Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pijamaua


Recommended Posts

Si mie imi plac pijamalele, dar le port numai seara, dupa ce bagam copiii in pat, dupa dus, pana sa ma culc. De dormit dorm in tricou, dar imi place sa-mi petrec seara in pijama[olala] Imi cumpar pijamale de aici: http://www.idlewildlondon.com/pyjamas.html si le port in functie de anotimp, mai grosute, mai subtirele etc. Caro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pantaloni de bumbac lungi, largi dar mulati pe fund [:D] + un maieu de bumbac. din ala care vine pe corp si lasa umerii la spate sa se vada, fac "trapezul" frumos. Chiar daca nu-l ai. Gangsta-style. [pk] nici nu arat ca tanti aglaie da nici ca miranda kerr. undeva intre, cred, hahaha. sunt comozi si ok si prin casa si in somn si nu arata nici rau. ------------------------------------- De cate ori deschid fereastra...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tricou si short. Pijamale din flanel doar cand sunt racita. Unica pereche de pijama sexoasa din satin (cadou de la sotu' [:D]) sta frumos aranjata in cutia ei. Am purtat-o o singura data de curiozitate, a doua oara nu cred sa mai prind ocazia. Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata [:D] - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi? [:D] la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

puff si tone de dantela, not for me. nici halatele. dar chestii din un fel de saten, 1 or 2 piese, cateva strasuri, port-jartiera [:I] si ciorapi cu banda autoadeziva, minuni asortate.... am o colectie intreaga de asa ceva. ma simt bine in ele, au cate unele un material asa fin si alunecos, imi place mie de mine in ele [:I] acu nu sariti, ca zac in dulap most of the time ca noaptea navalesc copiii in pat [:D] pijamale nu mai am deloc, ca nu le-am considera vrednice de loc in bagaj in zborul dintre mari si tari, asa ca in general ma dedau la tricouri/maieuri de-ale mele si boxerii jumatatii, ca am constatat ca nu-i musia sa dau banii pe pijamale. de machiata si aranjata sau tocuri in casa ... eu ma tem ca as gauri parchetul :) ma adaptez dispozitiei si programului in general. _______________________
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu machiatul am auzit-o de la o asistenta de la spital. Intr-o garda ma intreaba 'auzi, dar tu de ce nu te machiezi?'. Ca e mai frumos sa mergi machiata la lucru si peste tot decat nemachiata. Si mi-a dat-o exemplu pe o colega care in garda daca doremea sau daca lucra, sau se trezea la 6 ca sa se machieze, sau se machia cand avea timp, da' nemachiata nu o prindeai nici moarta. Asistenta e superok in rest. Colega aceea nu era singura care facea asta. Pijamale imi plac si de la H&M, au modele faine, si New Yorker la fel si altele pres. Eu sunt fani boxeri vara. **Fur is for petting*** http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu (mai) are rost ce prefer eu, dar mi s-a parut foarte simpatica o amica de-a mea, care mi-a povestit ceva dragut: cu multi ani in urma, cand era la inceputul relatiei cu actualul sot, l-a asteptat intr-o seara intr-o tinuta sexy - camasuta de noapte mini si halat (tot mini) din satin - ea fiind o tipa inalta, supla si cu picioare lungi etc. Omul (cumsecade, de altfel, ca sunt casatoriti si fericiti si in ziua de azi), venit rupt de oboseala de la serviciu, cand a vazut-o imbracata asa, a intrebat-o: "Iubita mea, da' ai meci de box in seara asta de te-ai "echipat" asa?" Mai departe... scrie-n carte, cum se zicea pe vremea mea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ioachim
da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata [:D] - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi? [:D] la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.
Da, iti dau perfecta dreptate la povestea cu "de dimineata". Eu mereu am fost (sincer) oripilata de filmele americane (sau de alta natie pe aceeasi tema), in care EL si EA se trezesc si se saruta din prima, ca sa zic asa... Mie mi se pare odios sa faci chestia asta inainte de spalatul pe dinti. Hai, te mai imbratisezi, te pupi pe obraz, dar fara spalatul pe dinti nu ma puteam uita nici in oglinda - ma refer la propria mea mutra! Ce sa mai vorbim de sarutat patimas... Bleah! PS: Dr. Oz, did I have a problem?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...