. N-am mai scris ca nu vad rostul la subiectul asta.

 

Carolina, stiam si eu de sarea de Bazna si am vrut sa incerc dar nu am de unde s-o iau sau cine sa mi-o aduca [q] Cu posta m-ar costa cit nu face. Plus ca imi trebuie multa ca sa fac in cada, nu in borcanel. Sarea functioneaza prin osmoza...confirma teoria mea despre artrita. O sa revin mai tirziu cu teoria :)

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, aia cu cancerul este total BS.

Din anul 3 de facultate mi-am petrecut timpul pe sectie de chir oncologica, si din rezidentiat 1 an am stat doar acolo. De fapt chir. oncologica e pasiunea mea, si crede-ma ca dupa ce am vazut atatia pacienti pot sa spun sigur ca e o aberatie ce a spus prietena ta.

Am vazut de la pacienti religiosi, pacienti care au mancat toata viata sanatos, pana la pacienti care au trait cum au vrut si au facut ce au vrut cand au vrut, pacienti de 20 de ani samd.

De copii ce sa mai spun, sunt si aia control freak si vrea viata sa le dea o lectie?

Neeeah, nici gand.

 

 

Revin mai incolo[:D]

 

**Fur is for petting***

 

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BellaDonna,ai putea sa-mi spui ce fel de infliltratii? mie mi-a recomandat medicul infiltratiile cu cortizon in umar, dar nu inainte de a incerca osteopatia; de anul trecut o trag cu osteopatie si acupunctura, ma simt bine dar simt ca problema nu s-a rezolvat, e doar anesteziata cumva. de cortizon ma feresc cit pot, pentru ca il servesc cam la doi ani pentru alergiile puternice declansate cu citiva ani in urma. multumesc,Ana
Citat:
citat din mesajul lui BellaDonna
eu ieri am avut infiltratii(nici nu stiu cum sa le zic niste injectii de relaxare a muschilor) la nervul ocipital pt care nici mama fizioterapiei nu a ajutat si nici masajul, acum sant in[9cer] pt prima data in 11 ani am dormit ca un nou nascut, nu am mai simtit acel puls chinuitor acea durere constanta care se transforma intro durere crunta insuportabila , domnu doctor sati dea Domnul sanatate [pup], eu apreciez medicina alopata cat si cea alternativa deopotriva, nu pot sa ignor cat de mult a avansat medicina alopata datorita ei traim atat de mult, si medicina alternativa e pt suflet[flo] pace of mindmamica lui Ana Maria Nihil Sine Deo!
align="right" id="quote2">http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure ,

total BS fara suparare dar la bolile ereditatre te-ai gandit?pare asa frumos in teorie si in a judeca sau incadra frumos totul in patratele dar....

XIO, total de acord cu tine[flo]

 

Ana,

iti dau un pm, am facut si eu cortizon da nu a ajutat, si osteopatie si acupunctura si......unde anume te doare?

 

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...