Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (58)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

corinadana, vit D ajuta la sinteza serotoninei... inainte de medicamentele alea, incearca varianta asta. ti-a recomandat supliment?

 

ca sa se formeze vitamina D nu e suficient sa iesi la soare oricum si oricind...ideal este la amiaza circa jumatate de ora pe plaja in costumul Evei [:)] evident fara sunscreen.

dar cine face asta regulat??

si imediat dupa aceea nu va bagati la dus sau in apa marii - vitamina proaspat formata pe piele are nevoie de timp sa se absoarba...nu mai tin minte cit se asteapta, minim o ora parca.

asa am citit, asa dau mai departe...

 

cu cit pielea e mai inchisa la culoare natural, cu atit timpul de expunere pt fabricarea aceleiasi cantitati de vitamina este mai lung. daca sinteti albe ca brinza 20-30 min sint suficiente. nu stati mai mult ca devine periculos.

 

soarele care produce vitamina D este acela care face umbra mai scurta decit inaltimea corpului in pozitia erecta. daca umbra e mai lunga, razele nu sint corespunzatoare procesului. va bronzati dar nu va "vitaminizati" [:D]

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cel mai bine e sa stai la soare sa-ti iei necesarul pe cale naturala... 2000 de unitati e foarte putin; doza terapeutica pt atenuarea depresiei e mult mai mare.

articolul asta e fix pt tine, despre depresie, medicatie, metode naturale si vit D

 

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/11/06/vitamin-d-for-depression.aspx

 

"most adults need about 8,000 IU's of vitamin D a day in order to get their serum levels above 40 ng/ml, which is the lowest they should be. Ideally your serum levels should be between 50-70 ng/ml, and up to 100 ng/ml to treat cancer and heart disease."

 

deci cu 8000 IU pe zi abia ajungi la limita minima [:-@]

 

vezi ca zice de zahar ca face rau... inlocuieste cu fructe mai bine!

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tzzzz am ajuns pe pagina 2.

Eu tac si fac drept care anunt cu mandrie ziua 3 insanity - cardio power & resistance gone. Strans din dinti ca dupa o zi de munca nu e chiar floare la ureche dar a mers ca uns. Un dus fierbinte, un automasaj cu manusa aspra si o crema anticelulitica e tratamentul meu pe seara asta.

Dupa care impotriva dorintei de a ma arunca in pat cu o carte tb sa le pregatesc pachetele cu mancare pe maine la copii :) si salata mea de pranz ca am decis sa spun un nu hotarat junk food-ului pe care il mancam pe post de pranz chit ca era vegetarian.

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, you go girl!

 

Ieri am facut a 3a cura cu ulei de masline, deci azi sint legata de buda...am tot eliminat la pietre si pietricele de mi s-a luat...sute, mii, nici nu stiu, ca ies puzderie.

Dimineata m-am trezit cu o urticarie pe burta, probabil de la toxinele eliberate in proces. Am bagat niste ceaiuri depurative si de detox si vad ca s-a dus.

Ma simt bine in rest dar nu pot sa fac sport. O sa fac miine ceva usurel.

 

Am mincat de dimineata un mar cu scortisoara ca altceva n-am putut iar la prinz mi-am facut orez indian (cu toate condimentele si verdeturile posibile inclusiv sun dried tomatoes, saffron, cumin, etc) pe care l-am mincat cu salata de avocado si cherry tomato.

Diseara nu m-am decis ce maninc.

 

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...