Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasii de sept-oct 2011 canta colinde !**4**


Recommended Posts

Nanna sanatate multa si sa veniti repede acasa. Poate e alergica la ceva anume, incearac sa urmaresti hainutele cu care o imbraci, detergentul cu care le-ai spalat, mancarea.... Lali si eu patesc asa de la fumu de tigara noroc ca nu am bafta sa stau in asemenea mediu, pe cat posibil evit. Incearca sa iei si un antialergic si o sa te mai lase tusea. Noi ieri am fost putin in oras pe la Mall, l-am dat pe Edi in masinute,i-a placut la nebunie sa alerge pe acolo dar de, i-am facut poftele ca doar a fost ziua lui de nume [:)], iar seara au venit nasii si s-a lasat iar cu mancaruri grele.Astazi am bagat curatenie, mancare bebe, ciorbite mai usoare pentru noi.... deja sunt franta. De dormit a dormit putin mai bine insa tot agitat este. Am zis ca nu mai plec cu el de acasa peste noapte decat pe la 2-3 ani incolo.Bine acume si perioada agitata in general,musafiri multi, iar el cume curios din fire sta numai printre noi, a primit si jucarii multe si e calare pe ele toata ziua.... ce pretentii mai am sa stae si linistit. mami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Heeei.... bine v-am regasit! Cu greu, dar am reusit sa intru pe dc.ro, ca imi era dor de voi. Sunt in concediu, fac bilanturi, planuri pentru 2013, imi caut apartament nou de inchiriat... deci val-vartejul obisnuit din viata noastra. M-am gandit la voi si, mai ales, m-am gandit sa va anunt ca in sfarsit ne iese primul dintzisor!!! Am pregatit o felicitare ptr dc, dar o pun si pe grup! Asta daca mai am acces, ca nu am mai intrat demult. Mai intru cand adoarme Clarut, ca vreau sa o scot la plimbare... sunt in concediu :) Nu pot citi capitolele din urma, dar macar cateva pagini, sa ma re-pun la curent! Pupici! Fericita mamica a Mariei Clara, nascuta pe 20 septembrie 2011, si a Mirunei, nascuta pe 19 ianuarie 2000.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola, nanna ,cand povestesti de inez imi aduc aminte de mine. am facut ceva asemanator pe la 19 ani. am stat permanent cu perfuzii de hemisuccinat si nimic. abia dupa 3 doze de dexametazona a cedat alergia. la mine se inrosea pe punctelede presiune. daca stateam intinsa pe spate fata se curata si tot spatele ,fundul, picioarele erau visinii si invers...a fost f nasol.. Oana, mami de [zana]Eca 18.09.2011 Doamne, [ruga] ai grija de noi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salu Nanna, sanatate multa la piticuta, sa fie bine! Imi aduc aminte ca Marryan patise ceva asa crunt cu cea mica si la ea au fost bube dulci sau asa ceva de la niste jucarii nespalate. La fel dispareau si apareau. Sanatate multa de tot! mami de [8**] Sofia 08.08.08 si de [fetita] Zoe 20.10.11 Doamne ai grija de noi! [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nanna suntem alaturi de voi, sper ca deja au inceput sa se vada semne de insanatosire.[pup][pup][pup] noi sunt ff ocupati abea astept sa ma duc la munca sa pot sa va citesc [:D].Am fost ieri la doctor si am aflat ca o sa avem o fetita[pk][pk][pk].Deci oficial ne-am atins scopul. La noi mosul a venit cu detoate, la Iancu cu jucarii la sot cu bilete la depeche mode, si mie lenjerie intima(de parca sunt in faza in care pot sa mai port[:D]). Evaluarea mea dupa mancarurile de sarbatori plus o fetita mica la purtator declar cu mandrie minus 5 kg la purtator.Concluzia cea mai buna cura pt mine e sa fac bebei [:D]. Iancu nu prea a inteles multe din sarbatori , de mosu nici nu mai zic nici nu exista pt el. In rest e receptiv intelege ca ii zic dar de cele mai multe ori nu ma baga in seama[:D].E fff cuminte , ma asculta de fiecare data cand ii zic nu ai voie acolo, chiar sunt mandra de el.Dar in rest nu prea avem mari progrese, asta cred si pt ca nu prea m-am ocupat de el[bang][bang][bang][bang] recunosc. Acum va pup ma duc sa ii fac niste lapte cu orez ca apoi fugim la un film , sta bona cu Iancu, asta e un alt mic cadou de la noi pt noi de Craciun 3 ore de film nederanjati[:D]. [pup][pup] si Inez inca o data multa multa sanatate. anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011) + [gravi] 11+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Va multumesc pentru grija si raspunsuri! Ooka - m.am gandit si eu la fetita lui Marryann, ea insa zicea de bube dulci, asta inseamna altceva. Din pacate nu imi mai amintesc detalli intamplarii lor, nici reactia Valeriei, poate daca citeste imi mai poate da cateva detalii. Oana - ea are pe tot corpul, nu doar pe zone de compresie cum descrii tu, insa diagnosticul si tratamentul par a fi similare. Nu i.am schmbat detergentul, defapt medicii au zis ca este o forma prea violenta sa fie o alergie de contact, sigur este de la ceva ingerat. Anca - ma bucur mult ca veti avea fetita, stiu ca iti doreai. Multumesc pentru vorbele frumoase! Camady - ce zici tu ca e firava Eva la 9.400? Atat are si Inez si cu exceptia zileleor cand are dureri de gingii chiar nu am probleme cj mancarea. Nu spun ca imi pare grasuna, dar nici slaba. O voi cantari cand ajungem acasa, cred ca sa. ingrasat in astea 3 zile in spital Oricum mi se pare grea ca un pietroi. Dbunny - ma bucur ca este bine Noa! Despre Inez: in timpul zilei i.au aparut iar pe fata si maini, insa doar bubite, care in timpul somnului, pe la ora 4 i.au disparut complet, perfect, s.a trezit bine dispusa, a chiuit si vorbit 2 ore nonstop ( spune multe cucinte a incwput chiar sa lege cate 2-3 cu sens, in propozitii) arata de parca nu ar fi avut nmk niciodata. Pana acum la 8 siceva cand a adormit nu i.au mai reaparut, insa stau cu sufletul la gura, imi e teama sa ma bucur. Cam atat deocamdata. Nu indraznesc nici macar sa sper ca vom pleca maine acasa. Va pup si va doresc o noapte linistita! mamica de 2 fetite iubite!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika
Salutare! Va multumesc pentru grija si raspunsuri! Ooka - m.am gandit si eu la fetita lui Marryann, ea insa zicea de bube dulci, asta inseamna altceva. Din pacate nu imi mai amintesc detalli intamplarii lor, nici reactia Valeriei, poate daca citeste imi mai poate da cateva detalii. Oana - ea are pe tot corpul, nu doar pe zone de compresie cum descrii tu, insa diagnosticul si tratamentul par a fi similare. Nu i.am schmbat detergentul, defapt medicii au zis ca este o forma prea violenta sa fie o alergie de contact, sigur este de la ceva ingerat. Anca - ma bucur mult ca veti avea fetita, stiu ca iti doreai. Multumesc pentru vorbele frumoase! Camady - ce zici tu ca e firava Eva la 9.400? Atat are si Inez si cu exceptia zileleor cand are dureri de gingii chiar nu am probleme cj mancarea. Nu spun ca imi pare grasuna, dar nici slaba. O voi cantari cand ajungem acasa, cred ca sa. ingrasat in astea 3 zile in spital Oricum mi se pare grea ca un pietroi. Dbunny - ma bucur ca este bine Noa! Despre Inez: in timpul zilei i.au aparut iar pe fata si maini, insa doar bubite, care in timpul somnului, pe la ora 4 i.au disparut complet, perfect, s.a trezit bine dispusa, a chiuit si vorbit 2 ore nonstop ( spune multe cucinte a incwput chiar sa lege cate 2-3 cu sens, in propozitii) arata de parca nu ar fi avut nmk niciodata. Pana acum la 8 siceva cand a adormit nu i.au mai reaparut, insa stau cu sufletul la gura, imi e teama sa ma bucur. Cam atat deocamdata. Nu indraznesc nici macar sa sper ca vom pleca maine acasa. Va pup si va doresc o noapte linistita! mamica de 2 fetite iubite!
Buna Nana, Imi pare sincer rau de ce sa intimplat cu fetita, sper ca sa va faceti bine cit mai repede si sa nu fie nevoie de alte tratamente mai agresive. Noi nu am avut bube dulci, ci alergie- o forma foarte agresiva, diagnosticul pus de doctori a ft urticarie stare grava... sa inceput cu citeva bubite mici pe obrajori si ceafa, apoi a inundat tot corpul in ft scurt timp, am ft internati o zi ci picuratori dexametazona, solutie fiziologica, suprastin intravenos si enteros gel cite 3-5 ml ii dadeam cu seringa, Dupa prima picuratoare au disparut toate de pe corp, nici nu am mai stat pe noapte, ne-au dat drumul acasa, cind am ajuns seara au inceput iarasi sa ii apara deja o forma mult mai agresiva si cu forme diferite nu doar rotunde, atunci am ft internat pentru alte 5 zile cu tratament destul de serios, + prednisolon 5 zile si zyrtec o luna. Din pacate noi nu am scapat definitiv, in timp sa dezvoltat un tip de alergie la anotimpul rece, si cind iesim afara si e fr frig ii apar citeva bubite pe obrajori. Dupa mult studiu si cercetari facute de mine, ceea ce avem noi acum va disparea cu anii:( in timp. alergia pe care fetita mea a facut-o nu a ft de la jucarii nesplate ci de la un sac de bile colorate chinezesti care a jucat o zi cu ele. i le puneam in bazinul cu apa si ea se juca vara..... La noi Ig E a ft 39, daca la voi are un titru si e considerat normal, atunci poate e ceva de moment, a intrat in contact cu ceva toxic si lor din pacate la virsta asta nu le trebuie prea mult timp pu reactie, se manifesta fr repede. Sa nu uiti ca cel mai bine se trateaza cu picuratori, ceea ce ii iese pe corp ii iese si pe organele interne. Sanatate multa, astept noutati de la voi! numai bine va doresc,[pup][flo] Cea mai fericita [mamica] de Valeria, 17.08.2011
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...