Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Este ok sa incerc sa raman insarcinata?


Recommended Posts

Lavinia, Corina, nu va mai bagati la o odisee? Tare mi ar placea sa va am colege cu optimismul vostru debordant! Probabil ma simt si eu complexata ca sunt un pic altfel decat ceilalti din jurul meu (caci cred cu asa putere in zodiile astea) si uite ca cu voi nu m am simtit asa.[:D][:)] Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui histamina
tu ,miha, il intreaba dr pe Ianu(sebastian): unde-i leul?(identificase toate animalele pana atunci pe o harta). Ianu: eu sunt leul! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Bai ce taree e! Este un scump! Tare haios! Imi amintesc cand ai nascut tu, si eu eram la aspirante. Se vorbea mult despre tine si ca ai nascut parca la 32 de saptamani, nu? Si pe mine ma afecteaza cazurile astea si am rugat fetele sa mi zica mai multe despre voi. Si chiar la momentele alea stiu ca am plans (asa s eu, plang foarte repede cand sunt cazuri de astea). Dar uite ce mandrete ai langa tine, si este clar ca are o karma buna, l a ajutat dumnezeu sa devina un pui de leu puternic, deci chiar si cu o nastere prematura se poate! Stiu ca fatul este viabil dupa 28 de saptamani. Va pup Histamina.[pup][pup] Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva Histamina. Foarte tare m a impresionat intuitia ta de mama de a l scoate de la maternitatea giulesti. Pentru mine ala a fost un miracol! Si cat cred ca te ai zbatut cu doctorii aia, caci in Romania nu i asa de usor. Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, ce odisee ca bebetreiul meu are abia 7 luni! Ma recunosc cumva in pvestea ta, nici la mine sotul initial n-a vrut bb3, in timp s-a induplecat a zis ca e de hatarul meu ca imi doresc prea mult ca toata ziua numai despre asta vorbesc si cine crezi ca e acum topit dupa bebetreiul in cauza?[:)] De acord cu tine, dupa 35 de saptamani nu mai are rost sa-ti faci griji. Asa mi-a zis si dr, m-am nimerit la control la el la 35 de saptamani si a zis ca de acum daca vrea sa iasa nu facem nimic ca sa ne opunem. La 36 am fost din nou la control si aveam colul deschis deja. Era oricum scurtut de mult. Am continuat sa-mi vad de servici, casa si copii si am nascut la 39 de saptamani si 2 zile, repede si usor. Nu m-am mai inscris la odisee pentru ca era o atmosfera nasoala acolo, nu mi-a placut, multe stresate, luau utrogestane, nospauri, stat in pat si din astea. Adica cele care activau cel mai mult erau pe tipicul asta. Stres peste stres, eu am preferat sa ma bucur de sarcina. Sarcina usoara iti doresc si sa ne tii la curent cu rezultatul planurilor tale.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ohhh Lavinia, 7 luni? Sweet! O sa vedem daca si sotul meu va fi atat de deschis, daca castig la loto, poate :) In ceea ce priveste odiseea, este trist ca nu ati ramas prietene. Eu cu unele fete de la odiseea lui Imi, chiar suntem prietene. Avem grupul nostru secret pe Facebook. Desigur, nu se poate padure fara uscaturi, deci sunt si la noi uscaturi, dar cateva fete chiar au meritat efortul meu de a ramane in touch cu ele. Sper sa am parte de un grup grozav de burticute, pentru mine, este foarte important sa mi fac prietene pe aici. Daca vreodata vrei sa ne vezi pe Facebook, ma gasesti cu Mihaela hegarty. :) Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mihahegarty
Lavinia[pup][pup] Chiar site ul ala babycentre.com l am mai studiat si eu. Eu sper totusi sa iasa balanta, daca am unda verde de la doctor. Deci sa mi pun sort chiar daca nu sunt insarcinata, da? Sper sa aiba asa ceva aici, dar am sa cer. Poate scap totusi, pentru ca am inteles ca nici prea multe radiografii nu s bine, cica e pericol de leucemie. Ma bucur mult de caracteristicile pe care le ai enumerat la balanta. Dar imi dau seama ca totul este foarte complex si mai sunt atatea alte lucruri care influenteaza. Sotul meu este o balanta foarte dificila de exemplu, vai! Este destul de rece (poate si de la faptul ca e British, caci astia s tareee reci indeed), nu te ar strange in brate in fata unui film romantic, de ex. :)))) asta ca sa incep cu defectele. Este cicalitor, da. In schimb, este un Tata extraordinar, fara de cuvinte! El face totul in casa (spala rufele, eu habar n am cum se deschide o masina de spalat, caci asa noroc am avut eu in viata ca si fostul prieten cu care am fost 7 ani, tot numai el facea aceasta treaba), apoi cu boala asta, mama ce m a mai rasfatat. Chiar nu ma asteptam. Cu fata este dumnezeiesc si rad impreuna de numa. Ea rade mai mult cu el decat cu mine. Este si el atras de arta, da, de motociclism, in fine. Are un talent innascut pentru comunicare (ceea ce este foarte caracteristic zodiilor de aer). Este foarte familist si stiu sigur ca omul asta nu m ar insela in veci! Cu toate ca se spune despre balante ca s mari Casanova :))))) Dar asta e indragostit de fotbal si o sticla de vin sau pahar de bere. Asta face el tot weekendul. Numa de sport aud la TV, de mi a iesit pe nas! Dar eu profit si dorm sau stau pe Facebook sau DC. :) Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Nu vreau sa ma contrazic, poate e exceptia care intareste regula barbatul tau...am cunoscut/cunosc mai multi barbati (in clusiv familie) balanta si...pot sa zic ca pe toti ii caracterizeaza egoismul; in comun mai au/avut: neplacerea de a avea de a face orice cu copii, tatal copiilor mei e cum nu se poate mai nepasator/neglijent, sint centrati pe propria persoana, nu ii intereseaza ce se intimpla in jur, poti sa putrezesti in pat ca nu au nici o compasiune; pe femeile care le-am cunoscut erau de 2 feluri, un fel irascibil cu extrem de multa energie mai tot timpul puse pe cearta/harta si celalat fel nepasatoare, indiferenta, egoista, introvertita si tacuta. Nu te baza f tare pe faptul ca se va naste exact la data care vrei tu...de ex. eu am nascut primul la 36 de saptamini iar al 2 lea la peste 40; totusi iti doresc sa ti se intimple exact cum vrei tu iar daca vrei gemeni ceai din frunze de zmeur...stiu pe cineva care a obtinut gemeni asa si nu a avut gemeni in familie, dar cred ca a baut citeva luni inainte de a incerca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

miha, el a fost oprit din evoultie la 29 d esapt. de nascut am nascut la municipal,insa asa cum iti amintesti,in noaptea de dinaintea nasterii,cand Dinca nu vroia sa imid ea anestezie,mi s easigurase transferul al Giulesti.eu am refuzat.ei au spus c aimi omor copilul,ca acolo e un anestezist dispus sa ma anestezieze. strumf a iesit din reanimare pe 18 august,pe 16,cand la giulesti a luat fos,ar fi fost acolo. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Msl1 Multumesc mult pentru raspuns. Sotul meu poate e mai mult cicalitor decat egoist. Acum cu raceala asta, nu m a lasat sa fac nimic, el s a trezit dimineata sa o duca pe fata la gradi, o aduce, azi de ex aveam o programare la spital cu fata (caci ea a avut o operatie la degetelul mare, s a nascut cu un degetel dublu si a trebuit sa i l taie) si mi a zis sa nu cumva sa ies afara pe ploaia si frigul asta. Eu in general nu i prea gatesc (astia s foarte obisnuiti cu pizza si carnati de ai lor - deci am oricum o viata usoara in ceea ce priveste gatitul), el a spalat toate vasele (alea mai mari care nu intra in masina), el a spalat aragazul. Marti a lucrat de acasa si pe la 3 dupa amiaza, a vazut ca picam de somn si m a trimis sus la nani, el a continuat sa lucreze, sa se ocupe de fata si sa spele si bucataria. Chiar m a impresionat! Si eu n am facut nik, ma simt inutila.... Dar pot sa ti spun ca e intr adevar foarte cicalitor, daca are o idee, vai, bate apa in piua pe problema aia non stop si nu intotdeauna avem aceeasi parere. Ca de ex cu zodiile, :))))) el considera ca aceste zodii nu exista, etc, iar eu vin si i zic ca exista si de aici adevarate polologhii. Dar in rest este un om bun si un tata excelent! Perfect nu exista si eu consider ca am nimerit bine, la cat de putine lucruri fac eu in casa... Imi place sa fie cat mai egala distributia, poate chiar el sa faca mai mult, daca e posibil :D Si chiar face. Eu am avut un iubit 7 ani, roman. Vai, dupa experienta aia, mi am jurat ca nu mi mai trebuie roman. Aveam discutii aprinse si uneori neplaceri de la ce? De la chestii tipice barbatului roman, ca n am facut curat in casa, ca nu am facut de mancare, etc. Mi am zis dupa 7 ani ca nu acesta este modul in care mi vad eu viata, nuuuu! Si l am parasit! El si acum e singur, eu nu :) asa ca.... Plus ca asta roman, nu vroia copii si familie, dar dupa ce ne am despartit umbla disperat sa gaseasca exact asta. Si cu maica sa inca sunt buna prietena si mi spune ca de ce n am fost mai ferma toti anii aia sa fi pus mana pe baiatul ei? Eeee, chestii din astea care pe mine ma lasa rece acum. Eu sunt fericita cum sunt acum, doar ca mi e enorm de dor de Romania noastra. Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui histamina
miha, el a fost oprit din evoultie la 29 d esapt. de nascut am nascut la municipal,insa asa cum iti amintesti,in noaptea de dinaintea nasterii,cand Dinca nu vroia sa imid ea anestezie,mi s easigurase transferul al Giulesti.eu am refuzat.ei au spus c aimi omor copilul,ca acolo e un anestezist dispus sa ma anestezieze. strumf a iesit din reanimare pe 18 august,pe 16,cand la giulesti a luat fos,ar fi fost acolo. http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Cat curaj! Efectiv atat pot spune! Nu am stiut ca s a oprit din evolutie la 29 de saptamani. Offf, dragul de el. Uite ca a avut noroc si l au salvat! Este o minune de la dumnezeu! Intotdeauna imi voi aminti de voi si asta ma intareste si pe mine. Cum mai e puiutul acum? Mihaela, cea mai fericita [mamica] cu [pis] mic [i] Imogen Tara [i] 21.07.2011 Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril ne vor proteja pe tot parcursul vietii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...