Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Strugurasii de sept-oct 2011 canta colinde !**4**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetele mesajul meu incepea asa:

LA MULTI ANI si anul asta sa fie unul minunat pt toate mamicile si strugurasii lor!!!

 

Dar v-am zis, scriu de pe tel si nu stiu ce s-a intamplat

Va pup

 

Zubi, cea mai fericita [mamica] cu [roker] AYAN ( 02.09.2011 )

[ruga] Multumim Doamne in fiecare secunda [ruga]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camady, ungi un vas de iena cu unt, bati ouale, le amesteci cu ce vrei tu..spanac& co, bagi la cuptor preincins la foc mediu - mic pana e facuta omleta.

ma duc si eu sa iau naut si linte...sa vad cum le prepar:d. intrebare: cu ce seamana gustul lor? ca asa imi dau seama cum tre sa le fac. Multu

 

ma uita la odisee..e un bb care s a nascut prematur si a facut pneumotorax...sunt asa multe mamici de ingeri acolo ca ma gandesc in fiecare secunda cat de norocoase suntem noi...

 

Oanaid="navy">, mami de [zana]Ecaid="red"> 18.09.2011

 

Doamne, [ruga] ai grija de noi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

May... scuze ca raspund cu asa intarziere referitor la intrebarea adresata fetelor din diaspora. Noi vorbim cu Clara in Ro acasa, dar am carticele din care ii citesc in franceza si engleza. Fiind in Lituania, banuiesc ca o sa prinda multe cuvinte in LT de la gradi, apoi nu imi fac griji. Noi avem in familie ureche muzicala foarte buna, prindem limbele foarte repede. Fetita mai mare a invatat sa vorbeasca lituaniana in doi ani si nu e o limba usoara... eu ma bazez pe capacitatea copiilor de a prinde repede limbi straine. E important sa o expui la cat mai multe sunete, din cele mai ciudate limbi, muzica diversa pana la 3 ani. Dupa 3 ani urechea nu mai percepe sunetele pe care nu le-a auzit pana la aceasta varsta. Am citit asta pe undeva si am retinut.

 

In plus, eu ii cant, tati de asemenea, sper sa fie un copil creativ. Abia acum, cand ma chinui cu fotogtafia si designul grafic, eu care nu am mare talent artistic, apreciez cat este de important. Nu stii ce vrea sa faca in viata, e bine sa o inzestrezi :)

 

Fericita mamica a Mariei Clara, nascuta pe 20 septembrie 2011, si a Mirunei, nascuta pe 19 ianuarie 2000.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zubi, Ooka: Va multumesc pentru mesaje. Ma bucur sa va citesc iar.

Ooka: Sa stii ca nu am uitat de mesajul tau initial. Am respectat ce mi-ai scris atunci si e observabila o imbunatatire dar e infima desi a trecut mult timp de-atunci. O sa incerc sa mai pun si cate un strop de lamaie la mancare cum zice Zubi.

Zubi: Tu cred ca ai niste retete excelente cu linte. Ne scrii si tu cateva?

 

mama lui Daniel (23/07/2011)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor, bine v-am gasit in noul an!!!

 

Va multumesc pentru urari! [pup][pup][pup]

 

Eu am inceput munca si la inceput de an sunt destul de prinsa...

In rest suntem bine, am petrecut foarte frumos zilele astea, am avut o gramada de musafiri si a fost tare bine!

Danny este tot mai simpatic, intelege tot ce-i zicem (ma refer la cuvintele uzuale folosite cu el desigur [:D]) este tare simpatic, ii plac la nebunie mesinutele... dar nu cele de bebelusi... acelea mici se joaca cu ele si face ca masisa bummm bumm. Are tot felul de expresii noi, de exemlu se mira, zice uauuu, e asa de tare... l-am si filmat [:)]

 

May, si eu ti-am notat din retele, multumesc![pup]

 

Sei, saracuta Ela, sper sa se faca bine repede! Sei, poate fi intarzierea de la alaptat dar poate totusi ai facut prea repede testul de aceea a iesit negativ.

 

Nana, sper ca sunteti mai bine! Asteptam vesiti de la voi [pup]

 

Alayna, voi cum mai sunteti?

 

Dbunny, ce inaltuta e Noa! Ma bucur ca sunteti mult mai bine! [pup]

 

Lena, mi-ai dat o idee ce sa-i fac diseara [pup]

 

Lali, Danny nu a stat decat pana la 10.30, noi in schimb pana la 4.30 [:D] Eu am zis ca nu are rost sa stea...e mai important somul pt el.

 

Va pup pe toate! [pup]

 

Pinky - mami de Dani 11.09.2011

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut.

merci Alex [pup]

 

fetele, ma bucur daca ajuta cu ceva meniul postat de mine, ca de aia le postez pe aici. eu as vrea sa va vad si pe voi sa postati meniuri sa ma mai inspir si eu :D

 

eu nu fac chestii complicate, chiar sunt foarte rapide toate.

 

am zis ca de anul asta incep sa ii fac retete mai complicate, gen chec de ciuperci si alte minuni. sa ma boscorodeasca bona ca ea le executa :))

 

camady, eu am doua vase mici pentru cuptor. pun niste hartie de copt si torn oul batut cu ce vrei tu prin el sau simplu, bagat la cuptor is aia e omleta.

mi se pare prea nasoala pt ea prajita in ulei.

de omleta la cuptor cred ca a zis Lena mai demult si de acolo am sparlit si eu ideea :D

 

azi a avut supa crema facuta din steamer din rosii, morcov, ardei, ceapa verde si peste la cuptor cu asparagus.

in seara asta cred ca-i dau zacusca cu paine ca ne-a adus bona din romania. miam miam.

 

dbunny, ce bine e Noa si la greutate si la inaltime.

 

mai vroiam sa zic cate ceva dar o aud pe fie-mea cum tipa ma ma ma ma si tac-su: hai mamiiii odata :D

 

va pup.

 

 

...........................................

mamica de Beatrice-Ana - 26.09.2011

..........................................

zebraroz.ro [majoreta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara,

 

Zubi - ma bucur sa te "revad". Cred ca va este greu in aceasta perioada cu mutatul, insa te simt optimista si sigur de va rezolva favorabil totul. Felicitari lui Indi ca si.a gasit asa repede alt job. Poza cu Ayu este demetiala! Sigur va frange multe inimi! Ma intrebai ce a patit Inez: i-au aparut brusc bubite pe picioare si fata, s- au extins rapid, am internat-o, diagnostic: urticarie. In 2 zile s-a umplut toata, nu doar de bube, se unisera, era toata pielea. I.au facut tratamnet intravenos, ne-am externat dupa 3 zile. Nu stiu de la ce a facut. De 2 zile e mai bine, azi a avut doar 2 bubite pe fund. A foat pe regim, ma gandesc sa incep de duminica sa ii reintroduc proteina animala cu usurelul. Luni avem programare la alergolog, sa vedem daca aflam vreo noutate.

 

Sei - ma gandeam si eu ca poate ai racit. Ela este mai bine? Va pupam!

 

Pinky - mi.l si imaginez pe Dani...tare haios trebuie sa fie...desi cred ca s-a schimbat, a crescut!

 

Klau - parca tu ziceai ca te- ai innoit cu un Tassimo...esti multumita? Vreau si eu sa imi iau, dar nu sunt convinsa ca merita intr-adevar.

 

Mihaela - te admir cat esti de calculata in a controla anemia lui Daniel. Si fetita mea mare a avit anemie, poate chiar mai are, i- am dat fier sirop, s- a mai ameliorat, dar nu am fost asa fixata pe asta ca tine. Hmmm m-ai pus pe ganduri!

 

Ooka ce ma bucur sa te recitesc. Care e faza cu preferinta pentru o anumita culoare a mancarii?

 

Dbunny - ma bucur ca este bine Noa.

 

Alayna - of ce va mai chinuiti si voi cu dintii...si Inez e asa nervoasa si toate tampeniile le baga in gurita. Deja i- iesit coltul unei maselute si cred ca durerile sunt mai intense decat la dinti.

 

A inceput un film pe care vreau sa il vad...va pup si va doresc noapte buna!

 

 

 

mamica de 2 fetite iubite!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...