Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!


Recommended Posts

- aspenter 1 la 2-3 zile, - medyn 1 la 3-4 zile, in restul zilelor iei femibion1, daca nu ai probleme cu tiroida - acifol, magne b6 1/zi Eu nu as lua Cetebe pentru ca daca ai avea probleme cu celulele Natural Killer si probleme autoimune, vitamina C agraveaza. Celulele Natural Killer lupta impotriva embrionului, cum ar lupta impotriva unei infectii. Nu uita de No-spa, 3 pastilute de 40 mg pe zi, preventiv. Unii zic la nevoie, dar daca ajungi la contractii (burta tare sau dureri menstruale), e greu sa le stapanesti. E stabilit ca faci Clexane 0.4? Sau cu asta incepi? Emilia, dr. Uscatescu da 1 aspenter pe zi, daca nu faci clexane. Daca faci clexane, da 1 aspenter la 2-3 zile. Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex
- aspenter 1 la 2-3 zile, - medyn 1 la 3-4 zile, in restul zilelor iei femibion1, daca nu ai probleme cu tiroida- acifol, magne b6 1/ziEu nu as lua Cetebe pentru ca daca ai avea probleme cu celulele Natural Killer, vitamina C agraveaza. Celulele Natural Killer lupta impotriva embrionului, cum ar lupta impotriva unei infectii. Nu uita de No-spa, 3 pastilute de 40 mg pe zi, preventiv. Unii zic la nevoie, dar daca ajungi la contractii (burta tare sau dureri menstruale), e greu sa le stapanesti.E stabilit ca faci Clexane 0.4? Sau cu asta incepi?Emilia, dr. Uscatescu da 1 aspenter pe zi, daca nu faci clexane. Daca faci clexane, da 1 aspenter la 2-3 zile.id="Verdana">Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!id="Verdana">id="size1">id="purple">
align="right" id="quote2">Multumesc.Clexanul il fac de 0,4 pentru inceput, sa vad ce mai zice maine, eu zic ca as face alternativ o zi de 0,4 si o zi 0,6 acum sa vad ce zice ea, sper sa gasesc clexane la noi ca am doar 10 injectii de 0,4 in casa.Ea spunea ca ar fi bine sa fac clexane de 0,4 de la ovulatie si la test pozitiv sa marim doza, dar azi am vorbit doar la telefon.Nospa am inceput a lua deja, de cetebe de asta l-am si intrerupt ca am mai discutat despre el.Cu medynul sunt cam nelamurita nu as vrea sa iau doza prea mare dar nici prea rar.[pup][pup]Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, medynul il iei suplimentar oricum, ai merge f bine cu Femibion. Medynul e bun in situatii de criza, cand embrionul/fatul ramane in urma.

Eu stiu de el de la o mamica ce a luat la prima sarcina 1 la 2 zile, cand nu exista Femibion in tara. Daca iei Femibion, il poti lua mai rar.

E OK sa incepi cu Clexane 0.4 si sa cresti dupa. Poti vorbi la farmacii sa iti aduca Clexane. Ar trebuie sa suni. Stiu ca e criza de 0.4, asa ca poti lua numai 0.6 si scoti din seringa, sa faci doar 0.4.

 

Kmy, la ce ore faci testele? Pe prospect (pe unele, nu pe toate), scrie ca trebuie facute intre orele 10 si 20, fara sa bei apa si sa faci pipi vreo 2 ore inainte, ca altfel e pipi diluat.

E foarte probabil sa nu fi ovulat inca.id="Verdana">

 

Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!id="Verdana">id="size1">id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

testele le fac zilnic intre 11-12, nu cu prima urina, si incerc k in ultimele 2 ore dinaintea testuli sa nu consum lichide, max daca beau o cana de apa

 

kmy, [mamica]id="red">id="Verdana"> de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011id="Verdana">id="blue">

[foto]fluturashul mamei[foto]fetele mele de suflet

Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela felicitari!..sa fie intr-un ceas bun..sa fiti amandoi sanatosi..sarcina usoara si sa fie totul bine pana la capat!..

 

..kmy...incearca sa te linistesti..si eu am incercat testele de ovulatie si chiar daca nu ovulam imi aratau 2 liniute..cu toate stim ca iti doresti inca un prichindel dar stresul si nervii nu te ajuta..si eu imi doresc nespus de mult..dar acum nu stiu cand o sa se intample..doctora ne-a spus fara contact sexual pana prin ianuarie[q]..dar mai ales de conceptie..

 

..fetelor..va urez de acum un an nou plin de impliniri,bucurii si burtici mari si sanatoase..sa fiti sanatoase,fericite,iubite si sa aveti parte de mult noroc..ne vedem prin ianuarie..eu ma pregatesc de bagaj..

 

pupici[pup][pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, stiu ca Aspenter 1/zi se ia in absenta Clexane. Am si scris mai jos in mesajul initial cum mi-a fost personalizata mie reteta standard cu Aspenter 1 la 2 zile. Am citit un studiu cum ca 500 de vit C pe zi nu afecteaza in nici un fel bolile autoimune (si eu ezitam sa iau din cauza tiroidei) ba din contra incetineste evolutia bolilor de acest fel in special in combinatie cu alti antioxidanti (seleniu, Q10) si acizi grasi (Omega 3) dar nu mai gasesc studiul sa pun link aici (se numea ceva gen Suzi Hong The Effect of... on Natural Killer). Daca cautati pe google "vit C autoimune" gasiti rezultate relevante pe orthomed, formula AS, lupus.ro (vit C e esentiala in tratamentul lupusului). Mai stiu ca Vit C previne maturarea prematura a placentei. E discutabil deci efectul. Oricum exista in Femibion din ce stiu

 

[gravi] 25+ [fetita] Anna Karina

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.id="size3">id="Script MT Bold">

 

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnicid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maria in ultimul timp ciclul meu adica dupa chiuretajul din august a cam luat-o pe aratura nu a fost 2 luni la fel, dar ovulatia afost in ziua 14-15 atunci am avut durerile pe partea stanga pe care am avut si extrauterina si atunci s-au pozitivat testele de ovulatie.

da clexanul l-am facut in seara asta si azi am luat si aspenter dar dimineata.

Ana multumesc nastere usoara.

[pup][pup]

 

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

 

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite

Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...