Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Este ok sa incerc sa raman insarcinata?


Recommended Posts

Corina, stiu ca era un tabel din asta care nu a functionat la mine. Daca ai putin timp si te amuza, vrei sa verifici, te rog? nascuta in iulie 1978, copii conceputi in in mai 2001, februarie 2005 si august 2011. Toate trei sunt fetite :). Miha, oricum, insista sa-ti puna sort de plumb la radiografie, aici se pune si la radiografia dentara. Cu termenul, vezi ca poti naste si cu 2-3 saptamani inainte. Pt nasterea prematura am citit ca riscul e mai mic daca ai mai avut o nastere la termen inainte. Pe site-ul baby center . Com era o lista a factorilor prematuritatii, stiu ca m-am uitat si nu m-am incadrat la nimic. Balantele pe care le stiu eu: sunt persoane sociabile, populare, indragite, calme, au talente artistice mai mari sau mai mici, un pic de boemie, intr-adevar ezita la luarea unor decizii. O zodie placuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

semnul urmator dupa balanta e scorpion si nu sagetator. balanta e de aer,scorpionul e de apa,iar sagetatorul e de foc. una din balantele din viata mea e sotul meu:mereuirascibil,mereu cu tonul ridicat.pacat ca isi strica imaginea,altfel cu simt estetic, vesnic nehotarat, iubitor de adrenalina,tata f devotat si cu suflet f bun. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lavi, se verifica. ideea de baza este sa stii cat mai exact data conceptiei (ziua/zilele in care a avut loc actul sexual + minim 12 ore, daca nu mai mult). nu data ultimului CM. e mai complicat de verificat in situatiile in care conceptia a avut loc fix in ultima zi dintr-o luna/prima zi din luna urmatoare, iar tabelul afiseaza de ex baiat daca luna conceptiei este mai, fata daca luna conceptiei este iunie. aici doar ecografia poate confirma/infirma datele tabelului. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha, uitasem sa te intreb ceva : esti de acord cu teoria aparuta recent, conform careia de fapt sunt 13 zodii ? histamina, daca nu ramane insarcinata in ianuarie, mai are o sansa sa aiba baiat daca ramane insarcinata in martie...de asta a spus miha despre sagetator... Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
considerand ca in 2013 ai 35 de ani (chiar daca ii implinesti in luna martie), tabelul "zice" : baiat daca luna conceptiei este ianuarie, martie, mai, iulie, septembrie, octombrie si decembrie. in restul lunilor, fetita. daca vrei totusi sa consideri ca pana in martie ai 34 de ani, tabelul afiseaza : baiat daca luna conceptiei este ianuarie sau februarie, fetita daca luna conceptiei este martie. ar trebui sa iei in calcul si neprevazutul : ce te faci daca nasti prematur, sa zicem, chiar daca primesti unda verde de la medic si ramai insarcinata in ianuarie, din prima incercare ? ah, si inca ceva : ai in familie situatii in care s-au nascut gemeni (nu zodie, ci doi copilasi [:D]) ? asta inseamna o variabila in plus in ecuatia ta extrem de complicata. intreb pentru ca, in cazul cumnatei mele, care a nascut gemeni (fetita si baiat), tabelul nu a furnizat date corecte, sau mai bine zis, a afisat corect sexul unui copil, nu si al celuilalt. Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Multumesc mult Corina pentru raspuns. Visul meu este sa am gemeni (2 copii). Eu din totdeauna mi am dorit gemeni, dar n am pe nimeni in familie cu gemeni si cred ca sansa de a avea gemeni este nula, din pacate :( Dar crede ma ca tareeeee mi as dori. Eu vreau 3 copii, iar sotul a zis clar si tare doar 2! Asa ca de aia imi doresc eu atat de mult gemeni, sa i vad pe toti trei, dar nu cred ca ma voi numara printre norocoase :( Sa stii ca nu mi am pus problema unei nasteri premature. La prima n am avut nici o problema, gen cerclaj, sau placenta joasa sau mai stiu eu ce. Am nascut fix la 40 saptamani + 1 zi. Sunt constienta insa ca al doilea ar putea veni mai repede, mai ales ca din studiile mele, 70% din bebe 2 vine mai repede si in general vad ca baietii vin mai repede. Dar daca e dupa 37 de saptamani, eu zic ca e la termen si atunci va fi ok. Am avut cazuri pe odiseea mea care a nascut la 35 de saptamani, bebe perfect normal, un picut mai slabut, dar a prins imediat in kg si sa l vezi ce flacau e acum, n are treaba! :))))) Deci, eu chiar si dupa 35 de saptamani nu mi mai fac probleme. Consider ca este super ok. Dar da, daca ai vrut sa zici ca prin asta va fi fecioara in loc de balanta, aici chiar nu mai am eu influenta. Dupa cum am zis, pot sa l concep sa fie intr o anumita zodie, pot sa mentalizez ca totul va fi ok si va iesi balanta, ca nu voi avea probleme, dar daca vine mai repede, nu pot schimba nimic, absolut nimic. Asta e! Ma Multumesc cu o fecioara atunci :D Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lavinia[pup][pup] Chiar site ul ala babycentre.com l am mai studiat si eu. Eu sper totusi sa iasa balanta, daca am unda verde de la doctor. Deci sa mi pun sort chiar daca nu sunt insarcinata, da? Sper sa aiba asa ceva aici, dar am sa cer. Poate scap totusi, pentru ca am inteles ca nici prea multe radiografii nu s bine, cica e pericol de leucemie. Ma bucur mult de caracteristicile pe care le ai enumerat la balanta. Dar imi dau seama ca totul este foarte complex si mai sunt atatea alte lucruri care influenteaza. Sotul meu este o balanta foarte dificila de exemplu, vai! Este destul de rece (poate si de la faptul ca e British, caci astia s tareee reci indeed), nu te ar strange in brate in fata unui film romantic, de ex. :)))) asta ca sa incep cu defectele. Este cicalitor, da. In schimb, este un Tata extraordinar, fara de cuvinte! El face totul in casa (spala rufele, eu habar n am cum se deschide o masina de spalat, caci asa noroc am avut eu in viata ca si fostul prieten cu care am fost 7 ani, tot numai el facea aceasta treaba), apoi cu boala asta, mama ce m a mai rasfatat. Chiar nu ma asteptam. Cu fata este dumnezeiesc si rad impreuna de numa. Ea rade mai mult cu el decat cu mine. Este si el atras de arta, da, de motociclism, in fine. Are un talent innascut pentru comunicare (ceea ce este foarte caracteristic zodiilor de aer). Este foarte familist si stiu sigur ca omul asta nu m ar insela in veci! Cu toate ca se spune despre balante ca s mari Casanova :))))) Dar asta e indragostit de fotbal si o sticla de vin sau pahar de bere. Asta face el tot weekendul. Numa de sport aud la TV, de mi a iesit pe nas! Dar eu profit si dorm sau stau pe Facebook sau DC. :) Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui histamina
semnul urmator dupa balanta e scorpion si nu sagetator. balanta e de aer,scorpionul e de apa,iar sagetatorul e de foc. una din balantele din viata mea e sotul meu:mereuirascibil,mereu cu tonul ridicat.pacat ca isi strica imaginea,altfel cu simt estetic, vesnic nehotarat, iubitor de adrenalina,tata f devotat si cu suflet f bun. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Histamina si sotul meu e balanta. Nu pot zice ca are tonul ridicat, dar il are foarte ferm. Cateodata ma enerveaza de mor! Are un stil innascut de a cicali. Adica tre s o repete el din nou si din nou. Evervant, da! Deci, daca nu ne iese pasenta cu balanta, atunci ne adresam spre sagetator, evitam sa iasa Scorpion. Nu de alta, Dar as vrea baiat, asta e motivul pentru care evit Scorpionul, nu ca zodie, cu toate ca sincer nu am o parere buna de Scorpioni. Eu sunt pesti si ar trebui sa ma inteleg cu aceasta zodie, dar probabil ca dupa 30 de ani se manifesta mai mult ascendentul, iar al meu e in varsator (varsatorul si scorpionul sunt in quadratura). Sunt oameni destul de ascunsi, secretosi. Mie imi place un om deschis, care zice despre el cate in stele si n Luna :)))) Eu va doresc si voua Histamina multa sanatate, imi sunteti dragi, tu cu Sebi si sunt sigura ca a crescut un flacau de numa![pup] Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani
miha, uitasem sa te intreb ceva : esti de acord cu teoria aparuta recent, conform careia de fapt sunt 13 zodii ? Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 ) "Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
Chiar nu stiu stiu ce sa zic Corina. Imi este greu sa cred. Si n ar trebui sa mi fie, pentru ca am studiat facultatea de filosofie (unde intr adevar se abereaza mult :)))) ), plus ca toata viata mi am petrecut o in filosofii de genul yoga, vipassana. Dar in ceea ce priveste aceasta a 13 zodie, chiar nu stiu?! Stau si ma gandesc ca poate o fi chiar dumnezeu in sine. Dar daca nu e palpabil, sa pot citi despre ea, sa ma documentez, imi este greu sa cred. Dar nu intru in polemici cu cei care cred in ea. Probabil ca daca as avea pe cineva care sa ma initieze in aceasta a 13 zodie, as crede. Eu asa mi am inceput pasiunea despre astrologie. Aveam un prieten pe atunci, iubitul meu cu care am fost 7 ani. Era tareeeee pasionat de astrologie. Si mi a facut astrograma dupa vreo luna de cand eram impreuna. Noi nu avuseram timp sa stam prea mult impreuna pe atunci, caci mersesem in tabara de yoga de la mare, etc... Dar cand am vazut cate imi spune despre viata mea (fara sa ma stie prea bine), cate imi spune despre relatia dintre mine si el (care s a adeverit), m a fascinat instant! O astrograma este foarte complexa. Sunt atatea aspecte care ne influenteaza. Si omul ala chiar a explicat o extraordinar! Da, daca cineva mi ar deschide ochii cu aceasta a 13 zodie, astfel incat sa pot rationa ca exista si merita atentia mea, atunci cred ca as crede. Dar sincer, nu am citit mult despre acest subiect. Eu sunt mai mult genul de om caruia ii place sa capteze informatii din ascultare, din discutii, dezbateri, nu neaparat sa ma cufund cu nasul intr o carte si sa mi Iau info de acolo. Nu, cred ca m as plictisi fff repede. Am luna in gemeni, care denota o atractie spre vorbaraie (in combinatie si cu ascendent de aer - varsator). Deci pe mine ma prind foarte mult discutiile. :) Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...