Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Aspirante optimiste(816) Felicitari noii burtici!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

..fetelor..haideti sa nu disperam..stiu..anul asta a fost unul de tot rahatelul(scuzati-mi limbajul..dar chiar asa a fost)..unele fete au devenit chiar si mamici..dar poate asta nu a fost anul nostru..speram ca anul ce ne bate la usa..sa fie unul plin de bebei..[:D][:D]..si sper ca toate sa fim posesoare de burtici.. ..kmy si eu imi doream tot fetita..nu ma gandeam sa fie sanatos..si la un moment dat..mama mi-a spus despre o colega de la ea de la munca care cica pierduse sarcina(dar e bine)..si mi-am imaginat ce as face daca as fi in locul ei..cum m-as simti..si se pare ca am aflat ce as simti daca as pati-o..dar mergem mai departe.. ..am venit mai devreme de la eco..ovarele micropolichistice(nu e ceva nou..)fara foliculi..miometrul normal..si endometrul trilaminar(parca)..cu aspect proliferativ..si bineinteles..fara incercari pana nu imi spune doctora..deci..sa speram ca 2013..chiar daca suna a an cu ghinion..sa fie unul cu noroc..si chiar mult noroc.. ..gaby..stiu cum e..si eu cand am aflat ca sufar de infertilitate(si la propriu si la figurat)..am crezut ca imi cade lumea in cap..in ultimul an de liceu aveam o colega care era insarcinata..si imi era tare greu sa o privesc..sa stau de vorba cu ea..pt ca ma intrbam cu ce am gresit de Dumnezeu nu-mi da si mie un ingeras..si acum sufar din cauza asta ca pana acum m-am bucurat de sarcina si cand ma bucuram si mai mult am pierdut ce imi doream cel mai mult..ce iubeam cel mai mult..incerc sa trec peste toate chestiile nasoale petrecute anul asta..azi cand am venit de la doctor in metrou era un bebe mic(o fetita) si era tare frumusica..am ramas cu ochii la ea si imi venea sa plang in hohote..la adoptie si eu m-am gandit..chiar daca o sa am copii mei..tot vreau sa adopt..orice copil are dreptul la parinti..chiar daca cei biologici nu au fost in stare sa le ofere dreptul de a fi iubiti,alintati..dar mai ales dreptul la o familie ..pupici[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor!!! poftiti la o [cafea] sau un vin fiert cu scortisoara?[:D] va [pup]pi tati!! sa aveti o zi frumoasa si linistita![pk] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/BobocelulMamei?authkey=Gv1sRgCPac46iWi_OSYQ#"][foto]fluturashul mamei[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor Ce mai faceti? eu tot la munca[bang] ceva idei de cadouri, eu am cateva dar parca nu ma incanta prea mult. Bradul nu il fac, il facem la tara la socrii, in schimb sunt incantata deoarece am reusit sa cam termin curatenia prin casa, mai am de spalat perdelele. Voi ati terminat treburile? [pup][*] Anul acesta ajuta-ma Doamne [ruga] sa fiu [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor. o veste buna pe ziua de azi, inca o fosta aspiranta a devenit mamica e vorba de Mica26 care a nascut o fetita grasunica de 4,06kg. Iubita iti urez si aici multa sanatate si fericire alaturi de minunea ta. Camcris eu am terminat toata curatenia, mai am luni seara de sters praful si retusurile finale dupa ce termin cu mancarea, zi am fost si m-am aprovizionat cu tot ce trebuie pentru prajituri si maine dimineata le execut, ca v-am zis anul asta o sa fie un Craciun mai special pentru noi, bradutul arata superb si nu ma mai satur sa il privesc. Fetelor voi pe unde sunteti ca e cam linise pe aici. [pup][pup][pup] Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate. MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..sa-i traiasca bebelina..sa creasca mare si frumoasa si sa fie amandoua sanatoase..si tot ce isi doresc sa devina realitate.. ..fetelor..ne vedem de Craciun..plec la bunici sa-i ajut cu pregatirile de sarbatori.. ..va doresc un Craciun fericit,plin de bucurii si plin de vesti bune..sa fiti sanatoase,fericite,iubite,norocoase si ce e cel mai important pt noi..sa avem burtici[:D] ..pupici[pup][pup][pup][pup][bis][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari noii mamici, multa, multa sanatate si fericire. Chair e liniste pe aici. Fetelor, cred ca am sa iau si eu o pauza de la forum pana dupa sarbatori. De astazi intru in concediu, asa ca o sa am timp sa ma ocup mai mult de treburile casnice si de familie. Vor veni si parintii la noi in vizita, asa ca o sa am casa plina. Va doresc un Craciun fericit, multa sanatate, sa aveti parte de cat mai multe clipe frumoase alaturi de cei dragi, iar in anul care vine sa vi se implineasca toate dorintele. Va pup cu drag si sper sa ne "vedem" la anul numai cu vesti bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor! Nu am mai intrat de mult pt ca am avut o problema de sanatate si am fost 1 saptamana in spital [bang]. Acum sunt ok, dar nu stiu ce se intampla, parca nu se mai termina o data, din august de cand am pierdut sarcina se tot succed nenorocirile. Cand zic ca gata acum o sa fie bine, iar ma trezesc cu ceva... In fine, poate de data asta chiar s-a limpezit situatia [:)]. Si noi am facut bradul, afara ninge f frumos, am facut si cozonaci deja, se simte din plin atmosfera de sarbatoare [olala] Va pup pe toate cu drag si va doresc sa vi se implineasca repede - repede dorinta cea mai arzatoare [flo] Didi [mamica] de mica printesa [zana] MTHFR C677T heterozigot, Factor XIII heterozigot, PAI-1 heterozigot Tiroidita autoimuna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza fetelor!va poftesc la o [cafea] caldutza ca sa aveti spor la treaba1[8D]!fug si eu din nou la smotru, mai ales k apoi treb sa ma mut si la soacra-mea(ea este internata de 2 zile si nustim daca ii da drumul macar luni acasa)[bang][bang][bang][bang][bang] kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011 [url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/BobocelulMamei?authkey=Gv1sRgCPac46iWi_OSYQ#"][foto]fluturashul mamei[/url][url="https://picasaweb.google.com/105676998455573329186/FeteleMeleDeSufletLuciaElenaCristinaANDVirginiaBigSis?authkey=Gv1sRgCJzkyc2psq6F7AE#"][foto]fetele mele de suflet[/url] Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...