Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (16)


Recommended Posts

Fetelor, sunt tare suparata! [q][q][q]Mi-a murit catelusa! Eu am doi caini ciobanesti pe care i-am adus din Hateg, i-am crescut in apartament la mine pana cand le-am facut vaccinurile, iar pr urma i-am dat la curte, socrului meu, cainii fiind special luati pt paza. Insa i-am crescut ca pi copii mei. Chiar ii prezentam Oanei ca fratiorii ei! Au otravit-o! Cine? Nu stim! Au fost cu ea la transfuzii, insa doamna dr veterinar nu a putut face prea multe. Ne-a zis ca ciobanestii sunt caini atat de rezistenti incat nu au observat decat cand a fost prea tarziu.[q][q][q] Oana a fost linistita azi, a mancat, dormit si jucat. Copilul asta chiar nu plange degeaba, ori ii este somn ori o deranjeaza ceva. Maria halal fini ai si tu, parca nu ar avea copii![bang] Multa sanatate lui Silviu! Balanta, important e ca sotul nu a uitat copilul![olala] Vera[pup]! Bafta la cosmetica, sa te faci frumoasa! Citesc si mai revin! Onuta imi dorme in brate si eu cu tableta.[:D] Mamica Oanei Maria (27 iulie 2012) FIV1 - Budapesta Peter Kovacs
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 217
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutare fetele mele. Am atersizat acasa. Dupa o zi destul de ok. Acasa nu aveam nimic de mancare.Asa ca, ne-am dus sa mancam ceva.Nu prea mi-a placut, ca mi-am comandat numai aiureli. MARIA, sanatate lui Silviu. BALANTA, tare faza cu sotul tau. CARMEN, noi facem la Robanescu.Din ianuarie o sa vina acasa. TAMYS, bine ai revenit. Maine mergem la neurologie si poimaine la vaccin. VERA, abia te astept. Ada ,mama de Nectarel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, LORENA imi pare rau ptr. catel. Mai, fetelor, l-am cumparat pe TOM vorbitorul si mi l-au adus la birou. M-am jucat cu el pana cand i-am terminat bateriile.Acum se joaca TUDOR cu el. Trebuie sa ma uit si eu ce vaccin i-a luat al meu lui Nectarel,ca a ramas la spital.Ce faceti voi de craciun?Acasa ?sau in vizite? Ada ,mama de Nectarel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Vad ca unul din subiecte este premargatorul, eu pe Sofia am pus-o dupa 8 luni si nu statea mai mult de o jumatate de ora in el; la fel am de gand sa procedez si cu Natalia. R_ocsy , mami de [copil] Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si [bebic] Maria Natalia (26.06.2012 ) "Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lorena : imi pare rau de catelusa ta, doar niste oameni fara inima ar fi putut face asta. Am patit-o si noi, eu aveam cam 6-7 ani, am plans dupa catelusa de mi-am rupt plamanii ( si acum imi aduc aminte ). R_ocsy , mami de [copil] Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si [bebic] Maria Natalia (26.06.2012 ) "Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b_1403
Chaylanger eu am salvat rezumatul facut de tine pentru sapt 12 si 19 si acum pt sapt 26, vreiam sa te intreb daca ai mai atasat undeva sapt 20-25? Sau peste astea se sare si in carte? Beatrice mami de [fetita] minune mica Maya Elisabeta 20.07.2012
Nu am atasat, salturile astea de dezvoltare mentala sunt ca si puseele de crestere fizica, la niste momente cat de cat previzibile: la 12 saptamani, 19, 26, urmatorul dupa asta e la 37. Lorena, imi pare rau de catelusa. Vera, la 4 luni si noi am facut infanrix ipv hib. Sanatate bebelusilor bolnaviori! Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta, haioasa patania. Spune-mi si mie te rog cum se urmareste diureza. Am vazut o formula cam asa: ml/kg corp in 8h, raportul sa nu fie mai mic decat 2. Intreb pentru ca eu nu-mi mai dau seama daca mananca suficient, ca numar ies scutecele, dar ziua nu prea sunt grele. Ca sa nu mai zic ca la controlul de 5 luni, la dr a avut 6400 (acasa are 6600). Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...