Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Este ok sa incerc sa raman insarcinata?


Recommended Posts

daca tot esti preocupata de zodii, astrologie, samd., nu crezi ca aceasta pneumonie aparuta din neant ar putea fi felul universului/astrelor de a-ti arata ca nu este momentul propice sa concepi doilea copil in perioada dorita de tine? trateaza-ti pneumonia, refa-ti imunitatea, ai rabdare sa se elimine din organism medicamentele si steroizii si abia dupa aceea te poti gandi sa ai un bb, ca sa ai sanse cat mai mari sa fie sanatos si sarcina usoara. in alta ordine de idei : am avut o colega nascuta in zodia balantei - cu parere de rau iti spun ca persoana mai nesuferita si mai ciudata nu am intalnit pana acum, era foarte egoista, interesata de binele propriei persoane, a avut doua casnicii ratate din cauza faptului ca era atat de pretentioasa si ciudatica, rautacioasa de-a dreptul uneori...stiu, nu toti cei nascuti in balanta sunt asa, nu se poate generaliza pentru toti nativii acestei zodii, poate ea era chiar exceptia de la regula, insa am vrut doar sa te pun in garda, ca sa zic asa... Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lavi deci steroids se traduce prin corticoizi? Tin sa mentionez ca azi e ultima zi (ieri cand m a vazut doctora, mi a zis sa incetez sa le mai iau). Ea mi a zis ca inhaler ul (chiar nu stiu traducerea, dar e ca un tub din care trag tare in piept ce este acolo, arata ca cel pentru astmatici) are corticoizi din astia (steroids) si ca nu ar mai fi nevoie si de extra. Deci in total, am 5 zile de corticoizi (vineri-marti, azi). Deci daca le incetez, este posibil inca sa persiste in corp in vreo luna? In legatura cu zodiile, da, mai ies si pe langa, dar si eu ma feresc de anumite zodii (gen Capricorn, pesti - eu sunt pesti si vai si amar :)))) si taur - pentru ca niciodata nu am avut afinitate cu zodia asta). Dar cel mai mult conteaza sa fie sanatos si de aia explorez toate posibilitatile. Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca toti putem face un top al zodiilor si din fiecare zodie putem cunoaste oameni faini si oameni f rai. as da exemple fara nr din gemeni,sagetator,taur,rac,fecioara,leu,cel putin din experienta mea. ce ar fi sa zic ca toti capricornii sunt exceptionali p[t ca eu cunosc o multime de astfel de oameni din aceasta zodie f faini?sau ca sagetatorii si taurii sunt cumpliti ca cele doua soacre sunt muma padurii si sunt nascute in aceste zodii? am mai spus:cel mai tare e strumf:a venit leu cu ascendent in scorpion, cu planetele in leu,scorpion si taur si una in balanta lui ta-su plus una la ma-sa-n fecioara.si travaliu ala infernal l-a asezat pe Jupiter in spatiul banilor si a studiilor inalte. mihaela te-ar aranja asa o harta astrala? daca apuc sa ii spuravietuiesc pana la majorat acestui leu cu personalitatea cat tot universul,iti spun........... http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, 5 zile de corticoizi inhalati, nu injectati, cu o luna si ceva inainte de posibila conceptie mi se pare acceptabil. Dar eu nu-s doctor, intreaba neaparat doctorita. Bravo ca ai nascut natural, si eu am nascut la fel, in Romania foarte putina lume mai naste asa acum. Histamina, multa sanatate! Sa inteleg ca taurita mea cu ascendent in taur va fi o soacra strasnica? :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce scrie ^pe prospectul unui medicament ce contine cortisone : - Grossesse : dans l'espèce humaine, les études épidémiologiques n'ont décelé aucun risque malformatif lié à la prise de corticoïdes et notamment de cortisone lors du premier trimestre. Si astia vorbesc aici de primul trimestru, nu de ce ai luat tu cu o luna inainte. ____________________________ Vicky, Printzesone and BB (20+)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da de unde esti asa de sigura ca vei ramine insarcinata exact pe data respectiva? daca nu ramii atunci mai astepti un an pina anu viitor ca sa iasa balanta? De multe ori planul de acasa nu se potriveste cu cel din tirg sau cum era vorba aceea... iar influenta zoodilor este o prostie pe mine nu ma caracterizeaza deloc zodia mea dar daca tot crezi in ele dupa cum a mai spus un user mai sus, eu am intilnit balante si femei si barbati extrem de egoisti zgirciti si ciudati ( inca actualul este unul din ei)nu am intilnit o persoana-balanta care sa ma impresioneze prin ceva bun sa zic wow...dar ma rog poate am avut eu ghinion!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui histamina
dupa un tratament cu corticoizi lasi cam 2 luni pauza,daca nu 3. daca vrei un raspuns sincer. apoi tratamentul se continua cel putin o saptamana dupa ce termini antibioticele. crede-ma, daca nu era viata mea si a copilului in pericol,nu as fi luat never corticoizi.de aici sarcina oprita din evolutie la 29 de sapt. dintr-o balanta pura,de a doua decada,a iesit leu de inceput de august. si? pentru mine e perfect.e singurul copil perfect din Universul asta,pentru ca,pe lume exista un singur copil perfect si..........fiecare mama il are. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Histamina, eu ma duc luni la doctor si am s o intreb din nou daca e ok sa incepem. Dar eu am luat doar 5 zile de steroids (oare corticoizi s o traduce?????) Chiar am sa ma duc la dictionar. Nu stiu cat timp ai luat tu corticoizi, Dar eu am luat doar 5 zile.. oare o fi la fel de periculos? Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lavi02 Radiografia nu influenteaza o sarcina neformata inca, nici antibioticele, dar cel mai frica mi-e de corticoizi, care se elimina mai greu din corp si au tot felul de efect aiuristice.
Oare chiar si doar 5 zile de steroids pot afecta? Oare trebuie 2-3 luni sa se elimine? Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prednisone is in a class of drugs called corticosteroids. Am citit ca acest corticoid ar sta intre 2-3 saptamani sau 5 zile, depinde de doza. Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Question about conceiving after Prednisone steroid Try!!!! Now!!! I was on it for a bad case of tonsilitis, and I read that it is sometimes given as a fertility treatment!! It gets out of your system pretty quick too I believe... Its apparently commen during IVf to be perscribe prednisone!! Am gasit asta pe diferite site uri in Anglia, caci noi locuim in UK. Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...