Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (58)


Recommended Posts

ia uite ce active sinteti! [:)]

 

Caro...tirziu dar mi-a picat fisa: reteta e de la Melissa Costello, Tony's private chef. Acum imi amintesc cind ti-am furnizat linkul catre site-ul ei.

 

Marina si eu am febra la picioare, nu m-am putut misca azi. Dar miine e alta zi: Asylum Back to Core. Am zis!

 

Personal nu vad necesitatea la stevia: cafea nu beau, ceaiul imi place simplu, prajituri nu fac decit raw si le indulcesc cu fructe. Pt orice altceva: miere si sirop de artar.

Stevia e ok in principiu, fiind naturala. Daca o gasiti pe aia facuta numai din stevie... Eu insa n-am inteles niciodata cum ajunge o planta care e verde sa fie descompusa intr-un praf alb. Ce-i drept n-am fost prea tare la chimie... orice explicatie e binevenita [bibe]

 

Acum va las sa cititi un interviu epic cu renumitul Dr. Dwight Lundell, cardiac surgeon, in problema inflamatiei, dietei low fat si ce cauzeaza cu adevarat bolile de inima.

M-a uns pe suflet:

http://preventdisease.com/news/12/030112_World-Renown-Heart-Surgeon-Speaks-Out-On-What-Really-Causes-Heart-Disease.shtml

Corinadana, parca sotul tau ia statins? Vezi ce zice dr in clipul de sub poza lui: "diet, weight loss and exercise" mai bune decit orice pastile.

 

Ce frig e zilele astea! [alcool] Visez la Caraibe...

 

p.s. - vorbeste lumea in tirg ca Shaun lucreaza la un program nou. Luminita, unde esti?!?

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

aaaaaahhhh....ma tin de mult sa va prezint cel mai tare blog cu retete vegane si poze dupa care imi ploua in gura efectiv...iata niste supe fantastice:

 

http://ohsheglows.com/recipage/?search_term=soup&ui=133

 

Ce poze si ce retete! [olala] Fara ingrediente "paranormale"

 

http://ohsheglows.com/2013/01/13/top-15-vegan-recipes-of-2012/

 

[pofta]

 

am pus ochii pe "Creamy Roasted Tomato, Garlic, & Onion Coconut Soup" YUM! Cum arataaaaaaaa: http://ohsheglows.com/2011/09/23/creamy-roasted-tomato-garlic-onion-coconut-soup/

Mmmmmmmmmm....

Enjoy!!!!!!

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca una si ma duc la culcare... Ileana, am uitat ceva important pt conditia ta: este indicat sa renunti complet la vegetalele din familia "nightshades" (potatoes, eggplants, bell peppers, tomatoes...)

Se pare ca solanina din ele exacerbeaza inflamatia. Am citit pe diverse forumuri ca sint persoane care s-au "vindecat" pur si simplu renuntind la aceste alimente. Merita sa experimentezi.

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Allure
inca una si ma duc la culcare... Ileana, am uitat ceva important pt conditia ta: este indicat sa renunti complet la vegetalele din familia "nightshades" (potatoes, eggplants, bell peppers, tomatoes...)Se pare ca solanina din ele exacerbeaza inflamatia. Am citit pe diverse forumuri ca sint persoane care s-au "vindecat" pur si simplu renuntind la aceste alimente. Merita sa experimentezi."*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. ""You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">
align="right" id="quote2">Servus,Multumesc.Le-am scos/redus si eu.Am plecat de la Montignac care recomanda scoaterea a 10 alimente ( 30 % dintre diagnosticati scapand astfel de probleme).Si in cartea astuia era la fel ...unii pur si simplu scapa de simptome .ileana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai raportat aseara dar m-am tinut de cuvant ceea ce imi provoaca o mandrie patriotica si probabil mai pe seara si o febra cumplita. nu am facut 1k nu pentru ca nu puteam dar am zis sa nu sar calul asa ca am facut doar 5 serii de 10 ex, 10 repetari evident in viteza. Cu putin stretching si mancat sanatos abordez wk mult mai optimista in privinta costumului de baie :)

o zi buna sa aveti

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat pe scurt la link, cam incarcate retetele alea, banuiesc ca unele sunt extra mega gustoase dar daca bag o enchalada de aia cred ca pun 5 kg pe mine

 

http://ohsheglows.com/2011/05/04/vegan-enchiladas-with-cilantro-avocado-cream-sauce-2/

 

Ma ma uit ca oricum am vazut niste supe de exceptie si sunt convinsa ca gasesc multe idei bune. Multam fain de link

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sm, da...normal e ca febra sa dispara dupa o perioada atunci cind faci miscare regulat, cu conditia sa nu faca chestii total diferite care implica muschi diferiti si sa nu faca pauze mai lungi intre workouts.

 

Marina, retetele nu sint pt consum "regular" [:D] Nici n-as avea timp sau rabdare sa mesteresc asa in fiecare zi dar cind vreau comfort food e perfect. Portii mici ar trebui sa fie ok. Sint rich dar nu sint nesanatoase.

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sm daca faci acelasi exercitiu in timp febra dispare, daca schimbe exercitiul sau il faci mai intens febra e normala.

 

Allure, intr-o zi cu chef imi trag o enchilada din aia:)

In seara asta sper sa intind un pic mai mult din Shaun dar inca nu turez motoarele la maxim ca nu am chef de stat 3 zile in pat cu febra, o iau gradual o saptamana.

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...