Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Piersicute de iulie august (16)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor,

 

Nimic deosebit de raportat la noi, voiam doar sa va salut si sa va urez...spor la treaba! [:D]

 

Ada, imi pare rau de vacanta voastra. Poate nu o anulati, doar o amanati.

 

Muraturica, eu as lasa fata sa stea inclinata la 45 de grade (pe o perna etc)si i-as lua de pe acum un scaun de masa cu inclinare reglabila si i-as da biberonul in scaun.

 

Despre premergator, avem unul primit, nu stiu inca daca o sa-l folosesc.

 

Despre hipotonia bebelusilor, nu prea stiu ce sa spun. Dar faptul ca e favorizata de precocitate mi se pare o idee ciudata.

 

Eric "stie" sa stea in fundulet, ma rog un pic aplecat in fata si sprijinindu-se in manutze. Dar in ultimul timp nu vrea si pace: se apleaca pe o parte pana se intinde pe spate. Il las in ritmul lui.

 

Va pup, ma duc si eu la treburi...

 

**************************

Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012)

 

Cine-ti saruta genele-n somn,

Si cine-i acolo cand ingerii dorm?

Toate zanele bune sa te ocroteasca,

Toate florile campului sa te infloreasca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Inaf78
am fost eu ieri la mallul nou (PLAZA): sunt reduceri la C&A (bluze, camasi, pulovere, pantaloni, blugi, o parte din gegile groase si paltonase subtiri).----------------------------------------------M si R----------------------------------------------
align="right" id="quote2">care e faza cu mall-ul "nou" la plaza? s-a mai construit vreo aripa ceva? stiu, sunt varza [alcool] dar n-am mai trecut pe akolo de ceva vreme [asia]erau reduceri la c&a si la bebei?eu i-am comandat azi antoniei mai multe hainutze si cizmulitze de pe hopababy. am mai luat de la ei la targuri si sunt de f buna calitate. as vrea sa mai dau o fuga prin auchan sa vad ce hainutze mai au k sunt si ieftine si bune [:)]Roxymami fericita de Antonia [bb]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru sugestii . Carmen am bagat la cap cu serul pe calorifer , asa este dar pe mine nu m-a dus capul [alcool]

 

Eu prin bucatarie , mai mancam niste carnita [:D] , Doamne iarta-ma ca mai este si post dar daca-i dau lu' barbatul meu legume ma " bate " [:D]

 

Andrei este cu mamaia si mai profit si eu de aerisit creierii [:-)))][:-)))][:-)))]

 

Multi [pup]

 

Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur multumesc. Asa fac la unele mese, ii dau pe perna inclinata la 45 de grade. Insa cateodata cand o vad mai potolita ii mai dau si in brate. Scaun de masa am primit, nu am stiudiat inca cat e de reglabil spatarul. O sa ma uit totusi si daca e ok, o sa incerc si acolo. Cand l-am primit l-am pus pe balcon si mi l-am scos din minte. Mersi ca mi-ai reamintit.

[:D]

Buna ideea cu serul caldut. Multa sanatate piersicutelor bolnave si sa nu le prinda craciunul asa.

Eu azi am avut ceva mai mult timp liber si am tot citit despre diversificare (din nou[bang]). E plin de info contradictorie. Unii zic ca cerealele sunt cel mai ok pt inceput (si eu zic asa ca astea nu sunt acide), altii zic ca sunt rele de mama focului si copilul nu absoarbe nutrienti din ele. Si tot asa pe fiecare grupa alimentara. Unii zic sa dam supa, altii direct piure. Unii zic de mar crud la inceput, altii copt sau la abur.[bang] Citricele ba se introduc printre primele, ba dupa un an. Banana la fel. Cred ca sunt eu prea stresata, dar de ce citesc mai mult de aia imi vine sa imi iau campii si sa fug cu copilul pe o insula pustie. Eu as face dupa cum imi spune si mie bunul simt, dar mi-e sa nu ii fac rau fara sa vreau. Scuze ca va zapacesc cu dilemele mele.

Va pup si ma duc sa ii ofer divertisment Aurorei. Nu am crezut ca o sa fac asta vreodata, dar chiar ii cant si ea rade. Ma mir ca nu se sparg geamurile la ce voce am.[:D]

 

Mamica Aurorei - 20.08.2012

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...