Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Xtraplat (58)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui corinadana
Allureeeeeeeeeeee da' cu cerealele astea ale mele in fiecare dimineata o fi bine???Pe mine ma screw up copilele astea ale mele, cand vad dulciurile lor simt ca mor si cum bine zici mai bine sa nu le ai dar la mine nu se poate :(Corina
align="right" id="quote2">plain oatmeal e ok...sa nu aiba zahar in ele sau alte ingrediente. dar tu nu te plictisesti in fiecare zi de aceeasi chestie?sa nu te superi si tu ca zic...dar...daca stii ca nu e bine sa maninci dulciuri "din alea" de ce le cumperi pt copii?de ce nu faci in casa chestii simple? o clatita simpla cu gem ce are? (una, nu 10!) nu ca astea ar fi prea sanatoase, dar decit dulciuri cu E-uri... nu realizati ca zaharul rafinat e cancerigen ?!nu zic cu rautate ci pt ca am impresia ca unii oameni inca nu realizeaza cu ce dusman feroce traiesc in casa/ frigider/dulapin plus, mai e o chestie: obiceiurile culinare din copilarie vor fi impregnate foarte puternic in mintea lor pt tot restul vietii... fiind asociate momentelor fericite din trecut, la maturitate cind vor avea momente grele isi vor cauta confort in dulciurile alea; practic nu faci altceva decit sa pui bazele mincatului emotional (una din ele anyway)mai gindeste-te...[flo]"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. ""You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 258
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Si eu mor cand aud asta cu "mananc din ale copiilor". Da' frate, copiii aia ce vina au, de le stricati organele de mici?

 

Si eu am copii, 2 fete de 10 si 8 ani, insa au voie dulciuri numai in w/e si vacante, mananca putin (in mod natural, ca nu-s invatate cu mult), le fac in general in casa cu ingrediente bio etc si in ultima vreme am inceput sa le fac raw vegan. Sigur ca mai scapa cate o ciocolata sau ceva de cumparat 1 data pe luna, dar nu e o regula. De multe ori si uita ca e w/e si au voie dulce, tocmai ca nu sunt invatate cu dulcele.

 

Revenind la subiect, va anunt ca am o febra musculara amarnica la fund si spatele picioarelor, de la Pilates-ul de miercuri. Azi iar ma duc, masochista mica ce sunt[:D].

 

Azi dimineata am facut suc de mar, ananas, patrunjel, castravete, broccoli, spanac. L-am blenduit apoi cu 1/2 mar, spirulina, probiotice si wheatgrass si l-am baut f incet, avand grija sa-l amestec cu saliva din gura. Ma simt excelent!

 

 

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Caro, trece si febra, si eu imi simt discret orice muschi dupa o sapt de insanity dar poate poate ajung si eu la abdomenul ala extra plat in ciuda celor 40 de primaveri :)

Azi dimineatza am executat suc de mere, morcovi si o portocala.

 

Apropo de zahar, eu le fac copiilor prajiturile cu zahar din trestie de ala negru. Care mai sunt variantele sanatoase de indulcit prajituri? O sa incerc sa schimb si faina de grau cu faina de ovaz sau integrala sa vad ce iese din prajiturile noastre.

 

Marinaid="Arial">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Si eu le faceam cu zahar brun (care e doar putin mai bun ca ala alb...), le mai fac cu miere si sirop de agave. Folosesc faina integrala (de grau, secara, ovaz) si de migdale. Acum m-am reprofilat pe dulciuri raw (e plin netul de ele) si experimentez.

 

Nici mie nu-mi place la bucatarie[bang]...

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie imi place la bucatarie dar nu in fiecare zi. imi place sa incerc retete noi, mincaruri diferite de cele cu care am crescut. sint atitea de incercat...!!

imi place sa fac si dulciuri raw dar cind vad ingredientele alea de n-am auzit de ele, ma las. daca gasesc retete simple fac, daca nu le cumpar o data pe saptamina, portie mica.

 

ca intreba cineva: fructele uscate sint bune dar au continut de zahar f concentrat deci le maninc in cantitati foarte mici; imi plac curmalele (medjool dates) - 2 buc iau imediat pofta de dulce, sint sanatoase si satioase. combinate cu nitel almond butter e chiar fain. (desigur, pt o digestie ideala nu se combina cu nimic dar, na...mestecam bine si gata)

 

si eu am febra de la greutatile de ieri, ma cam misc in reluare; azi n-am chef de sport. nici timp :(

 

Caro, ce bine suna sucul tau!

 

 

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE" [:)]id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Marina
La mine in materie de gusturi ciudate la loc de cinste e acrul si iutele. Salata trebuie sa aiba doua tone de otet sau lamaie, si moartea mea sunt ardeii iuti la otet. Merg cu ciorba de legume o nebunie maxima si dupa aia mai trebuie sa beau si un litru de apa sa imi treaca iuteala asa ca ma si hidratez:)
align="right" id="quote2">Ne potrivim.Eu pun ardei iuti, chilli, piper.. in orice. Si fac mancarea iute pana la limita (in)suportabilului [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu intrebam Allure!!!eu mai pap caise uscate :)//nu ma plictisesc de oat meal ptr ca nu am timp, duc pe cea mare la scoala,vin halesc in viteza duc pe cealalta la scoala, apoi plec cu bicicleta si nu mi ramane prea mult timp asa ca, ca un robotel actionez la cereale.

 

Nu ma supar!! eu le cumpar organice, nu stiu la ce fel de dulciuri te referi tu Carolina :)))

 

 

Se face tot mai cald la noi, o sa incep sa merg jos la piscina si la sauna :P

 

Corina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caro, dar voi ce faceti la pilatesc daca pot sa-ntreb? ca mie programul nostru nu-mi ajuta nici de incalzire, si zau ca intotdeauna mi-a dorit sa fac pilates. o fi varza la noi la sala doar?

 

corina, la piscina afara?

 

in alta ordine de idei miine am conditiile perfecte de mers la cycle.

 

si m-am crucit cand au vazut ca am adus un program nou de athletic cycle - aceeasi bicicleala dar 2 ore si jumatat!!! jeeez, nu cred ca as ave rabdare sa-mi tabacesc posteriorul atata.

 

_______________________

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt innebunita dupa iute si picant si condimente. Cand merg la masa cu colegii la pranz imi torn la piper in mancare pana la refuz. Bineinteles daca as avea ardei iute as folosi, dar asa, ramane doar piperul.

Si bunica-mea face niste castraveti murati iuti de iti ia gura foc, si sarati tare[olala] o nebunie!!

 

**Fur is for petting***

 

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...