Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Strugurasii de sept-oct 2011 canta colinde !**4**


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata Craciun fericit, plin cu zapada , fericire si sanatate! Am facut bradul ieri, Ela neasteptat de cuminte, mai trage de cate-un glob pe care-l iubeste, il arunca , ia altul, il iubete i pe ala.. and so on.. Vorbeste cu beculelele, ma duce de manuta langa brad si admiram impreuna cat e de frumos.. De ieri cand o intrebam de a venit mosu , se uita sub brad..reactia la cadouri a fost colosala.. vb aia Master card poate cumpara orice, insa nu fericirea.. Noi avem catre 13 kg , e inalta bine.. mai mare cu 3-4 degete fata de copii de varsta ei, si eu o vad tare desteapta.. cel putin fiind la primul copil ma socheaza..intelege tot, inclusiv cand ii zic sa-mi aduca ceva din alta camera, si daca eu nu o ineleg ma ia de mana si ma duce unde are nevoie de ceva... Nu prea mananca, si sincer ma gandesc uneori la renuntat la titi.. nu pot sa va explic ca din 30 in 30 min ea cere titi.. si refuza mancarea.. Mi-i se pare anormal sau ciucad ca la varsta ei sa suga ca un bebelu, si mai mult sa faca asemenea crize de nervi daca nu ii dau.. Stitit ca eram pro alaptat pana la minim 2 ani, dar cand vad cum toti copii isi raresc suptul iar a mea e calare pe mine mereu.. Inclusiv o prietena pro pro alapatte, care a incercat sa ma convinga convinga ca alaptatul bla bla...cand a vazut-o pe Ela .. a zis.. apoi asta ii alintat ... Am gatit friptura pui/porc cu garnitura de legume, ciorba taraneasca cu afumatura si zeama de varza.. salata orez, salata ciuperci, oua umplute, 3 praji, salam bisc si nuci caramel [:D] EU simt ca acest grup nu mai era ce a fost...[q] Cea mai fericita [mamica] de [copil] Elena (24.08.2011) [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua gagici! A fost soacra in vizita,acum a plecat si eu ma bag la somn cu copiii,ca am adormit catre dimineata,apoi m-am trezit la 8 ,asa ca acum pic e somn. Sper ca toate sunteti bine,ca petreceti frumos in familie sau plimbarete ! Va pup pi tati! Seidana, asa sunt toate grupurile, nu iti face inima rea si nici nu cauta motive. Intotdeauna mamicile vor veni si vor pleca dupa cum au timp , dupa cum au ceva de impartasit sau dupa cum simt nevoia sa scrie. Sunt sigura ca multe persoane ne citesc dar nu le vine sa scrie din diverse motive.Eu uneori apuc sa intru,sa citesc,dau sa scriu si ori suna telefonul,ori suna cineva la usa,vine cineva in vizita,plang copiii ....sau uit ce voiam sa scriu,ori am o stare proasta....si uite asa trece saptamana si eu tot cu pagina deschisa fara sa scriu nimic . Lali , mami[alap] de Teodora-Ioana(23.08.2011) si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916"]Paul-Iulian(01.10.2009)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit, mamici si pitici, eu nu ma pot lauda cu ft multe mancaruri pt ca maine imi vine soacra cu di tati. eu am facut o friptura de porc azi si o praji pe care le am savurat cu vecinii d peste drum:) Despre noi nu am f multe noutati. cateri mananca binisor, suge mult...mult prea mlt pt varsta ei. acum 1 sapt mi a venit si mie menstruatia, ok, fara dureri. ca si Sei, si eu cu fii mea ne intelegem f bine fara prea multe cuvinte. pricepe absolut tot. raspunde cu da sau nu (dand din cap) la orice intrebare, stie tot , ba chiar mi se pare ca e si smecheroaica cateodata...face niste faze... a invatat sa faca cu degetelul "nu,nu,nu" ...:) cand stie ca nu are voie ceva, e f atenta la tot ce se intampla in jurul ei. invata sa se imbrace/incalte singurica..e fetita mare de acum:) Sei, si eu simt acelasi lucru ca si tine...eu personal, nu scriu din 2 motive:nu am timp si calculator (scriu de pe tel) si al 2 lea e ca uneori nu rezonez cu dezbaterea in curs:)...si nu prea vreau sa ma mai bag ca mi am cam luat rosii cand m am bagat in seama:d gata, ma retrag sa scot matza afara ca e soare:) Va pup!:* Oana, mami de [zana]Eca 18.09.2011 Doamne, [ruga] ai grija de noi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun fericit, fetelor! Klau - ti.am pastrat o portie de cartofi cu rozmarina, maine mai bag o sarja si fara unt, pt Inutsa! Inutsa - eu nici nu am auzit de marca aceea de scaune auto. Sa le foloseasca cu placere fetele! Inez este clar incantata de noul scaun, nu mai protesteaza deloc. Noi am fost azi in vizita la fini ( unii din ei), maine avem in musafiri pe nasi si ceilalti fini. Abia astept. Inez s.a jucat frumos cu finuta, si.au imprumutat jucarii, biberoane, totul fara probleme. Ba Inez a si pupat.o pe gurita la un moment dat. A fost un momnet f dragut care ar fi meritat fotografiat. Am facut azi si chresecake.ul, dar abia maine il gustam, tare sunt curioasa. Mihaela - am inteles cum sta treaba cu anemia lui Daniel. Referitor la mancare, multi copilasi mananca mai bine dupa varsta de un an. Va doresc o noapte linistita! Va pup! mamica de 2 fetite iubite!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Craciun Fericit si luminos si de la noi !!! Kora, nu mai stiu de care spusesem dar toate care le recomand ori le=am citit in format pdf ori le=am cumparat, ori am auzit foarte multe de bine (de la persoane pe aceiasi unda cu mine :D ). cred k era conceptul continuum, retete de jocuri, mai e o carte de speranta farca (ce traieste copilul si ce simte mama lui) si the aware baby sau BEbelusul meu intelege tot (in engleza) de Aletha solter (la ultima trebuie digerat bine subiectul si filtrat bine... eu inca rumeg cartea :))) _ Acum citesc retete de jocuri cand am timp intre timp mai si vreau sa impletesc manusi, pulover si caciulita Maiei si mie caciulita, si unei nepotele :))) asta e puloverul http://pinterest.com/pin/94575660896774658/ sunt foarte curioasa daca o sa imi iasa. Am cumparat fir de lana merinos 100% foarte fina si abia astept sa incep treaba :D Noi suntem bine, Maia a fost impresionata de colindatori, ii aplauda pe toti. Si noi scoatem si punem globulete daca nu are voie ceva si gaseste prin casa imi aduce si arata nu nu, adica nu are voie :) avem 3 cuvinte in vocabular: tati, tzitzi si ham :)))) in rest vorbaraie de-a ei __ Lena - [mamica] fericita a Maiei [url="http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunard20111008_-6_My+child+is.png"] Bebe Maia - 8 oct 2011 [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

unde umblati fetele? a venit mosu? la noi nu prea[:D] Noa a primit un SpongeBob de plus, mai marisor, si Dani un set de masinute. Noi nimic, ca n-am fost cuminti. Dintr-ale tricotatului/crosetatului cred ca fac si eu un fular, atat ma duce capul. Deocamdata i-a facut mama o vestuta rosie de lana si jambiere asortate. O sa pun poze cu ea intolita. in rest e vindecata complect. ieri am aflat ca de fapt a bifat exantemul viric mana gura picior, sau asa ceva[alcool], inca mai are 2-3 bubite pe barba, una pe degetel...nasol a fost cu cele din gurita. Pupam tare si apasat Dbunny cu Daniel (23.11.2006) si Noa (1.oct.2o11)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...