Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pijamaua


Recommended Posts

Stiu femei pe care nu le-a prins sotul nemachiate. S-au trezit o viata primele si s-au culcat ultimee, cu bomboanele mentolate pe noptiera. Sunt trecute de 60 de ani acum, daca o avea relevanta. Eu nu prea am pijamale, improvizez daca trebuie. In rest, prin casa, in halat sau pantaloni scurti, rochite de bumbac. Mie mi se par aiurea reactiile de genul celei povestite de Carra, cu boxul. Adica femeia se chinuie sa se aranjeze, sa creeze un moment aparte si el o ia la misto?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Carra
Citat:
citat din mesajul lui ioachim
da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata [:D] - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi? [:D] la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.
Da, iti dau perfecta dreptate la povestea cu "de dimineata". Eu mereu am fost (sincer) oripilata de filmele americane (sau de alta natie pe aceeasi tema), in care EL si EA se trezesc si se saruta din prima, ca sa zic asa... Mie mi se pare odios sa faci chestia asta inainte de spalatul pe dinti. Hai, te mai imbratisezi, te pupi pe obraz, dar fara spalatul pe dinti nu ma puteam uita nici in oglinda - ma refer la propria mea mutra! Ce sa mai vorbim de sarutat patimas... Bleah! PS: Dr. Oz, did I have a problem?
cred ca tine si de igiena dentara, americanii is mai curati in gura decat multi dintre noi pe frunte. Si halena provine in mare parte de la probleme stomatologice netratate. O carie ici, niste resturi de la cina pe dincolo, etc. Sa nu mai zic de fumat. Probabil exista si aceasta specie de oameni fara halena :) ------------------------------------- De cate ori deschid fereastra...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pina sa am copii (si inainte sa fiu maritata) imi placea la nebunie sa dorm in camasi de noapte lungi din 100% matase...taietura aceea clasica a anilor '20...culori gen piersica, gri perlat, sau ivoire. Dupa ce au navalit copiii, n-a mai fost comod ca ma incurcam in poale (imi placeau pina in pamint cam [url="http://www.silverscreenloungerie.com/content.asp?item_cat=1"]asa[/url]). Am trecut la pantaloni in carouri cu tricou pentru ani muuuuulti. Acum ca nu mai navalasec neprogramati in dormitor, trebuie sa recunosc ca am trecut la costumul Evei...am investit in asternuturi foarte bune si prefer lejeritate totala (bine, nu va inchipuiti ca dorm asa in fiecare noapte, dar destul de des).
"The surest sign of intelligent life in the universe is the fact that none of it has tried to contact us". Calvin and Hobbes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ina.click
Citat:
citat din mesajul lui Carra
Citat:
citat din mesajul lui ioachim
da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata [:D] - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi? [:D] la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.
Da, iti dau perfecta dreptate la povestea cu "de dimineata". Eu mereu am fost (sincer) oripilata de filmele americane (sau de alta natie pe aceeasi tema), in care EL si EA se trezesc si se saruta din prima, ca sa zic asa... Mie mi se pare odios sa faci chestia asta inainte de spalatul pe dinti. Hai, te mai imbratisezi, te pupi pe obraz, dar fara spalatul pe dinti nu ma puteam uita nici in oglinda - ma refer la propria mea mutra! Ce sa mai vorbim de sarutat patimas... Bleah! PS: Dr. Oz, did I have a problem?
cred ca tine si de igiena dentara, americanii is mai curati in gura decat multi dintre noi pe frunte. Si halena provine in mare parte de la probleme stomatologice netratate. O carie ici, niste resturi de la cina pe dincolo, etc. Sa nu mai zic de fumat. Probabil exista si aceasta specie de oameni fara halena :) ------------------------------------- De cate ori deschid fereastra...
Ina.click, nu contest absolut deloc cele spuse de tine. Cu siguranta ca se poate si asa. Doar ca la mine era vorba de idei fixe (deh, varsta, mama draga...) din categoria: mergi la toaleta - te speli (pe maini), umbli cu bani - te speli (pe maini), pui mana pe usa de la lift/caruciorul din magazin - te speli (pe maini), te trezesti si vrei sa te pupi - te speli (pe dinti) si tot asa. Dar nu spun ca nu se poate si altfel, fara ca acest "altfel" sa fie gresit.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Carra
Citat:
citat din mesajul lui ina.click
Citat:
citat din mesajul lui Carra
Citat:
citat din mesajul lui ioachim
da' pe mine ma intereseaza raspunsul la intrebarea - cum sa nu te vada nemachiata [:D] - dimineata fugi din pat inainte sa ii dai buna dimineata? sau in fiecare weekend, sau daca esti bolnava, sau daca gatesti prin casa, sau daca nu iti place sa te machiezi? [:D] la subiect: am de toate tipurile de pijamale, am si sexy din satin si dantela, am si pantaloni lungi cu carouri pe care ii asortez cu un tricou pe corp dar comod si din bumbac placut, am si sort cu carouri, sau uneori dorm numai in tricou.
Da, iti dau perfecta dreptate la povestea cu "de dimineata". Eu mereu am fost (sincer) oripilata de filmele americane (sau de alta natie pe aceeasi tema), in care EL si EA se trezesc si se saruta din prima, ca sa zic asa... Mie mi se pare odios sa faci chestia asta inainte de spalatul pe dinti. Hai, te mai imbratisezi, te pupi pe obraz, dar fara spalatul pe dinti nu ma puteam uita nici in oglinda - ma refer la propria mea mutra! Ce sa mai vorbim de sarutat patimas... Bleah! PS: Dr. Oz, did I have a problem?
cred ca tine si de igiena dentara, americanii is mai curati in gura decat multi dintre noi pe frunte. Si halena provine in mare parte de la probleme stomatologice netratate. O carie ici, niste resturi de la cina pe dincolo, etc. Sa nu mai zic de fumat. Probabil exista si aceasta specie de oameni fara halena :) ------------------------------------- De cate ori deschid fereastra...
Ina.click, nu contest absolut deloc cele spuse de tine. Cu siguranta ca se poate si asa. Doar ca la mine era vorba de idei fixe (deh, varsta, mama draga...) din categoria: mergi la toaleta - te speli (pe maini), umbli cu bani - te speli (pe maini), pui mana pe usa de la lift/caruciorul din magazin - te speli (pe maini), te trezesti si vrei sa te pupi - te speli (pe dinti) si tot asa. Dar nu spun ca nu se poate si altfel, fara ca acest "altfel" sa fie gresit.
Aha, am inteles unde bati. Ai dreptate tu. Si eu. Si Ioachim. Si toata lumea [:D]. ------------------------------------- De cate ori deschid fereastra...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...